Се препорачува сигурна услуга

305

920825
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет
 • Притиснете го ротациониот таблет таблет

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на таблети за домаќинство за чистење, деловни идеи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на ротациони печат

триесет%

Период на гаранција за таблет машината

20%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети за миење садови?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматско вртење на таблети за таблети за пресување таблети со дијаметар до 50 mm со детергент за машини за миење садови. Компресија на единечни и трислојни таблети. Инсталирани 27 пара алатки за печат. Ротационата преса за таблети е изработена од не'рѓосувачки челик. Максимална продуктивност 16,000 таблети на час со 3 слоја прашок. Еднослоен - 48600 таблети на час. Има пристап до сите делови на печатот од сите страни. Работната површина е покриена со транспарентни пластични штитови. Постои непречено прилагодување на притисочната сила и продуктивноста. Главната сила на притисок е 15 тони. Погодно е за производство на таблети со различни форми со логоа.

Ние нудиме детални упатства за поставување на печатот и производство на таблети. Пред да се испрати до клиентот, печатот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 148.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Ротирачки печат RZC-27

 • Означено како: Каталог на опрема Притискање Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на таблети за домаќинство за чистење, деловни идеи

25%

Кажете на сигурен снабдувач на ротациони печат

триесет%

Период на гаранција за таблет машината

20%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети за миење садови?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Модел за печатување на ротациони таблети "RZC-27"
Број на алатка за печат: 27 пара
Главно притискање: 150KN (15000 kg / cm2)
Максималниот дијаметар на таблетите: 50 мм
Длабочина на полнење во прав во матрицата: 18 мм
Максимална висина на таблетот: 8 mm
Прилагодлива брзина на роторот: 10 вртежи во минута
Изведба:
Еднослоен 48.000 таблети на час
Трислојни 16,000 таблети на час
Електричен мотор: 15 kW, 1440 вртежи во минута, 380V
Севкупни димензии: 1150mm x 1150mm x 1900mm
Тежина: 4000 кг (со пакување 4500 кг)

Совети за нашите клиенти

Брзи ротациони преса за таблети за производство на таблети за машини за миење садови во еден и три слоја, како средство за производство во прав за таблети. Моделот RZС-27 е автоматско ротирачко притискање од типот на рингишпил. Шемата на печатот е да се пренесе, со помош на менувач, ротација од електричен мотор во макара, на оската на која се наоѓа роторот. Ротационата преса за таблети е наменета за притискање на таблети од зрнеста маса во прав. Перформансите се прилагодливи, со максимум 48,000 таблети за 1 час. Овој ротационен модел за притискање усвојува целосно затворен простор во изолиран простор. Чистотата на готовите таблети е обезбедена без создавање на вкрстена контаминација однадвор.
Компресија одделот е целосно изработен од не'рѓосувачки челик, во согласност со барањата на GMP, за производство на лекови. Хром челична роторна површина за да се избегне абење. Контролата на брзината и перформансите се контролираат од конверторот на фреквенција. Моторот е поврзан со плочата за да избегне вибрации и тресење за време на работата.
Уред за заштита од преоптоварување е присутен во машината со цел да се избегне оштетување од удари и апарати, кога се појавува преоптоварување, машината автоматски застанува. Менувачот на менувачот на машината усвојува целосно затворен масла за подмачкување со долг работен век за да се спречи взаемно загадување. Сите контролори и уреди се наоѓаат одделно од машината, за едноставност во работењето, машините во серија имаат заштитни за скршени горни удари. Брзината на роторот е прилагодлива. Ние го комплетираме овој печат со калапи: умира со различен дијаметар (од 12 до 50 мм) и удари. Ударите со долго тело се горни и се инсталирани во горниот дел од пресата. Удари со кратко тело и долг работен дел се на дното и нивната задача е да ја туркаат таблетата од матрицата. Тие се инсталирани на дното на печатот. Пресот работи автоматски. Пред да го поврзете печатот во мрежата и да започнете со работа, мора внимателно да ја проучите видео-инструкцијата и да се запознаете со принципите на неговото работење. После тоа, неговото работење ќе стане разбирливо и едноставно за вас. Пресата има електричен мотор, како и тркало за дебагирање со рачка. Сите работи и прилагодувањата за прилагодување се прават во рачен режим со ротирање на тркалото. Бидете внимателни при поврзување на електричниот мотор, насоката треба да одговара на стрелката. Прашокот се става во преса преку бункер во форма на инка. Може лесно да се отстрани, мие и инсталира назад. Прав се храни од бункерот преку фидер. Можно е да се снабди активен фидер со присилно хранење прав во матрицата. Кога ротира роторот на пресата, пудрата се внесува во матрицата, каде што се случува притискањето, а потоа, готовиот таблет се турка на површината. Willе направиме сетови на алатки за печат нарачка (удари и умира за ротирачки преси за таблети).

 

Прегледи на клиенти (6)

Ние компресираме таблети од три слоја на различни прав. Ние детергент и детергент за таблети во таблети квадратни и правоаголни.

 Степан Козак, Уфа

Баравме сила од 15 тони долго време, за автоматска верзија на пресување во прав. Можете да решите скоро секој проблем во производството на таблети на таков ротирачки преса.

Ирина Василиевна, Москва

Нарачавме автоматско ротационо преса за таблети, испорачано во вистинско време, на удобен начин. Што се однесува до цената, таа е прифатлива, иако може да биде помала. Но, безбедно е да се каже дека цената е во согласност со квалитетот.

Заитшев В..Град Горно-Алтај

Испораката на таблет-пресот беше одложена малку, но сите останати беа среќни. Благодарам.

МаксимРегионот Новосибирск

Беше тешко да се најде ротирачки преса за таблети за нашите специфики. Тие го советуваа овој модел. Удобен и лесен за одржување.

Никита, ИП, Асино

Променете го стариот ротационен печат. Долго време тие не можеа да изберат модел. Менаџерот, проучувајќи го нашето производство, го советуваше овој модел. Благодарам за помошта.

Александар Гордон, Инженер за процеси, Јарослав

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен печат за таблети rzc-27.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: