Се препорачува сигурна услуга

Машина за дозирање и полнење во прав

399

921735
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав
 • Полу-автоматска машина за полнење во прав

Популарни пребарувања

32%

Како да организирате бизнис за пакување во прав?

31%

Прегледи од сопствениците на диспензерот во прав

деветнаесет%

Топ диспензерот за производство на фармацевтски производи

18%

Дозирање на прав во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за дозирање и полнење во прав

Полу-автоматска машина за дозирање за пакување прашоци во ампули со пеницилин со дози од 100 милиграми до 5 грама. Се користи за храна, лекови, биолошки, хемиски и други индустрии каде е потребна доза на прашок материјали во шишиња со пеницилин. Прашоци: смоли, сол, фармацевтски суровини, млеко во прав, соја млеко, адитиви за храна, зачини, ветеринарни прав. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за дозирање на прав, во хемиската индустрија и други индустрии. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на диспензерот. Пред испраќање, машините за дозирање во прав се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Диспензерот во прав SP-12

 • Означено како: Диспензерот Каталог на опрема Опрема од Кина Прашоци Фармацевтска опрема Пакување Пакување во прав Опрема за полнење

Популарни пребарувања

32%

Како да организирате бизнис за пакување во прав?

31%

Прегледи од сопствениците на диспензерот во прав

деветнаесет%

Топ диспензерот за производство на фармацевтски производи

18%

Дозирање на прав во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за дозирање на моќност.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на дозирана амбалажа на прашоци во шишиња, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи дистрибутери во прав и таблети што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за дозирано пакување на погони во шишиња.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на диспензери е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целокупната документација, добро организирана услуга за продажба на опрема по опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата на производителот може да понуди и други модели на пакувачи и диспензери за прав, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за прашина за прашина. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за распрскување и пакување прашоци „СП-12“
Метод на мерење: Вибративна храна со завртки
Волумен на бункер во прав: 20 литри
Материјал за контакт во прав: не'рѓосувачки челик SS 316L
Контролен систем: LCD монитор
Опсег на мерење: од 100 милиграми до 5 грама
Точност на дозирање: 100 мг, ± 2%, 100 - 500 мг, ± 1%
Продуктивност: 20-40 шишиња во минута
Моќност: 220V, 50Hz, 0,9 kW
Димензии со пакување: 580mm x 550mm x 1350mm
Тежина: 90 кг
Тежина на испорака: 140 кг

Совети за нашите клиенти

Машина со голема прецизност за полнење прашоци во мали дози во разни шишиња со тесен врат. При нарачката, мора да ја наведете висината на шишето и внатрешниот дијаметар на вратот на шишето. Направено од не'рѓосувачки челик. Опремата е калибрирана заедно со скали со голема прецизност за да се програмира брзината на вртење на завртките. Флуидноста на прав се пренесува преку употреба на вибрациона активност во бункерот. За погодност, има погон за нозе за да се вклучи порција делови. Операторот рачно вметнува празни ампули под распрскувачот. Опремата е компактна по големина и мала тежина.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во дозирана амбалажа на прашоци во стаклени шишиња. Долго време баравме опрема за точно пакување на 1 грам прашок.

 Виктор Степанов, Москва

Функцијата за храна за вибрирање во прав работи одлично, што помага во случај на фини прав. Висока точност на мерењето.

Сергеј КириловичСмоленск

Итно ми требаше машина за дозирање од 20 литри, ја најдов прифатлива на страницата, моделот беше СП-12.

Игор Хемиска фабрика ОЈС НовиковМурманск

Тие планираа да набават полуавтоматски машини за дозирање и да набават во оваа компанија.
Комплетна страница, технологија. поддршка.
Тие работат брзо нарачка, нивниот менаџер се јави во еден паѓач, им понуди информации за испорака, веднаш разјасни сè што пречи.

Герасимов О.О.Нарјан-Мар

Ни беше потребна преносна, економична и лесна машина за дозирање и пакување прашоци во шишиња со пеницилин. По совет на менаџерот, купивме модел на машина за дозирање СП-12. Не по вина на компанијата, при набавка на опрема се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. ви благодарам за соработката.

Николаев Петр Петрович, Директор, Курск

Набавивме машина за дозирање и пакување прашоци. Во употреба, тие ги открија своите нијанси на работа, но генерално беа задоволни од набавката.

Олга Никлидова, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за дозирање и полнење во прав sp-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: