Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Котел за премачкување филм BG-80

Котел за премачкување филм BG-80

414

921919
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали

Популарни пребарувања

25%

Технологии и опрема за производство на таблети за таблети

25%

Прегледи од сопствениците на котли на пелети

25%

Пронајдете упатства за производство на драге

25%

Како да започнете бизнис во производство на обложени пелети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Котел за премачкување филм BG-80

Котел за премачкување филм BG-80

Модерен модел на тава за обложување за нанесување на филмска облога на површината на таблети и драгети. Машината е опремена со нов компјутерски контролен панел, систем за контрола на температурата и екран на допир, обезбедува лесна употреба, висока ефикасност, заштеда на енергија, како и лесно чистење и безбедност. Вчитување 80 кг. Тежина 750 кг. Погоден за употреба во индустриското производство на таблети и дражеи. Максимална процесна автоматизација на процесите. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за обложување на таблети од таблети. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Патен котел БГ-80

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Производство на лекови Апчиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Технологии и опрема за производство на таблети за таблети

25%

Прегледи од сопствениците на котли на пелети

25%

Пронајдете упатства за производство на драге

25%

Како да започнете бизнис во производство на обложени пелети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРИМЕНА НА ШАЛЕ НА ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблетите за обложување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на таблети. На барање на клиентот, избираме модел на опрема за таблети за обложување со школки, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за пелетирање на таблети. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Котел за обложување на филмови „БГ-80“
Главен автомобил
Максимален капацитет: 80 кг
Главна моќност: 1,5 kW
Брзина на тапанот: 3-24 вртежи во минута
Севкупни димензии: 1390mm x 1050mm x 1720mm
Главна тежина на машината: 750 кг
Високо ефикасен филтер за греење на воздухот
Моќност: 1,5 kW
Севкупни димензии: 950mm x 800mm x 2080mm
Тежина: 350 кг
Прашина за издувување вентилатор
Моќност: 3,0 kW
Вкусни димензии: 900мм х 800мм х 1900мм
Тежина: 350 кг
Моќност на две целни миксери за пареа и електрична топлинска изолација: 6 kW

Совети за нашите клиенти

Паркинг котелот е во согласност со GMP барањата. Широко се користи во фармацевтски производи, како и во прехранбената индустрија, како идеална опрема за таблети за обложување, апчиња, слатки, чоколадо, слој со течен филм, органски или шеќерен слој. Главното тело е изработено од увезен не'рѓосувачки челик, опремен со мотор и фреквентен конвертор кој е докажан од експлозија, уред за чистење, компјутерски систем за контрола, функција за контрола на програмата и уред за приказ на екран на допир. Цевка за топол воздух е вметната во котелот. Загреаната површина на котелот ви овозможува да ја одржувате температурата на шеќерен сируп и рамномерно да ја дистрибуирате лушпата низ целата површина на таблетите. Воведувањето во таблетите на супстанцијата што ја формира лушпата се изведува преку вграден систем за прскање. Користењето на котел од не'рѓосувачки челик ви овозможува да не се грижите за оксидирање на работната површина. Дизајнот на котелот е изработен од не'рѓосувачки челик, кој овозможува употреба на детергенти при секојдневното работење на опремата.

Прегледи на клиенти (6)

Дизајнот обезбедува минимална дебелина и униформност на обвивката на површината на таблетите.

Дмитриј, Москва

Многу поразлично од старите котли на подобро.

Илја Михајлович, Тајмен

Тие купиле котел за пелетирање, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

ОлгаРегионот Рјазан

На компанијата купивме котел за пелетирање БГ-80 во компанијата, и на почетокот не можевме да ја сфатиме технологијата на производство, по што се обративме кон компанијата за консултации. Консултантот Роман Цибулски, јасно ја објасни целата технологија на производство на оваа опрема. Многу сме задоволни што се обративте кон оваа компанија.

Илин Г.Т.., Менаџер на KhimBim ДООКамишин

Котелот за нанесување филмска обвивка не можеше да се избере долго време. Искусната помош на менаџерот Роман помогна да се направи вистинскиот избор.

Илја Тифовеев, Архангелск

Поправка на стар котел се покажа многу скапо. Компанијата минијапрес помогна да се најде буџетска опција за нашето производство. Благодарам Оправдана инвестиција

Игор Кирилович, Менаџер за набавки, Град Астана

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  филмски премачкувачки котел bg-80.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: