Се препорачува сигурна услуга

Драгеј котел ДК-41

376

921589
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Тенџере за панирање што се користи за нанесување полирани органски лушпи
 • Машина за производство на драгези и таблети за премачкување со обвивка изработена од полимерни материјали

Популарни пребарувања

85%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

55%

Гарантен период на котел за обложување на тава

35%

Детален опис на процесот на обложување

15%

Каде да се најде специјалист за пелетирање во Казахстан?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Драгеј котел ДК-41

Тавата се користи за нанесување полирани органски лушпи, како и школки засновани на шеќерен сируп и полимери за храна на таблети, драгети, капсули, ореви, гуми за џвакање. Модификација DK-41 нема интегриран систем за прскање со школка. Потребно е дополнително купување рачен пиштол за прскање. Продуктивност 2-5 кг на час, дијаметар на котелот 400 мм. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на дражеи. Максимална механизација на упатството. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за обложување на таблети од таблети. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Драгеј котел ДК-41

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Производство на лекови Апчиња Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

85%

Кажете му на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

55%

Гарантен период на котел за обложување на тава

35%

Детален опис на процесот на обложување

15%

Каде да се најде специјалист за пелетирање во Казахстан?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУУВА FORЕ ЗА ПРИМЕНА НА ШЕЛЕ НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВИЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) САМО КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ДАРЕКИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на дражеи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за таблети за обложување и драгетски облоги, системи за прскање за таблети за премачкување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и десктоп машини за обложување на табли за таблети и дражја. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на опрема за панирање купена во нашата компанија.

Спецификации

Драже котел без систем за прскање на обвивки ДК-41
Дијаметар на котел на драже: 400 мм
Продуктивност: 5-6 кг / оптоварување
Поставување на температурата на греењето на котелот
Работна температура: +80 степени
Брзина на вртење на котелот: 0-46 врт / мин
Моќност на моторот: 0,55 kW
Моќност на фен за коса: 40 W
Вкупна моќност на машината: 1,5 kW
Потрошувачка на воздух: 0,5 m3 во минута
Вкусни димензии: 485мм x 585мм x810мм
Тежина: 65 кг
Тежина на испорака: 75 кг

Совети за нашите клиенти

Случај - целосно затворен со лимови од не'рѓосувачки челик. Пристапот до роторот и електричниот мотор е преку отстранлив задниот капак. Од макара на моторот, преку погон на ремен, силата се пренесува во менувачот. Котел од не'рѓосувачки челик е поврзан со вратилото на менувачот. Котелот се загрева одоздола со греен елемент. Цевка за топол воздух е вметната во котелот. Загреаната површина на котелот ви овозможува да ја одржувате температурата на шеќерен сируп и рамномерно да ја дистрибуирате лушпата низ целата површина на таблетите. Воведувањето во таблетите на супстанцијата што ја формира лушпата се изведува преку вграден систем за прскање. Контролната единица со копчињата Start и Stop е фиксирана на телото на котелот. Несомнената предност на пловниот котел е малите димензии на десктоп уредот. Користењето на котел од не'рѓосувачки челик ви овозможува да не се грижите за оксидирање на работната површина. Дизајнот на котелот е изработен од не'рѓосувачки челик, кој овозможува употреба на детергенти при секојдневното работење на опремата. Дизајнот е многу стабилен.

Прегледи на клиенти (6)

Ве советувам да користите растворливи во алкохол бои. Тие даваат посветла боја на таблетите и школка се суши побрзо.

Артјом, Тајмен

Ние користиме таков модел и го нанесуваме материјалот за обвивка преку пиштол за прскање со мали димензии. Задоволен од квалитетот. Препорака - Паузирајте долго меѓу слоевите.

Игор Михајлович, Пенза

Долго време баравме котел за пелетирање. Добивме компетентна консултација од Роман. Постојат некои нијанси, но во целина беа задоволни од купувањето.

Иванов К.Yу, Инженер за процесиНижни Новгородски регион.

Беше неопходно да се утврди производство на таблети и капсули што е можно поскоро. Беше на располагање пловен котел, што не можеше да не задоволи. Котелот работи како часовник. Благодарам!

Соколов ДмитријАрхангелск

Задолжително за производство на котел со пелетирање со спреј течност. Долго време не можевме да најдеме соодветно за нашето производство. Минипрес помогна во сите работи. Сега производството работи непречено.

Евгениј Тресканов, Киев

Паркинг котел - совршено одговара на нашите специфики. Лесен за користење.

Кирил Николаев, Технолог, Батајск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  драгеј котел dk-41.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: