Се препорачува сигурна услуга

306

920886
 • Автоматско вртење на таблети за таблети
 • Автоматско вртење на таблети за таблети

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на ротациониот печат

25%

Како да организирате бизнис со таблети?

25%

Фармацевтска таблета

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Ротирачки таблет со голема брзина за притискање на таблети со дијаметар до 12 mm. Инсталирани 37 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максималната продуктивност од 160,000 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 6 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 30 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZD-37

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на ротациониот печат

25%

Како да организирате бизнис со таблети?

25%

Фармацевтска таблета

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки модел на печатни таблети "RZD-37"
Број на алатки за печат: 37 пара
Главно притискање: 60KN (6000 кг / см2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 12 мм
Длабочината на полнење на прав во матрицата: 15 мм
Максимална висина на таблетот: 6 мм
Прилагодлива брзина на роторот: 5-36 вртежи во минута
Продуктивност: 160,000 таблети на час
Електричен мотор: 4 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 1230mm x 1240mm x 1690mm
Тежина: 1900 кг (со пакување 2200 кг)

Совети за нашите клиенти

Брзи ротациони преса за таблети за производство на серија таблети со големи дијаметри, како средство за производство во прав за таблети. Ротационата преса за таблети е со едноставен дизајн и конструкција, лесна за ракување. Моделот RZD-37 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за пресување таблети од зрнеста маса во прав. Перформансите се прилагодливи, со максимум 160,000 таблети за 1 час. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 6 до 12 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. На контролното тело има контролна единица. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

Прегледи на клиенти (6)

Ротирачкиот печат произведува 160 илјади таблети на час, со сила на притисок од 6 тони. Ова е доволно за масовно производство на таблети.

Николај Иванович, Чеlyабинск

Ние го нарачавме овој печат во 2011 година и го користиме секој ден во фармацевтска фабрика во московскиот регион. Продуктивноста на овој печат е 128 илјади таблети на час. Нема проблеми со резервни делови.

Тарас, Московски регион

Долго трагаше по брз ротационен преса за таблети. Добивме компетентна консултација од Роман. Постојат некои нијанси, но во целина беа задоволни од купувањето.

Самоилова Јулијаград Абакан

Можеме да кажеме со сигурност дека за време на работата, печатот се покажа како одличен, а неговата брзина на притисок може да го донесе квалитетот на производството на едно ново ново.

Божиќ Р.Т.., ДОО БИОТЕКИНОриолен регион

Изведбата на овој ротирачки печат е неверојатен! 1.600.000 таблети на час. Добивме голема нарачка за производство на витамин. Пресот со таков перформанс беше многу корисен. Minipress брзо го достави до нас за производство. Нарачката беше завршена навреме. Благодарам!

Гулјева Светлана, ДОО „МастерФарм“, Москва

Ние веднаш не најдовме преса со високи перформанси во каталогот, но менаџерот Мипрес ни помогна во тоа. Откако ги проучував нашето производство и желби, бев во можност да го изберам вистинскиот преса за таблети. Ви благодариме за навремената помош.

Рената Петрова, CJSC Потврди, Кострома

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети rzd-37.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: