Се препорачува сигурна услуга

Контра таблети и капсули десктоп ТЦ-10

378

921556
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Фармацевтска опрема за броење и пополнување таблети и капсули

Популарни пребарувања

триесет%

Купете готов бизнис за производство на пилули

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на капсули со желатин?

триесет%

Бизнис со производство на драге во Русија и во земјите на ЗНД

десет%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Контра таблети и капсули десктоп ТЦ-10

Автоматска машина за таблети за броење и полнење на таблети и капсули во две пластични шишиња во исто време. Принципот на вибрирачко хранење на таблети и капсули и центрифугална стаклена маса. Има функција на прилагодливи вибрации и контрола на количината од оптички сензори. Капацитет на производство од 600-1000 таблети во минута. Се користи во лаборатории и експериментално производство на лекови. Тежина 60 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 316 и P.E.T.G. пластика

Ние ви даваме детални упатства за поставување на бројач за таблети и капсули. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрацептор за таблети и капсули TC-10

 • Означено како: Грав од желе Капсули Каталог на опрема Опрема од Кина Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Опрема за пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

триесет%

Купете готов бизнис за производство на пилули

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на капсули со желатин?

триесет%

Бизнис со производство на драге во Русија и во земјите на ЗНД

десет%

Упатства за употреба на фармацевтска опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „ТЦ-10“
Погоден дијаметар на вратот на шишето: 30 mm - 200 mm
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 1-9999 парчиња
Продуктивност: 600-1000 капсули / таблети во минута
Опции: центрифугална табела
Механизам за вибрации
Оптички сензори
Брзина на броење 600-1000 парчиња / мин.
Точност на сметката ± 1 ЕЕЗ.
Волумен на бункер за складирање: 6 литри
Извор на енергија: 220V, 50 Hz
Потрошувачка на воздух: 2 m3 на 90 Atm
Големина на машината: 760mm x 550mm x 740mm
Димензии со пакување: 1200mm x 580mm x 470mm
Тежина: 60 ​​кг
Тежина на испорака: 80 кг

Совети за нашите клиенти

Таблетите или капсулите со желатин се ставаат во корпа за складирање. Со вибрации од бункерот, таблетите се земаат во делови на ротирачка маса. Со центрифугални сили, таблетите се испраќаат до контролната единица. Оваа единица има јапонски оптички сензор. Користејќи го контролниот панел на компјутер, се поставува потребниот број таблети за пресметување. Откако последниот таблет прелета покрај сензорот, септумот се префрла од едно шише во друго. Способност за броење на разни големини: капсули (големина 000-5), таблети, апчиња, драгези и други слични производи, со ширина од 3 мм-30 мм, висина над 3 мм, обична и редовна форма. PLC програма, интерфејс на панел на допир, лесно одржување, персоналот не бара посебна обука. Случајот и компонентите се изработени од челик SUS 304 и SUS 316 и ги исполнуваат GMP барањата. Контрола на променлива брзина за вибрирачки бункер за добиточна храна и брзина на вртење. Уред за складирање прашина за заштита на опремата. Калено стакло се користи за грамофон. Keyence, сензор со оптички влакна со висока прецизност, произведен во Јапонија, прецизно сметајќи ± компјутер. Две млазници за континуирано броење и полнење, автоматска транзиција.

Прегледи на клиенти (6)

Избравме тврда капсула против желатин за нашата компанија. Од предложените опции, производителите во Кина и Тајван го избраа Тајван. Имаше искуство со оперативна опрема од Тајван. Квалитетот е многу повисок.

Валери Мелехов, Градот Новосибирск

Инсталираниот сензор за оптички влакна на јапонскиот производител работи беспрекорно. Сè е направено според GMP стандардот. Поставките ви овозможуваат да работите со шишиња со различни форми и големини.

Сергеј СтепановичМосква

Производот е точно како што е опишано и е совршено за цената! Испораката е можеби подобра. Но освен тоа се е добро. Ви благодарам многу за комуникацијата во текот на овој процес.

Николај АнтроповСамара

Јас бев изненаден од присуството на работната површина на машината за броење и пакување таблети и капсули во две пластични шишиња во исто време, долго време не можев да го пронајдам овој модел. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

КостјаЧувашија

Шалтерот за таблети и капсули со tc-10 работи правилно. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Задоволни од соработката.

Павел Николаевич, Град Караганда

Се скрши старата таблета и бројачот на капсули. Тие беа во можност брзо да порачаат само во компанијата мини печат. ви благодарам за соработката.

АлександарМенаџер за набавки, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  бројач на таблети и капсули десктоп tc-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: