Се препорачува сигурна услуга

319 година

920975
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети
 • Опрема за таблети во прав во таблети

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на таблети за печат

25%

Упатства за употреба машини за блистер

15%

Тековни реклами за капсули во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Брза брзина на вртење на таблети за притискање на таблети со дијаметар до 13 mm. Инсталирани 35 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 159,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 8 тони, прелиминарното притискање е 2 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 44.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZJ-35

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес таблет Таблетпрес

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на таблети за печат

25%

Упатства за употреба машини за блистер

15%

Тековни реклами за капсули во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "RZJ-35"
Број на парови на алатката за печат: 35
Максимална сила на притискање: 80 KN (8000 kg / cm2)
Пред-притискање: 20 KN (2000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 13 мм
Максимална дебелина на таблетите: 9 mm
Максимална длабочина на повторно полнење во матрицата: 18 mm
Максимална продуктивност: 159,000 таблети на час
Брзина на ротор: 38 вртежи во минута
Надворешен дијаметар на матрицата: 26 мм
Висина на матрицата: 22 мм
Надворешен дијаметар на удари: 22 мм
Должина на удари: 115мм
Главна моќност на моторот: 5,5 kW
Целокупна големина: 1200мм x 900мм х 1650мм
Тежина на испорака: 2200 кг

Совети за нашите клиенти

Брзи ротациони преса за таблети за производство на серија таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети е со едноставен дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZJ-35 е автоматски ротирачки преса од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за притискање на таблети од зрнеста маса во прав. Перформансите се прилагодливи, со максимум 159,000 таблети за 1 час. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 13 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Купивме две вакви машини во нивната фармацевтска работилница. Притисни додатоци во исхраната за многу години. Калапите, ударите и умирањата брзо умираат.

Генадиј Михајлович , Краснојарск

По таква цена, толку висока стапка на компресија на таблетите. Всушност расфрлано на таблета од 8 мм до 150.000 на час.

Шаповалов Игор, Тајмен

Сакам да ги споделам моите впечатоци од новиот ротационен печат, кој беше избран според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Со проширувањето на производството, дефинитивно ќе купам уште еден.

Иванов И.Т..Калуга

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас го користам MiniPress веќе четврти пат, а услугата само се подобрува. Овој пат купив брз ротационен преса, за претпријатието, задоволен сум од сè.

Овни Евзи Генадиевич, СПД „Г-синтеза“Тименски регион

Ја проширивме работилницата. Како резултат, беше решено да набавите нов, попродуктивен ротационен печат. Беа потребни минимум 100,000 таблети на час. Но, тие најдоа уште попродуктивни и по убава цена. По аквизицијата, имаше мали проблеми, но брзо се решија. Сега нашето производство работи како часовник!

Короненко Лидија Аркадевна, Томск

Ротационата преса за таблети беше купена пред околу шест месеци. За тоа време, таа се етаблира во производство. Тој исто така ја зголеми продуктивноста за 2 пати.

Борис Аркадиев, ДОО „Земјоделство“, Наталиевск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротирачки преса за таблети rzj-35.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: