Се препорачува сигурна услуга

Контра таблети и капсули десктоп ТМ-12

379 година

921558
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети
 • Автоматска машина за броење и пополнување на желатински капсули и таблети

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

триесет%

Како да се инвестира во производство на пилули?

25%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин?

15%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Контра таблети и капсули десктоп ТМ-12

Автоматска машина за програмирање броење и пакување на таблети и капсули со желатин. Опсегот на употреба на машината: додатоци во исхраната, капсули (големина 000-5), таблети, апчиња, обложени таблети и други слични производи, 3 мм-25 мм широк, повисок од 2 мм. Апликации со неправилна форма, исто така, подлежат на пресметка. Производствен капацитет од 300-600 таблети во минута. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежина 60 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние ви даваме детални упатства за поставување на бројач за таблети и капсули. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9,500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контра таблет и капсула ТМ-12

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Грав од желе Капсули Каталог на опрема Опрема од Кина Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Опрема за полнење Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

триесет%

Прегледи од сопствениците на фармацевтска опрема

триесет%

Како да се инвестира во производство на пилули?

25%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин?

15%

Сведоштва од реални луѓе за работата на бројачот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) КОМПЛЕТНИМЕ ПРОИЗВОДИТЕ ОД СМЕТКИ НА ТАБЕЛИ И КАПСУЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и тврди желатински капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирачи за капсули, капсули печатачи со лого, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Контра таблети и капсули со желатин „ТМ-12“
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 1-9999 парчиња
Брзина на броење 300-600 парчиња / мин.
Извор на енергија: 220V AC, 50/60 Hz
Потрошувачка на воздух: 2 m3 на 0,9 MPa
Капацитет на бункер: 1,5 литри
Погоден дијаметар на вратот на контејнерот: 48 mm - 100 mm
Максимална висина на соодветен сад: 116 мм
Севкупни димензии: 390mm x 826mm x 760 mm
Димензија на пакет: 1120mm x 560mm x 530mm
Тежина: 50 кг
Тежина на испорака: 60 ​​кг

Совети за нашите клиенти

Опсегот на употреба на машината: додатоци во исхраната, капсули (големина 000-5), таблети, апчиња, обложени таблети и други слични производи, 3 мм-25 мм широк, повисок од 2 мм. Апликации со неправилна форма, исто така, подлежат на пресметка. Програмибилен екран на допир, интерфејс човек-машина, екран на допир, леснотија на одржување, за персоналот не е потребна посебна обука. Случајот и компонентите се изработени од нерѓосувачки челик 304 и 316, сите ги исполнуваат GMP барањата. Дизајн со две патеки, контролирана ротација на променлива брзина. Уред за складирање прашина, лесен за чистење. Транспарентно покритие на акрилна прашина. Keyence, јапонски сензор со висока прецизност на оптички влакна, гарантира 100% прецизно броење. Фиксната позиција на контејнерите, движејќи се напред и назад, висината е исто така прилагодлива.

Прегледи на клиенти (6)

Квалитетот на производителите од Тајван е подобар отколку од Кина. Се склопува и работи многу подобро. Користени добри јапонски компоненти.

Мустафа, Москва

За разлика од бројачот заснован на принципот на диск со центрифугални сили, овој модел работи повнимателно со таблети. Ние ги тестиравме двете опции и ја одбравме оваа.

Георги Николаевич, Тајмен

Купивме бројач на таблети и капсули со желатин, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Мозол Н.С.., Специјалист за набавки АД „Далгимбиофарм“Кострома

Предностите вклучуваат сигурност, квалитет, сигурност и леснотија на одржување. Не се појавија недостатоци во практиката на употреба.

Гинко МаксимГрад Краснодар

Баравме Интернет за опрема за пакување и броење апчиња. Со работна површина бројач на таблети и капсули, има некои нијанси за работа, но во целина бевме задоволни од набавката. Многу ми е драго што се обратив кон оваа компанија.

Питер Генадевич, Менаџер за набавки, Вологда

Производството на таблети беше модернизирано. Беше неопходно да се набави маса за таблети и капсули. Менаџерот помогна при изборот. Опремата беше избрана за најефтина. ви благодарам за соработката.

Валерија Пожалова, Пенза

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бројач на таблети и капсули десктоп tm-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: