Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење во прав / Машина за полнење прав и дозирање FP-50

Машина за полнење прав и дозирање FP-50

400

921753
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав
 • Полу-автоматска машина за дозирање за снабдување со прав на тврди прав

Популарни пребарувања

25%

Дистрибутер за фармацевтски прав

25%

Кажете на сигурен снабдувач за пакување во прав

25%

Гарантен период за опрема за дозирање

25%

Пронајдете продажба на опрема за пакување со попуст

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење во прав / Машина за полнење прав и дозирање FP-50

Машина за полнење прав и дозирање FP-50

Полу-автоматска машина за дозирање за хранење цврсти прав во пластични лименки со доза од 10 до 150 грама. Тежина 115 кг. Се користи за храна, лекови, биолошки, хемиски и други индустрии каде е потребна доза на прашок материјали во шишиња со пеницилин. Прашоци: смоли, сол, фармацевтски суровини, млеко во прав, соја млеко, адитиви за храна, зачини, ветеринарни прав. Преносен, економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за дозирање на прав, во хемиската индустрија и други индустрии. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на диспензерот. Пред испраќање, машините за дозирање во прав се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Прашок диспензерот FP-50

 • Означено како: Каталог на опрема Миксер во прав Опрема од Кина Прашоци Транспортирани скали Пакување во прав Опрема за полнење Подвижен транспортер

Популарни пребарувања

25%

Дистрибутер за фармацевтски прав

25%

Кажете на сигурен снабдувач за пакување во прав

25%

Гарантен период за опрема за дозирање

25%

Пронајдете продажба на опрема за пакување со попуст

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ТЕХНОЛОГИИ за дозирање на моќност.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на дозирана амбалажа на прашоци во шишиња, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме големи дистрибутери во прав и таблети што ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за дозирано пакување на погони во шишиња.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на диспензери е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целокупната документација, добро организирана услуга за продажба на опрема по опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата на производителот може да понуди и други модели на пакувачи и диспензери за прав, засновани врз целите и целите на клиентот. Willе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за прашина за прашина. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Машина за дозирање и полнење во прав „FP-50“
Метод на мерење: Вибративна храна со завртки
Волумен на бункер во прав: 20 литри
Материјал за контакт во прав: SS 304L не'рѓосувачки челик
Контролен систем: LCD монитор
Опсег на мерење: од 10 грама до 150 грама
Точност на дозирање: ± 2%
Продуктивност: 20-40 шишиња во минута
Моќност: 220V, 50Hz, 0,5 kW
Димензии со пакување: 780mm x 510mm x 1620mm
Тежина: 115 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Вибрирачка машина со висока прецизност за полнење прашоци во мали дози во разни шишиња со тесен врат. При нарачката, мора да ја наведете висината на шишето и внатрешниот дијаметар на вратот на шишето. Направено од не'рѓосувачки челик. Опремата е калибрирана заедно со скали со голема прецизност за да се програмира брзината на вртење на завртките. Флуидноста на прав се пренесува преку употреба на вибрациона активност во бункерот. За погодност, има погон за нозе за да се вклучи порција делови. Операторот рачно вметнува празни ампули под распрскувачот. Опремата е компактна по големина и мала тежина.

Прегледи на клиенти (6)

Ние сме ангажирани во дозирана амбалажа на прав во ампули од пеницилин од 20 грама. Ние ја користиме оваа опрема за полнење и немаме поплаки.

 Игор Кулик, Чеlyабинск 

Дозата се прилагодува со помош на скали што доаѓаат со испорака. Обезбедена е висока точност на дозата.

Андреј ИличРостов

Навистина ми се допадна работата на менаџер и специјалист за инсталирање машина за издавање и полнење прав. Повторно се свртуваме.

Анастасија Курскаја, Јакутск

Потврдуваме дека нашата компанија користи машина за дистрибуција и полнење на прав, модел ФП-50, што го купивме на почетокот на 2018 година. Оттогаш работи без сериозно оштетување.

Кирил, Батајск

Лансирана е работилница за дозирање и пакување со прав. Опремата беше избрана за најефтина. Не беа откриени недостатоци при работа со машина за дозирање и пакување прашоци.

Егор МорозовСпецијалист за набавки, Белев

Отвори ново производство. Менаџерот помогна во потрагата по машина за дозирање и полнење во прав. Постојат некои нијанси на работа, но во целина тие беа задоволни од набавката. Ви благодариме за вниманието.

Владимир ВасилиевСпецијалист на одделот за набавки на ДОО Алкор, Астрахан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за дозирање и полнење во прав fp-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: