Се препорачува сигурна услуга

Машина за заклучување и завртки FK-05

394

921694
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише
 • Автоматска машина за напојување на капакот проследена со капаче за шише

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за заклучување и завртки FK-05

Автоматска машина за напојување на капачиња со нивно последователно покривање на шишиња за инсталација во линија на полнење на желатински капсули и таблети во пластични шишиња. Посебен систем за снабдување на капачиња од бункерот на погонот до единицата за капацирање на шишињата, а потоа преместување на шишињата со капаци на завртки. Автоматско напојување на капакот со прилагодлива брзина. Продуктивноста е најмногу 130 опфаќа минута. Тежината на опремата е 450 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за снабдување на капачиња и шишиња за покривање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 25.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за заклучување и завртки FK-05

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

27%

Гледајте висококвалитетно видео за капакот на шишињата

25%

Завртки за прицврстување во современото фармацевтско производство

25%

Поднесување на фармацевтски капи

23%

Прилагодување на линијата за производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење и затворање шишиња „FK-05“
Дијаметар на капакот: 15-65 мм
Продуктивност: максимум 130 капачиња во минута
Производство: ≥ 99%
Големини на шишињата: 15-500 ml
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 2 kW
Севкупни димензии: 2600mm x 1100mm x 2000mm
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Од бунтата што прима, капаците се вметнуваат во системот за ориентација, каде што капаците ја заземаат саканата позиција. Потоа, капаците автоматски се ставаат во системот за водичи, кои го формираат склопот за затворање. Исполнетите шишиња се транспортираат долж транспортерот до склопот за затворање, каде што капачињата се усогласени со вратот на шишињата. Потоа плутаните шишиња се преместуваат во системот од ролерите со кои капаците се прицврстени целосно. По обвивката, шишињата се префрлаат во машината со индукција на заварување на алуминиумска мембрана на вратот на пластични шишиња. Мембрани се претходно вметнати во капаците со десната страна. Опремата за капаци за прицврстување и навртки вклучува бункер за складирање, вертикални капаци на транспортерот, капаци на јазол и капаци на завртки за јазли, како и шишиња за хоризонтална подвижна лента.

Прегледи на клиенти (6)

Машината може да се користи за покривање на пластични шишиња со шипки и ампули со капачиња. Комплетно автоматски процес на работа со контрола на сите нарачки системи. Многу стабилен дизајн.

Володија Савелиев, Град Краснодар

Ние користиме слична опрема во редот за пакување спортска исхрана во прав во големи пластични лименки. Специјално испратени во фабриката примероци капаци и лименки за дебагирање. Добивме готов автомобил според нашите барања.

Вадим Критчевски, Тула

За време на работата на автоматската машина за хранење и затворање шишиња, деловите се менуваа двапати, доколку компанијата не снабдуваше резервни делови, ќе морав да купам нова машина. Сакам да кажам дека компанијата, за разлика од опремата не успева.

Боброва К.Д..Јарославски регион

Одлична страница! Цените се разумни, наредив „ФК-05“, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Спиридонов Саид, Свободни 30 СПСЧита

Се свртевме кон избор на опрема за капачиња за завртки. Менаџерот помогна при претресот. При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци.

Кирил Валериев, Град Караганда

Нарачавме опрема за капачирање и навртки. Сè беше доставено навреме. Опремата е со висок квалитет и работи без прекини.

Каyакин Д.В.., ДОО »СЕОФарм», Улјановск

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за прицврстување и завртки fk-05.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: