Се препорачува сигурна услуга

Табела со броеви на таблети и капсули YL-03

377

921534
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на бројачи за броење

триесет%

Гарантен период за бројачи за капсули

20%

Тековни реклами за машина за броење

20%

Детален опис на процесот на полнење на таблетите

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Табела со броеви на таблети и капсули YL-03

Автоматска машина за таблети за броење и полнење на таблети и капсули во две пластични шишиња во исто време. Принципот на вибрирачко хранење на таблети и капсули и центрифугална стаклена маса. Има функција на прилагодливи вибрации и контрола на количината од оптички сензори. Капацитет на производство од 1000-1800 таблети во минута. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежината е 100 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние ви даваме детални упатства за поставување на бројач за таблети и капсули. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблети и капсули YL-03

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Грав од желе Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на бројачи за броење

триесет%

Гарантен период за бројачи за капсули

20%

Тековни реклами за машина за броење

20%

Детален опис на процесот на полнење на таблетите

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „YL-03“
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 1-9999 парчиња
Продуктивност: 1000-1800 капсули / таблети во минута
Опции: центрифугална табела
Механизам за вибрации
Оптички сензори
Електронски контролер за брзина
Електрична моторна моќност: 0,5 kW
Напон: 220V, 50HZ.
Севкупни димензии: 780 mm x 680 mm x 720 mm
Тежина: 80 кг
Тежина на испорака: 110 кг

Совети за нашите клиенти

Бројот на таблети и капсули со желатин што може да се постават е 0-9999. Машини од не'рѓосувачки челик во согласност со спецификациите на GMP. Лесен за ракување и не бара посебна обука. Точноста на пресметката се пресметува со специјален електричен оптички уред. Принцип на вибрирање на добиточна храна за брзо и непречено функционирање. Брзината на броење може да се прилагоди според брзината на рачно заменување шишиња со пилули. Внатрешноста на машината може да биде опремена со правосмукалка за да се избегне прашина на машината.

Прегледи на клиенти (6)

Ние ги користиме во работата два бројачи на тврди желатински капсули со прав. Пакуваме едно време на две пластични шишиња.

В Valentубените, Курск

Набавивме опрема за броење таблети и пакување во картонски кутии од 60 парчиња. Бидете сигурни дека користите правосмукалка за отстранување на прашина.

Иван Громов, Туапс

Нарачавме бројач на таблети и капсули на дискот, испорачани во вистинско време, на удобен начин. Што се однесува до цената, таа е прифатлива, иако може да биде помала. Но, безбедно е да се каже дека цената е во согласност со квалитетот.

Цветкова М.В..Јужно-Сахалинска

Сакаме да забележиме професионализам и да му се заблагодариме на персоналот на MiniPress, а особено Роман за нивната помош при изборот на опрема за броење таблети.

Полиакова ЕвангелинаУлан-Уде

Купив опрема за слатки. Многу удобен бројач и спакувач. Задоволни од купувањето!

Ксенија, ИП, Самара

Имаше мали проблеми што се појавија при стартување, но што е најважно, инженерите беа во можност да ги поправат. Во принцип, задоволни од купувањето.

Евдоким, Калининград

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бројач на таблети и капсули десктоп yl-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: