Се препорачува сигурна услуга

321

921040
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети
 • Опрема за таблетирање сол во таблети

Популарни пребарувања

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

25%

Гарантен период на хидраулична преса

25%

Каде да најдете специјалист за пресување со сол во Казахстан?

25%

Пронајдете упатства за таблетирање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Модел на автоматско хидраулично преса за таблети за пресување таблети со дијаметар до 200 mm. Може да се инсталира до 10 пара алатка за печат. Хидрауличниот печат е изработен од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност од 2000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Се испорачува хидраулична станица. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 100 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 59.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Хидрауличен печат LP-100

 • Означено како: Хидрауличен печат Каталог на опрема Притискање Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

25%

Гарантен период на хидраулична преса

25%

Каде да најдете специјалист за пресување со сол во Казахстан?

25%

Пронајдете упатства за таблетирање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на половни хидраулични преси.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, произведуваме средства за печат за хидраулични преси во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на хидраулични преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Хидрауличен печат "ЛП-100"
Број на парови алатка за печат: 1-10
Максимална сила на притискање: 1000 KN (100000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 200 мм
Максимална дебелина на таблетите: 100 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 180 mm
Максимална продуктивност: 500-2000 таблети на час
Прилагодување на притисокот: 0 до 100 тони
Пад на горниот удар: 200 мм
Долен удар на удирање: 250 мм
Продуктивност: 3-4 циклуси во минута
Моторна моќност: 11KW, 380V, 50Hz, 3 фази
Хидрауличен систем: Тајванска марка, CE, Mitsubishi PLC
Големина на машината: 1800mm x 1600mm x 2600mm
Тежина на машината: 3500 кг (со пакување 4000 кг)
Димензија на пакет: 2200mm x 1800mm x 2850mm
Време на производство: 35-40 дена (вклучувајќи калапи)

Совети за нашите клиенти

Хидрауличен печат Моделот LP-100 е мал автоматски хидрауличен преса што постојано работи. Машината може да исцеди специјални форми, прстени и таблети со различни форми, можно е да се отпечатат трговски марки и логоа од двете страни на таблетот. Контрола на машината на „ЛЦД“ на сите оперативни параметри може да се прилагоди. Бидрицеционен печат, моќен фидер, прав со висока густина во таблета. Целосна контрола на пресата преку ЛЦД-панелот. Хидрауличната преса е дизајнирана за притискање на таблети од маса во прав. Продуктивноста е регулирана, со максимална стапка од 500-2000 таблети за 1 час. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 20 до 200 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Погодно е за големи притискање на прашоци за кои е потребна голема густина, додека мултичипскиот модул може да се користи за големи производствени индустрии, опрема, голема точност на компресија, лесна замена на мувла и инсталирање на удари. Висок степен на автоматизација. Сите контролни активности со PLC микрокомпјутер, континуирано автоматско работење. Времето на компресија, силата на притисок, дебелината на брикети можат правилно да се прилагодат. Производителот на печатот се занимава со истражување, развој и производство на нестандардна опрема за притискање на големи таблети и брикети. Таквиот хидрауличен преса има широк опсег. Огромно искуство се стекна со притискање на таблети и брикети од разни прашочни материјали. Покрај тоа, со понуда на различни хидраулични машини за печат, производителот може да обезбеди и техничка поддршка за калапи, умиралки и удари за различни форми брикети за клиенти. По приемот на хидрауличниот печат од клиентот, фабриката организира пристигнување на прилагодувачи за дебагирање на машината, а исто така обучува работници како да ја користат. Гаранцијата за оваа машина ќе биде една година, производителот ќе обезбеди резервни делови за врати во рок од една година. Целиот хидрауличен систем е увезен од Тајван, висока стабилност, се избегнува истекување на нафта и загадување на животната средина, исто така обезбедува добар притисок и континуирана синхронизација на печатот. Работниот дел и раздвојувањето на дел од хидрауличниот систем се независни, не загадувајќи ја животната средина, автоматското греење го прави работењето на хидрауличниот печат потрајно. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Најдобриот модел на хидраулична преса за притискање на блокови од сол за животни. Силата на притискање е 100 тони.

Евгениј Борисович, г.Самара

Хидрауличниот печат има потреба од одржување и редовен преглед од специјалист. Ве советуваме да купите потрошен материјал за хидраулична преса и алатка за замена за печат.

Надежда Сергеевна, Казан

Стабилна работа и квалитетот на хидрауличната таблета, ни овозможи непречено да ги извршуваме нашите активности.

Шубина АнаРегионот Калининград

На страницата купивме хидраулична преса за таблети и беа задоволни од соработката. Менаџерите брзо ги решија тешкотиите што се појавија со документите и гаранцијата и докажаа дека се подготвени да им помогнат на клиентите и да ги решат нивните проблеми индивидуално. Мислам дека ние ќе продолжиме да соработуваме - ако има исти добри цени.

Борисов А.Б.., Раководител на набавкиВо странствоВоронеж

Не толку одамна купи хидрауличен модел на преса. Сакаме да изразиме благодарност за навремената помош во изборот и испораката. Пресот работи без проблеми и удирања.

Наталијаева Ју.И.., Менаџер за набавки, Тамбов

Побара помош за избор на опрема за ново производство. Минипрес направи одлична работа со ова. Хидрауличниот печат дојде до нашите специфики.

Гетмоненко С.П., Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хидрауличен печат lp-100.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: