Се препорачува сигурна услуга

Машина за полнење таблети и капсули FF-04

393

921686
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули

Популарни пребарувања

28%

Тековни соопштенија за продажба на пилули

26%

Упатства за употреба на бројачи за капсули

24%

Технологии и опрема за производство на таблети

22%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за полнење таблети и капсули FF-04

Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули со желатин, за инсталација во линија на пакување желатински капсули и таблети во пластични шишиња. Посебен систем за хранење таблети или капсули е направен во форма на бранови. Се хранат со вибрации со прилагодлива стапка на проток. Капсулите или таблетите се сметаат за оптички сензори. Продуктивноста е најмногу 50 шишиња во минута. Тежината на опремата е 300 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за броење и полнење таблети и капсули во шишиња и ампули. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 23.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење таблети и капсули FF-04

 • Означено како: Капсули Опрема од Кина Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

28%

Тековни соопштенија за продажба на пилули

26%

Упатства за употреба на бројачи за капсули

24%

Технологии и опрема за производство на таблети

22%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење таблети и капсули „FF-04“
Видови: Вибрирање
Број на отпадоци: 1
Капсули со тврд желатин: 00,0,1,2,3,4,5
Дијаметри на таблети: 5-23 мм
Продуктивност: максимум 50 шишиња во минута
Производство на шише: ≥ 99%
Големини на шишињата: 15-500 ml
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 0,6 kW
Вкусни димензии: 1500мм х 800мм х 1600мм
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 370 кг

Совети за нашите клиенти

Вибрирачкиот бројач и пакувач на таблети и тврди желатински капсули е дел од автоматска линија за пакување таблети и капсули со желатин во пластични шишиња со запечатување на вратот на шишето со алуминиумски мембрани, капаци за капаци и налепници со лепило за врзување. Дизајнот има упатства слични на бранови по кои таблетите или капсулите со желатин се преместуваат во контролната зона со оптички сензори, а потоа во шишиња. Количината е програмирана во менито на електронскиот контролен панел. Групи таблети или капсули се истураат во шишиња што се внесуваат во зоната за полнење преку подвижниот појас. Следно, шишињата се префрлаат во машината за прикривање.

Прегледи на клиенти (6)

Ги советувам сите клиенти да ги привлечат таблетите и капсулите пред да ги внесат во системот за напојување со вибрации. Прашината може да се меша во процесот на броење.

Глеб Илич, Калининград

Пакувањето на таблети и капсули е направено со многу висока точност. Можете да работите со максимална брзина на пакување. Најдобрата опција е само за 2 отпадоци.

Федор, Тоболск

Компанија ДОО "фирма" ВИМПС-МЕД "Во врска со проширувањето на работилницата за производство на таблети. Автоматски автомобил донесе на вратата. Зголемен обем на производство на нова опрема. Дефинитивно повторно ќе ги користам услугите на оваа компанија.

Мирослава СафоноваКемерово

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас го користам MiniPress веќе четврти пат, а услугата само се подобрува. Овој пат купив автомобил ФФ-04, за компанијата, сите се среќни.

Медведев В.У., ДОО „Камелија НСПП“Курск

При набавка на опрема, се појавија голем број проблеми кои беа успешно решени. Компанијата се покажа како одговорен снабдувач. Апаратот за пакување таблети и капсули дојде безбеден и звук, документите се во ред.

Анастасија Ветрова, Менаџер за набавка на опрема, Минусинск

Практична машина за полнење таблети и капсули. Служи со нас веќе неколку години. Минипрес прави исто така.

ДОО „ФармаКиТ“, Биробиџан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење таблети и капсули ff-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: