Се препорачува сигурна услуга

Хоризонтален полирач за таблети ZW-13

381

921570
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет
 • Опрема за автоматско отстранување на прашина на таблет

Популарни пребарувања

33%

Полиезер за фармацевтски таблети

32%

Каде да се најде специјалист за полирање на капсули во Казахстан?

18%

Пронајдете упатства за прилагодување на таблети

17%

Како да организирате деловно работење со капсули?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Хоризонтален полирач за таблети ZW-13

Автоматска опрема за отстранување на прашина од таблети. Погодно е за отстранување на честички во прав од таблети добиени на сите модели на преси за таблети. За употреба во фармацевтско производство на таблети. Продуктивност до 500.000 таблети на час. Се користи за сите стандардни дијаметар на таблети од 5 mm до 20 mm. Максимална процесна автоматизација на процесите. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување машина за полирање таблети. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Полајзер за таблети ZW-13

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Собирач на прашина Капсула Прашина Давач на таблети Опрема од Кина Полизер Полери за таблети Апчиња Фармацевтска машина Фармацевтска правосмукалка

Популарни пребарувања

33%

Полшиер за фармацевтски таблети

32%

Каде да се најде специјалист за полирање на капсули во Казахстан?

18%

Пронајдете упатства за прилагодување на таблети

17%

Како да организирате деловно работење со капсули?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТАБЕЛНА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за таблети. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на преси за таблети, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски таблети-преси и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на таблети преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Хоризонтален полирач за таблети "ZW-13"
Продуктивност: 0 ~ 550,000 таблети на час (за таблети од 6 мм)
Напојување со напојување: V 220V 50 / 60Hz, или V 110V 60Hz, по барање на клиентот
Дијаметар на перфорирана цевка: 137 mm
Компресиран воздух: 0,1 m3 / min, 0,05 MPa
Брзина: 10-60 врт / мин
Севкупни димензии: 550 x 350 x 790 mm
Големина на пакетот: 710 x 510 x 840 mm
Тежина: 40 кг
Тежина на испорака: 55 кг

Совети за нашите клиенти

Проблемот со многу преси за таблети е дека во процесот на притискање и поместување на готовите таблети од матрицата во резервоарот за складирање, таблетата доаѓа во контакт со остатокот од прав. Како резултат на тоа, на површината на таблетите се формира правлив филм. Во иднина, прашината ја отежнува работата на машините за пливање и пополнување, а посебните потешкотии се манифестираат при обидот да ги покриете прашливите таблети со школки. Решението за отстранување на прашина од таблети е хоризонтален, полиастир за таблети со високи перформанси. Основата на опремата е на потпори и гумени ролери, што го намалува бучавата за време на работата и ги придушува вибрациите. Телото е изработено од не'рѓосувачки челик, главниот орган на машината е перфориран цилиндер, во внатрешноста на кој има водилки за завртки. Еднаш во цилиндерот, таблетите се движат од ротација до излезот. Во средината на цилиндерот се вметнува млазница за прскање на компримиран воздух. Со протоците од кои се праши прашина од таблетите, одоздола е поврзана правосмукалка за домаќинство, која собира прашина. Таблетите се вчитаат во прозорецот за прием, се регулира брзината на вртење на цилиндерот, таблетите почнуваат да се движат кон излезот, компримираниот воздух активно дува прашина, а правосмукалката влече воздух и прашина преку перфорацијата. Препорачуваме да користите правосмукалки, да ги купите сами.

Прегледи на клиенти (6)

Притискајќи разни таблети, пронајден е проблем со прашината на нивната површина. При нанесување школки на таблети, прашината се меша со лепење. Го избравме моделот долго време и се решивме на овој дизајн. Сè што работи оптимално, сите се среќни.

Михаил Николаевич, Градот Новосибирск

Ефикасна опрема за нежно оддавање таблети во фармацевтската индустрија. Дува со компримиран воздух и работи заедно со правосмукалка за да собере прашина.

МаргаритаСтавропол

Се свртев кон изборот на опрема, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената на хоризонталниот полиратор за таблети ZW-13 е многу пониска од онаа на конкурентите.

Мајан, Ростов-на-Дон

Нарачав хоризонтален полирач за таблети и не згрешив, откако го ставам во производство, сфатив дека ја зголемува брзината и квалитетот на производството. Дефинитивно ќе ги користам услугите на компанијата.

Николај Радиески, Сочи

Нарачавме опрема за таблети за полирање. По совет на менаџерот, тие наредија хоризонтален тип. Ви благодарам помош при изборот. Работи одлично.

Ина ВласоваРаководител на набавки, Городдеци

Ја смени старата машина за полирање таблети. Менаџерот помогна во пронаоѓањето на вистинскиот модел. Нема поплаки за работата на хоризонталниот полирач. Благодарам!

Ксенија, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  хоризонтален полиратор за таблети zw-13.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: