Се препорачува сигурна услуга

Тава за прскање ДК-43

377

921512
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на котли на пелети

25%

Технологии и опрема за производство на таблети

25%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин?

20%

Активна продажба на обложени таблети, идеи за бизнис

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Тава за прскање ДК-43

Кани за панирање со подвижен автоматски систем за прскање на лушпа, кој се користи за примена на полирани органски лушпи, како и школки засновани на шеќерен сируп и полимери за храна на таблети, драгети, капсули, ореви, гуми за џвакање. Модификација DK-43 има интегриран систем за прскање со школка. Потребно е дополнително купување рачен пиштол за прскање. Продуктивност 2-5 кг на час, дијаметар на котелот 400 мм. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на дражеи. Максимална механизација на упатството. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за обложување на таблети од таблети. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8,500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Драже котел ДК-43

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Опрема од Кина Полери за таблети Апчиња Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

триесет%

Производители и купувачи на котли на пелети

25%

Технологии и опрема за производство на таблети

25%

Како да започнете вашиот бизнис со капсули со тврда желатин?

20%

Активна продажба на обложени таблети, идеи за бизнис

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДАРЕКИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за обложување на табли за таблети и дражја. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Капа за панирање со подвижен систем за прскање на обвивката "ДК-43"
Дијаметар на котел на драже: 400 мм
Продуктивност: 5-6 кг / оптоварување
Поставување на температурата на греењето на котелот
Работна температура: +80 степени
Брзина на вртење на котелот: 0-46 врт / мин
Моќност на моторот: 0,55 kW
Моќност на фен за коса: 40 W
Вкупна моќност на машината: 1,5 kW
Потрошувачка на воздух: 0,5 m3 во минута
Севкупни димензии: 865mm x 585mm x710mm
Тежина: 65 кг
Тежина на испорака: 75 кг

Мобилен автоматски систем за прскање на материјалот што ја формира обвивката.
Тежина: 45 кг
Вкупна тежина: 120 кг

Совети за нашите клиенти

Моделот има подвижен автоматски систем за прскање на школка преку млазницата на млазницата во котелот. Млазницата е поставена на заградата, која е прицврстена на обвивката на бојлерот. Случај - целосно затворен со лимови од не'рѓосувачки челик. Пристапот до роторот и електричниот мотор е преку отстранлив задниот капак. Од макара на моторот, преку погон на ремен, силата се пренесува во менувачот. Котел од не'рѓосувачки челик е поврзан со вратилото на менувачот. Котелот се загрева одоздола со греен елемент. Цевка за топол воздух е вметната во котелот. Загреаната површина на котелот ви овозможува да ја одржувате температурата на шеќерен сируп и рамномерно да ја дистрибуирате лушпата низ целата површина на таблетите. Воведувањето во таблетите на супстанцијата што ја формира лушпата се изведува преку вграден систем за прскање. Контролната единица со копчињата Start и Stop е фиксирана на телото на котелот. Несомнената предност на пловниот котел е малите димензии на десктоп уредот. Користењето на котел од не'рѓосувачки челик ви овозможува да не се грижите за оксидирање на работната површина. Дизајнот на котелот е изработен од не'рѓосувачки челик, кој овозможува употреба на детергенти при секојдневното работење на опремата. Дизајнот е многу стабилен.v

Прегледи на клиенти (6)

Оваа верзија на машина за влечење и паѓање со тркала на која најмногу ни се допадна компресорот и прскалките за прскање.

Глеб, Москва

Ние користиме таков модел и ја применуваме школка на таблети со различни форми преку автономен пиштол за прскање. Препорачуваме да нанесете прелиминарен прв слој на буквар и застаклување со обоени соединенија на овој слој. Тогаш таблетите не се обојуваат и материјалот не се троши.

Анатолиј Јармошин, Казан

Во принцип, ми се допадна котел со пелетирање со систем за подвижување на подвижен школка. Инсталира многу брзо, работи многу побрзо од мојата стара опрема, која морав да ја вратам поради дефект. Доколку се занимавате со индустриско производство, препорачувам.

Јакушева Л.В.., OJSC Irbit хемиски погонАлтај

Неодамна, опремата не успеа. Контактиравме со компанијата за совет, по што брзо одбравме замена. Многу задоволен од услугата.

Овни ИгнатијНижни Новгород

Котелот за пан-обложување ДК-60 не успеа. Беше решено да се купи нов. Денес, котелот работи успешно.

Габриел Фролов, Иркутск

Итно потребна опрема за прскање на полирани органски лушпи. Компанијата ја советуваше ДК-43. Задоволен од опремата. Благодарам за советот.

Емелијан Уткин, Град Курган

 

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  котел за течности за прскање dk-43.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: