Се препорачува сигурна услуга

Шалтер на дискови таблети и капсули ДТ-100

378

921546
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули
 • Опрема за броење и пополнување таблети и капсули

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од сопствениците на бројачи на таблети

25%

Каде е профитабилно да се купат бројачи за капсули?

25%

Производители и купувачи на пакувачи за таблети

25%

Капсула пополнување во современото фармацевтско производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Шалтер на дискови таблети и капсули ДТ-100

Автоматска подна машина за броење и пополнување таблети и капсули во пластични шишиња. Дијаметарот на користените дискови е 1000 мм. Продуктивност 10-50 шишиња во минута. Има прилагодлива функција за вибрации и контролер на брзина. Се користи во експериментално производство за пакување таблети фармацевтски препарати. Тежина 120 кг. Изработка со висок квалитет, не'рѓосувачки челик AISI 304 квалитетен и P.E.T.G. пластика

Ние нудиме детални упатства за поставување бројач за таблети. Пред да го испратите на клиентот, мерачот се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

 

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Контрола на таблети и капсули ДТ-100

 • Означено како: Грав од желе Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

25%

Прегледи од сопствениците на бројачи на таблети

25%

Каде е профитабилно да се купат бројачи за капсули?

25%

Производители и купувачи на пакувачи за таблети

25%

Капсула пополнување во современото фармацевтско производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ТРЕНИНСКА СМЕТКА И ПАКУВАINGЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на броење и пакување таблети и капсули. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за броење.
2) САМО СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО СО СОГЛАСНИТЕ ЧУВЕчиња.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на бројачи и пакувачи на таблети и капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување прашина и полиери за капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за желатински капсули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски метри и пакувачи и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за кој било модел на машини за пресметување купени во нашата компанија.

Спецификации

Диск на таблети и капсули „ДТ-100“
Дијаметар на тапанот за оптеретување: 1000 mm
Производи: таблети, апчиња, капсули, бонбони
Бројот на спакувани таблети: од 5-10000 парчиња
Продуктивност: 10-50 лименки во минута
Опции:
Механизам за вибрации
Електронски контролер за брзина
Електронски програмер за брзина на дискот
Електронски контролер за брзина
Електрична моторна моќност: 1,1 kW
Напон: 220V, 50HZ.
Севкупни димензии: 1200мм x 1200мм x 1500мм
Тежина: 90 кг
Тежина на испорака: 120 кг

Совети за нашите клиенти

Принципот на работа е во рамките на бункерот, ротирачки пластичен диск е поставен на оската на електричниот мотор, дискот има групи на дупки. На барање на клиентот, се прават заменливи дискови за секоја големина и број на таблети. Таблетите се истураат во бункерот на машината за полнење, дискот почнува да се врти бавно, додека таблетите спаѓаат во ќелиите на дискот, вишоците на таблети се отстрануваат од ограничувачите. Апчиња од ќелиите спаѓаат во посебна зона од која се влеваат во заменети банки. Машината има дополнителна опција - прилагодливи вибрации, што помага да се пополнат клетките со таблети. Јачината на вибрациите може да се прилагоди рачно колку што е потребно. Исто така, постои и контрола на вртење на дискот, можете да ја прилагодите ротацијата на дискот на 1,2 или повеќе вртења кога ќе се активира сензорот. Ова овозможува да нарачате диск со групи дупки од 10 парчиња и да користите само еден диск, спакувајте 10 таблети, 20 парчиња, 30 парчиња и така натаму во тегли. Машината за пресметување има електронски диск за контрола на брзината.

Прегледи на клиенти (6)

Баравме опрема за пакување дражеи во пластични кутии од 200 парчиња. Одлична функција за вибрации, помага во работата на машината.

Руслан, Москва

Во производството користиме сличен капсулен бројач за полнење на тврди желатински капсули во пластични шишиња од 50 парчиња.

Станислав Андреевич, Чеlyабинск

Автоматската подна машина, која овозможува да се воспостави производство на каква било сложеност со број на спакувани таблети: од 5-10000 парчиња и продуктивност: 10-50 лименки во минута, е со висок квалитет по конкурентна цена, е многу пофалена.

Чернишенко Дмитриј, ДОО „Озон био“,  Регионот Новосибирск

Влегов во непријатна ситуација, машината пропадна во производството, што значително ја забави работата на целиот тим. Тимот на MiniPress ни помогна да најдеме замена за погрешниот хардвер по пристојна цена.

Фролов КлиментМурманск

Дисковиот бројач на таблети добро се справува со задача во производството. Сакам да забележам професионализам на Минипрес. Сите навреме, документите се подготвени правилно. Нема поплаки за работата и опремата на компанијата.

Макеев Сергеј, Главен инженер, Тула

Купивме опрема за производство на таблети. Вклучувајќи таблет и капсула диск. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија!

Фролов Василиј Генадевич, ДОО „ФармСОКОК“, Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  диск таблети и капсули диск dt-100.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: