Се препорачува сигурна услуга

320

920945
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

20%

Хидраулични преси за производство на фармацевтски производи

20%

Совети за таблети технологија

20%

Каде да најдете специјалист за пресување со сол во Казахстан?

40%

Пронајдете упатства за брикетирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Модел на автоматско хидраулично преса за таблети за пресување таблети со дијаметар до 50 мм. Може да се инсталира до 10 пара алатка за печат. Хидрауличниот печат е изработен од не'рѓосувачки челик. Максималниот капацитет е 500 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Се испорачува хидраулична станица. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 18 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 26.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хидрауличен печат LP-18

 • Означено како: Хидрауличен печат Каталог на опрема Опрема од Кина Притискање Апчиња Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

20%

Хидраулични преси за производство на фармацевтски производи

20%

Совети за таблети технологија

20%

Каде да најдете специјалист за пресување со сол во Казахстан?

40%

Пронајдете упатства за брикетирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на половни хидраулични преси.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, произведуваме средства за печат за хидраулични преси во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на хидраулични преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Хидрауличен печат "ЛП-18"
Број на парови алатка за печат: 1-10
Максимална сила на притискање: 180 KN (18000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 50 мм
Максимална дебелина на таблетите: 30 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 70 мм
Максимална продуктивност: 500-5000 таблети на час
Мозочен удар: 100мм
Висина на бункер за фидер: 60 мм
Главна моќност на моторот: 3 kW
Целокупна големина: 1000mm x 600mm x 1500 mm
Тежина на испорака: 1200 кг

Совети за нашите клиенти

Хидрауличен печат Моделот LP-18 е мал, континуиран автоматски хидрауличен преса. Машината може да исцеди специјални форми, прстени и таблети со различни форми, можно е да се отпечатат трговски марки и логоа од двете страни на таблетот. Контрола на машината на „ЛЦД“ на сите оперативни параметри може да се прилагоди. Бидрицеционен печат, моќен фидер, прав со висока густина во таблета. Целосна контрола на пресата преку ЛЦД-панелот. Хидрауличната преса е дизајнирана за притискање на таблети од маса во прав. Продуктивноста е регулирана, со максимална стапка од 500-5000 таблети за 1 час. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 20 до 50 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. При подигнување на хидрауличниот цилиндер на пресата, пудрата се внесува во мртва страна, каде што се притиска и, тогаш, готовата таблета се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Произведените 18 тони напори создаваат. Долгиот удар на горниот и долниот удар е пристоен, ви овозможува да ги компресирате прашоците со максимално полнење на матрицата.

Дмитриј  , г.Москва

Хидрауличната станица има потреба од одржување и редовен преглед од специјалист. Јас препорачувам однапред да купувате потрошен материјал за хидрауличниот систем.

Сергеј Иванович, Твер

Тие планираа да набават хидрауличен печат, и направија нарачка во оваа компанија.
Комплетна страница, технологија. поддршка.
Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се телефонираше, им понуди информации за испорака, веднаш разјасни сè што пречи.

ДорофејРегионот на Улјановск

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас веќе втор пат користам услуги на MiniPress, а услугата само се подобрува. Овој пат купив хидрауличен печат, за претпријатието, задоволен сум од сè.

Соболев Денис, ИНАТ-ФармСанкт Петербург

Набавивме хидрауличен преса за производство на таблети во износ од 6000 парчиња. во еден часот. Лесен за користење. Многу поевтино од другите компании.

Анатолија, Технолог, Минусинск,

Работилницата беше проширена, потребна беше нова опрема. Одлучивме да набавиме миниперис од компанијата и не згрешивме. Хидрауличниот печат беше доставен навреме. Опрема со висок квалитет.

Леонид, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хидрауличен печат lp-18.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: