Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Таблети и машини за полирање на капсули / Машина за полирање на тврда желатинска капсула TR-02

Машина за полирање на тврда желатинска капсула TR-02

364

921400
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула
 • Опрема за капсулирање на тврда желатинска капсула

Популарни пребарувања

25%

Купете ефтини тврди желатински капсули во Москва

25%

Погледнете високо квалитетно видео за полирање на капсули

25%

Како да изберете опрема за капсули што се применуваат?

25%

Тековни реклами за капсули во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Таблети и машини за полирање на капсули / Машина за полирање на тврда желатинска капсула TR-02

Машина за полирање на тврда желатинска капсула TR-02

Автоматска опрема за полирање на тврди желатински капсули со отстранување на прашина од површината. За соработка со машини за капсули. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на капсули. Продуктивност 420,000 капсули на час. Се користи за сите стандардни големини на тврди желатински капсули со големини 000,00,0,1,2,3,4. Максимална процесна автоматизација на процесите. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување машина за полирање на капсули. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4500 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полирање на капсули TR-02

 • Означено како: Екапсулација Капсули Каталог на опрема Капсула Прашина Опрема од Кина Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Купете ефтини тврди желатински капсули во Москва

25%

Погледнете високо квалитетно видео за полирање на капсули

25%

Како да изберете опрема за капсули што се применуваат?

25%

Тековни реклами за капсули во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за полнење на капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирачи за капачиња, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полирање на тврда желатинска капсула "TR-02"
Погоден за тврда желатинска капсула со големина: 000,00,0,1,2,3,4
Продуктивност: до 420,000 капсули на час
Напојување: 220V
Моќност: 1,85 kW
Димензии: 1340mm x 540m x 1080 mm
Тежина на испорака: 70 кг
Вклучена е правосмукалка.

Совети за нашите клиенти

Ефективноста на полирање на тврди желатински капсули со прав се обезбедува со употреба на долга ротирачка четка со пластични влакна во дизајнот на кутијата за полирање на таблетите. Површината на капсулите по полирањето со четка е целосно чиста и мазна. Целата прашина ја привлекува правосмукалка, која доаѓа во комплет со полирач за капсули. Ги советуваме сите купувачи веднаш да купат дополнителна четка за замена. Искуството на нашите клиенти покажа дека овој полирач не е погоден за отстранување прашина од таблети. Четкичките од четкички се многу напорни и многу тешко ги бришат апчињата.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во производство на капсули со прав, откако ќе ги наполниме ги полираме капсулите во оваа машина. Готовите капсули се совршено чисти и мазни.

Татјана, Волгоград

Пластичната четка брзо се нанесуваат против внатрешните wallsидови, препорачуваме однапред да купите барем една група резервни четки.

Глеб ИгоревичКиров

Купивме машина за полирање на тврди желатински капсули TR-02, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Всеволод Крепкович, Барнаул

Навистина ми се допадна работата на специјалист за инсталирање машина за полирање на капсули со тврд желатин. Повторно се свртуваме.

Питер Некрасовски, Твер

Итно потребна опрема за полирање на тврди желатински капсули. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Постојат некои нијанси на работа, но во целина тие беа задоволни од набавката.

Белов Д.И..С-синтеза на СПС, Кизил

Баравме Интернет за опрема за полирање на капсули со желатин. Машината за полирање на капсули со тврда желатин tr-02 е достојна опција за нашите потреби. Компанијата се справи со нарачката многу брзо. Благодарам!

Јереми ТарасовИнженер Пенто Мед ДОО, Магази

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полирање на тврд гел капсула tr-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: