Се препорачува сигурна услуга

Прес за ротациони таблети RZJ-51

319 година

921007
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

40%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

40%

Гарантен период за ротирачки преси

десет%

Таблетирање во модерната фармацевтска индустрија

десет%

Нови методи за производство на таблети во фабриките во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес за ротациони таблети RZJ-51

Брзи ротациони таблети притиснете за притискање на таблети со дијаметар до 22 мм. Инсталирани се 51 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максималната продуктивност од 180.000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 10 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 70.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат РZЈ-51

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Таблетпрес Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

40%

Гарантен период за ротирачки преси

десет%

Таблетирање во модерната фармацевтска индустрија

десет%

Нови методи за производство на таблети во фабриките во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "RZJ-51"
Број на парови на алатки: 51
Максимална сила на притискање: 100 KN (10000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 22 мм
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 18 mm
Максимална продуктивност: 180,000 таблети на час
Брзина на роторот: 20 вртежи во минута
Надворешен дијаметар на матрицата: 34 мм
Висина на матрицата: 24 мм
Надворешен дијаметар на удари: 26 мм
Должина на удари: 115мм
Главна моќност на моторот: 11 kW
Целокупна големина: 1150mm x 1150mm x 1900mm
Тежина на испорака: 4200 кг

Совети за нашите клиенти

Брзи ротациони преса за таблети за производство на серија таблети, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети е со едноставен дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZJ-51 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за притискање на таблети од зрнеста маса во прав. Продуктивноста е регулирана, со максимална стапка од 180,000 таблети за 1 час. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 22 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Има проблем што треба да се реши однапред - снабдувањето со пудра на хоперите на печатот. Стандардните канти празни брзо. Прашок најдобро се служи со вакуум или завртки за навртување и ја регулира брзината на пудрата во хоперите на печатот.

Светлана Игоревна, г.Москва

Одржувањето бара сервисер со главата на рамената и рацете од вистинското место. Веќе долго време баравме таков специјалист во Москва.

Добровински Николај, Москва

Импресивен избор. Менаџерот ги постави вистинските прашања за изборот на ротирачки преси, брзо издвои сè. Немаше изненадувања на барање. Прилично брзо доставено, на време.

Евдокимова Udудмила, Менаџер за локални набавкиТименски регион

Според наше мислење, главната вредност на ротациониот печат со голема брзина е односот на цената и квалитетот, како и достапноста на гаранција и пост-гарантна услуга, работа со високо квалификуван персонал.

Комаров ИгнатБашкортостан

Во каталогот на компанијата има многу таблети-преси и доста моќни. Во врска со проширувањето на компанијата, се зголеми обемот на производство на разни лекови. Решивме да го купиме ротациониот печат RZJ-51. И тие не беа во заблуда. Препорачува.

Ефим Баранов, СПЦ „Нептун Фарм“, Град Курган

Модернизираното производство. Решивме да го смениме помалку продуктивниот печат за таблети во поефикасно. Менаџерот на компанијата го советуваше моделот за печатни таблети RZJ-51. Откако ги проучувавме неговите технички податоци, решивме да ги купиме.

Georgeорџ Дантов, Таганог

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rzj-51.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: