Се препорачува сигурна услуга

Табела со броеви на таблети и капсули YL-02

374

921515
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули
 • Таблет-автоматска машина за броење и пополнување таблети и капсули

Популарни пребарувања

25%

Тековни соопштенија за продажба на пилули

27%

Упатства за употреба на бројач за капсули

25%

Пронајдете упатства за пакување на таблети

23%

Како да организирате бизнис за пакување со капсули?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Табела со броеви на таблети и капсули YL-02

Автоматска машина за таблети за броење и полнење на таблети и капсули во две пластични шишиња во исто време. Принципот на вибративно хранење на таблети и капсули. Има функција на прилагодливи вибрации и контрола на количината од оптички сензори. Капацитет на производство од 500-900 таблети во минута. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежина 35 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние нудиме детални упатства за поставување бројач за таблети. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблети и капсули YL-02

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Грав од желе Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Фармацевтска опрема Пакување Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

25%

Тековни соопштенија за продажба на пилули

27%

Упатства за употреба на бројач за капсули

25%

Пронајдете упатства за пакување на таблети

23%

Како да организирате бизнис за пакување со капсули?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „YL-02“
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 1-9999 парчиња
Продуктивност: 500-1500 капсули / таблети во минута
Опции:
Механизам за вибрации
Оптички сензори
Електронски контролер за брзина
Електричен мотор: 0,35 kW
Напон: 220V, 50HZ.
Севкупни димензии: 427mm x 327mm x 525mm
Тежина: 30 кг
Тежина на испорака: 45 кг

Совети за нашите клиенти

Бројот на таблети и капсули со желатин што може да се постават е 0-9999. Машини од не'рѓосувачки челик во согласност со спецификациите на GMP. Лесен за ракување и не бара посебна обука. Точноста на пресметката се пресметува со специјален електричен оптички уред. Принцип на вибрирање на добиточна храна за брзо и непречено функционирање. Брзината на броење може да се прилагоди според брзината на рачно заменување шишиња со пилули. Внатрешноста на машината може да биде опремена со правосмукалка за да се избегне прашина на машината.

Прегледи на клиенти (6)

Во нашата фармацевтска работилница овој модел е бројач за таблети. Пополнувањето оди веднаш во две банки со две раце од страна на операторот. Препорачуваме претходно да ги навртите капаците.

Илја Лазарев, Казан

Купивме машина за пакување желатински капсули во пластични лименки од 100 парчиња. Прилагодлива брзина на вибрации, помага при работата на машината.

Виктор Федоров, Владивосток

Пред околу една година, купивме автоматска машина за десктоп YL-02. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери. Во текот на изминатите 6 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Влад, Минск

Купивме автоматска машина за десктоп. Купивме опрема во замена за застарена опрема. Машината ги исполнува сите потребни параметри, опремени со сè што е потребно за работа. Дизајнот на YL-02 обезбедува висококвалитетно, сигурно и удобно работење. Покрај тоа, со нова опрема, ја зголемивме продуктивноста на производството, ги минимизиравме трошоците за одржување и обезбедивме висока хигиена.

Бикови НЕ., ФСУЕ Научен и производствен центар „Хемиска заштита“Рјазан

За наше производство беше неопходен бројач на таблети и капсули. Компанијата за мини печат помогна во изборот, како и во дизајнирањето и испораката на опрема. Одличен тим! Благодарам!

Черновиот Александар, Колима

Имаше проблеми при стартување на бројачот на таблети за работна површина. Но, сè беше брзо решено. И веќе работи без поплаки и запира.

Годунов ПетарИнженер, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бројач на таблети и капсули десктоп yl-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: