Се препорачува сигурна услуга

Машина за полирање таблети TT-80

366

921424
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување
 • Опрема за подготовка на таблети за пакување и пакување

Популарни пребарувања

28%

Таблети за полирање во модерно фармацевтско производство

27%

Технологии и опрема за производство на таблети

23%

Погледнете видео со добар квалитет за таблети што не се применуваат

22%

Поставување полирач за таблети во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за полирање таблети TT-80

Автоматска опрема за полирање на таблети со отстранување на прашина од површината. Наменета за отстранување на честички од прашина и прашок од таблети со која било форма и прилагодена на сите видови таблета опрема. Препорачуваме употреба во комбинација со таблети преси од сите типови. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на таблети. Продуктивност до 500.000 таблети на час. Се користи за сите стандардни дијаметар на таблети до 20 мм. Максимална процесна автоматизација на процесите. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување машина за полирање таблети. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полирање таблети TT-80

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Давач на таблети Опрема од Кина Полери за таблети Производство на лекови Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Таблети за полирање во модерно фармацевтско производство

27%

Технологии и опрема за производство на таблети

23%

Погледнете видео со добар квалитет за таблети што не се применуваат

22%

Поставување полирач за таблети во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТАБЕЛНА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за таблети. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на преси за таблети, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски таблети-преси и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на таблети преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полирање таблети TT-80
Продуктивност: 0 ~ 550,000 таблети на час (за таблети од 6 мм)
Напојување со напојување: V 220V 50 / 60Hz, или V 110V 60Hz, по барање на клиентот
Димензии: (315 ~ 350 mm) x (H: 770 ~ 950 mm)
Компресиран воздух: 0,1 m3 / min, 0,05 MPa
Вакуум: 1,8 м3 / мин -0,01 МПа
Севкупни димензии: 350 x 350 x 390 mm + држачи 300 x 300 x 460 mm
Големина на пакетот: 410 x 410 x 540 mm + држач 320 x 320 x 500 mm
Тежина: 35 кг
Тежина на испорака (со штанд): 40 кг

Совети за нашите клиенти

Проблемот со многу преси за таблети е дека во процесот на притискање и поместување на готовите таблети од матрицата во резервоарот за складирање, таблетата доаѓа во контакт со остатокот од прав. Како резултат на тоа, на површината на таблетите се формира правлив филм. Во иднина, прашината ја отежнува работата на машините за пливање и пополнување, а посебните потешкотии се манифестираат при обидот да ги покриете прашливите таблети со школки. Решението за отстранување на прашината од таблетите е компактен и полирач за таблети со високи перформанси. Основата на опремата е на гумени потпори, што го намалува бучавата за време на работата и ги придушува вибрациите. Електромагнетниот вибратор е фиксиран на основата со прилагодлива фреквенција на амплитудата на осцилацијата. Оската на основата е прикачена на вибраторот. Исто така, постои одреден дизајн на перфорирани плочи, со систем за пренесување таблети од едно ниво на друго. Системот на плочи е поставен во транспарентен пластичен случај; капак со дупка за вчитување на правливи таблети е поставен на врвот. Крајни монтирани млазници за поврзување на цревото на правосмукалката, а пластичното куќиште е опремено со систем на црева за снабдување на компримиран воздух внатре. Принципот на работа, таблетите се вчитаат во прозорецот за внесување, вибрациите се вклучени, таблетите почнуваат да се движат од едно ниво на плочите на пониските, поминувајќи низ плочите таблетите се чистат, бидејќи воздухот и правот се влечат преку перфорацијата со правосмукалка. На најниско ниво, протокот на воздух од компресорот (не е вклучен) конечно ја крева прашината и ја остава надворешната чиста. Набавуваме дополнителен телескопски држач 500. Препорачуваме да користите правосмукалки и сами да ги купувате.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме таблети; како резултат на печатот, честичките од прашина и прав се сместуваат на таблетите. Потоа, оваа прашина паѓа на оптичките сензори на машината за броење и полнење. Работеа 2 години, а дури потоа купи машина за таблети за полирање. Задоволен.

Руслан Егоров, Москва

За висококвалитетно функционирање на оваа опрема, препорачуваме да поврзете компресиран воздух со таблети за дување и правосмукалка за отстранување на прашината. Кога работите без компримиран воздух, резултатот е значително полош.

ИлјаСамара

Менаџерот Роман Цибулски детално зборуваше за скоро секоја линија машини за полирање и помогна да се донесе одлука. Избрав tt-80. Испорачано на објектот во строго договорени услови, откако претходно го повикав и го наведов времето за испорака. Машината за полирање таблети работи веќе 6-ти месец, сè уште нема коментари.

Дени, Калуга

Јас веќе петти пат ги користам услугите на MiniPress, ставот на консултантот е секогаш задоволен. Овој пат купив машина за полирање таблети, за претпријатието, задоволен сум со сè.

Максим, Астрахан

Баравме нова опрема за опрема за полирање. Минипрес беше во можност да го најде најдоброто решение. До денес, нарачаната машина за полирање таблети работи успешно.

Роман НовиковИнженер, Москва

За производство беше потребна машина за полирање таблети. Тој се определи за оваа компанија. Квалитетот на работа на опремата е доста задоволен од нас. Ви благодариме за брзата работа.

Валентин ВасилиевМенаџер, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полирање таблети tt-80.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: