Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Котел за обложување на филм BG-40

Котел за обложување на филм BG-40

414

921910
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали

Популарни пребарувања

33%

Каде е профитабилно да се купат котли со пелети?

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети со лушпи?

20%

Совети за технологија за производство на драже

17%

Нови начини на пелетирање во фабриките во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / ДВЕINGЕЕ НА КУЕРИ И ДРУГИ / Котел за обложување на филм BG-40

Котел за обложување на филм BG-40

Модерен модел на тава за обложување за нанесување на филмска облога на површината на таблети и драгети. Машината е опремена со нов компјутерски контролен панел, систем за контрола на температурата и екран на допир, обезбедува лесна употреба, висока ефикасност, заштеда на енергија, како и лесно чистење и безбедност. Оптоварување од 40 кг. Тежина 550 кг. Погоден за употреба во индустриското производство на таблети и дражеи. Максимална процесна автоматизација на процесите. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за обложување на таблети од таблети. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Котел БГ-40

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Производство на лекови Апчиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

33%

Каде е профитабилно да се купат котли со пелети?

триесет%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на таблети со лушпи?

20%

Совети за технологија за производство на драже

17%

Нови начини на пелетирање во фабриките во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРИМЕНА НА ШАЛЕ НА ТАБЕЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на таблетите за обложување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на таблети. На барање на клиентот, избираме модел на опрема за таблети за обложување со школки, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за пелетирање на таблети. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Котел за нанесување филмска обвивка „БГ-40“
Главен автомобил
Максимален капацитет: 40 кг
Главна моќност: 1,1 kW
Брзина на тапан: 3-28 врт / мин
Севкупни димензии: 1180mm x 1850mm x 1520mm
Главна тежина на машината: 550 кг
Високо ефикасен филтер за греење на воздухот
Моќност: 1,1 kW
Севкупни димензии: 810mm x 700mm x 1720mm
Тежина: 300 кг
Прашина за издувување вентилатор
Моќност: 2,2 kW
Севкупни димензии: 730mm x 730mm x 1660mm
Тежина: 300 кг
Моќност на две целни миксери за пареа и електрична топлинска изолација: 4 kW

Совети за нашите клиенти

Паркинг котелот е во согласност со GMP барањата. Широко се користи во фармацевтски производи, како и во прехранбената индустрија, како идеална опрема за таблети за обложување, апчиња, слатки, чоколадо, слој со течен филм, органски или шеќерен слој. Главното тело е изработено од увезен не'рѓосувачки челик, опремен со мотор и фреквентен конвертор кој е докажан од експлозија, уред за чистење, компјутерски систем за контрола, функција за контрола на програмата и уред за приказ на екран на допир. Цевка за топол воздух е вметната во котелот. Загреаната површина на котелот ви овозможува да ја одржувате температурата на шеќерен сируп и рамномерно да ја дистрибуирате лушпата низ целата површина на таблетите. Воведувањето во таблетите на супстанцијата што ја формира лушпата се изведува преку вграден систем за прскање. Користењето на котел од не'рѓосувачки челик ви овозможува да не се грижите за оксидирање на работната површина. Дизајнот на котелот е направен од не'рѓосувачки челик, кој овозможува употреба на детергенти при секојдневно работење на опремата.

Прегледи на клиенти (6)

Препорачувам да изберете материјали за филмска облога од компанијата Колоркон.

Александар Зазулин, Твер

Најоптималниот начин за да се добие максимален квалитет на обвивката е употребата на млазници од европско производство.

Виктор ЗахаренкоПушкино

Најдобар котел за пелетирање со кој некогаш сум работел! Препорачува.

МајклГрадот Новосибирск

За да се започне со производство, потребни беа неколку котли за пелетирање, а MiniPress со задоволство ги обезбеди своите услуги. Сега производството е во полза.

НПК БИОЛАР СПСНижни Новгород

Котелот за филмска облога на моделот работи правилно во производството. Имаше некои нијанси, но сè беше решено.

Александар, Менаџер на RomSaFarms, Курск

Отворивме нова продукција, за ова ни беше потребен котел за нанесување филмска обвивка. Нарачавме неколку од овој модел. Бевме задоволни. Благодарам.

Тимур ПетровскиИнженер, Минусинск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  филмски премачкувачки котел bg-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: