Се препорачува сигурна услуга

Машина за хранење шишиња и ориентација ФТ-01

393

921674
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња
 • Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за снабдување со ампули?

25%

Совети за технологија на ампули за ориентирање

25%

Каде е профитабилно да се купи подвижна лента?

25%

Пилула за пакување

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за хранење шишиња и ориентација ФТ-01

Автоматска опрема за ориентирање на пластични шишиња, проследена со хранење на капсули со желатин и таблети во пластични шишиња кон подвижни ленти. Автоматско хранење од бункерот за складирање, во кое случајно се натоваруваат шишињата. Продуктивноста е максимум 150 шишиња во минута. Тежина вклучувајќи транспортер 250 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за ориентирање на шише. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Дополнително, потребен е компресор со компримиран воздух. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за ориентирање на шишиња FT-01

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капа за шишиња Опрема од Кина Пластична кутија Апчиња Капсули со тврд желатин Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Опрема за полнење Вијали

Популарни пребарувања

25%

Како да изберете опрема за снабдување со ампули?

25%

Совети за технологија на ампули за ориентирање

25%

Каде е профитабилно да се купи подвижна лента?

25%

Пилула за пакување

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за хранење пластични шишиња до подвижникот FT-01
Видови: кружни шишиња, рамни шишиња, квадратни шишиња.
Карактеристики: пластични шишиња од 15-300 мл
Продуктивност: максимум 150 шишиња во минута
Производство на шише: ≥ 99%
Притисок на компримиран воздух: ≤ 0,4 ~ 0,6 MPa
Потрошувачка на воздух: 15 m3 на час
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 0,2 kW
Ниво на бучава: ≤50dB
Севкупни димензии: 1065mm x 1510mm x 1230mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Апаратот за ориентирање и хранење пластични шишиња е дел од автоматска линија за пакување таблети и капсули со желатин во пластични шишиња со запечатување на вратот на шишињата со алуминиумски мембрани, капаци за капаци, налепници со лепило за самолепливост. Вртната табела храни празни пластични шишиња и ампули од парчето на подвижниот појас што ги преместува ампулите до единицата за полнење. Од бункерот за складирање, шишињата се хранат на ротирачка маса, каде што шишињата паѓаат во ќелиите, и се преместуваат кон излезот, каде што се водени од дополнителен подвижен ремен во линијата за пакување на таблети и капсули со желатин. Ориентацијата на шишињата со грлото нагоре се изведува со дување на компримиран воздух преку млазницата. Ако шишето е свртено наопаку, тогаш поминувајќи под млазницата проток на компримиран воздух го исфрла шишето надвор од ќелијата. Шишињата и шишињата се влеваат на големо во корпа за складирање. Внатре е поставен пластичен диск со ќелии, се нарачува диск за секој дијаметар и висина на шишето.

Прегледи на клиенти (6)

Баравме целосна линија за автоматско пакување таблети и капсули со желатин во пластични шишиња. Оваа линија ги има сите потребни машини во комплексот.

Georgeорџ Зотов, Москва

Машина за автоматско хранење шишиња до подвижна линија со последователни обвивки и етикети. Сè е во согласност со вкупната брзина на линијата.

Елена Тимошенко, Смоленск

При изборот на опрема за автоматска опрема, вашите консултанти ве советуваа да обрнете внимание на FT-01. Одлучивме да ги земеме советите и да користиме FT-01 во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот цена-квалитет.

Родионов Е.А.Јакутск

Пред околу една година купивме автоматска опрема. Опремата беше брзо инсталирана и успешно нарачана од монтери.
Во текот на изминатите 10 месеци, опремата работи многу добро. Услугата за клиенти брзо одговори на малите проблеми што се појавија и ни испратија резервни делови.

Соболев Авраам, ДОО ДерунКабаровск

Погодна машина за шишиња за хранење и ориентирање. Доволно лесен за одржување. Благодарност до компанијата за брза испорака и навремена помош.

Арнолд Прокофиев, Нарилск

Модернизираното производство. Тие ве советуваа да купите машина за шишиња за хранење и ориентирање. Процесот беше забрзан и автоматизиран.

Агафија Федоровна Прошко, Менаџер за набавки, Минусинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за хранење шише и машина за ориентирање ft-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: