Се препорачува сигурна услуга

Машина за полнење таблети и капсули FF-02

394

921690
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули
 • Автоматска машина со систем на вибрации за броење и полнење таблети и капсули

Популарни пребарувања

триесет%

Детален опис на процесот на вибрирање на добиточна храна

триесет%

Како да се инвестира во производство на пилули?

20%

Купете готов бизнис со капсула со тврд желатин

20%

Производители и купувачи на бројачи на броеви

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за полнење таблети и капсули FF-02

Автоматска машина со двоен вибрационен систем за броење и пополнување таблети и капсули со желатин, за инсталација во линија на пакување желатински капсули и таблети во пластични шишиња. Посебен систем за хранење таблети или капсули е направен во форма на бранови. Се хранат со вибрации со прилагодлива стапка на проток. Капсулите или таблетите се сметаат за оптички сензори. Продуктивноста е најмногу 100 шишиња во минута. Тежината на опремата е 450 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за броење и полнење таблети и капсули во шишиња и ампули. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 35.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење таблети и капсули FF-02

 • Означено како: Капсули Каталог на опрема Капсула бројач Апликатор за пилули Апчиња Капсули со тврд желатин Линија за пакување Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

триесет%

Детален опис на процесот на вибрирање на добиточна храна

триесет%

Како да се инвестира во производство на пилули?

20%

Купете готов бизнис со капсула со тврд желатин

20%

Производители и купувачи на бројачи на броеви

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО ЛИНОТ НА ПОПОЛНУВА OFЕ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле автоматска линија за полнење капсули и таблети во пластични шишиња, ви доставуваме литература за основите на пакувањето и капакот. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме услуги при спроведување на опрема за полнење капсули и таблети во ампули што биле во употреба.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА ГЕЛАТИНСКИ КАПСУЛИ И ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за пакување таблети и капсули со желатин. На барање на клиентот, ќе избереме модел на машина за броење и полнење, машина за напојување на капачиња и плутање, опрема за запечатување на вратот на ампули со мембрани за прво отворање, машини за пакување кесички за отстранување на влага и опрема за обележување во ампули.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Соработуваме со производители на автоматски таблети и машини за полнење капсули со желатин, рачни машини за таблети за броење таблети и капсули, снабдуваме резервни делови за опрема за пакување таблети и капсули купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење таблети и капсули "FF-02"
Видови: Вибрирање
Број на отпадоци: 2
Капсули со тврд желатин: 00,0,1,2,3,4,5
Дијаметри на таблети: 5-23 мм
Продуктивност: максимум 100 шишиња во минута
Производство на шише: ≥ 99%
Големини на шишињата: 15-500 ml
Напојување: 220V, 50Hz,
Моќност: 1,1 kW
Димензии: 2600мм x 1500мм x 1600мм
Тежина: 360 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Двоен систем на бројачи за вибрации и пакувачи на таблети и тврди желатински капсули е дел од автоматска линија за пакување таблети и капсули со желатин во пластични шишиња со запечатување на вратот на шишето со алуминиумски мембрани, капаци за капаци, етикети за лепило на лепенки. Дизајнот има упатства слични на бранови по кои таблетите или капсулите со желатин се преместуваат во контролната зона со оптички сензори, а потоа во шишиња. Количината е програмирана во менито на електронскиот контролен панел. Групи таблети или капсули се истураат во шишиња што се внесуваат во зоната за полнење преку подвижниот појас. Следно, шишињата се префрлаат во машината за прикривање.

Прегледи на клиенти (6)

Ние купивме сличен автомобил со автоматска линија. Не постојат лошите страни. Некои предности. Максимални перформанси.

Станислав, Кострома

Неколку режими на пакување таблети или капсули по количина се програмирани и внесени во меморијата на менито. Избран е режимот на пауза помеѓу полнење шишиња.

Валери Трентејев, Тоглијати

На страницата купивме автоматски автомобил и задоволни сме од соработката. Менаџерите брзо ги решија тешкотиите што се појавија со документите и гаранцијата и докажаа дека се подготвени да им помогнат на клиентите и да ги решат нивните проблеми индивидуално. Мислам дека ние ќе продолжиме да соработуваме - ако има исти добри цени.

Пахомова МаринаТвер регион

Нема поплаки за автомобилот, опремата работи без проблеми, ефикасно и брзо. Но, системот за испорака може да се подобри, бидејќи испораката доцни неколку дена.

Мелников Е.Б.., ИНТ-фармаГороддеци

Баравме машина за броење и пакување таблети. Избравме машина за пакување таблети и капсули. Брзо доставено. Документите за опрема се во ред. Благодарам!

Крутов Сергеј, Налчик

Капсулата за полнење машина пропадна. Неуспехот не беше поправен. Решивме да нарачаме нова во Минипрес. Доставено со задоцнување. Но, ова е можеби најдобрата компанија на рускиот пазар.

Анатолија, Инженер за процеси, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење таблети и капсули ff-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: