Се препорачува сигурна услуга

Машина за миење ампули и ампули SYB-10

399

921729
 • Опрема за плакнење на стакло ампули пред флаширање и запечатување
 • Опрема за плакнење на стакло ампули пред флаширање и запечатување

Популарни пребарувања

триесет%

Каде можам да најдам специјалист за чистење ампула во Казахстан?

триесет%

Пронајдете упатства за чистење шишиња

20%

Купете готов бизнис стакло ампули

20%

Купете шишиња со големо количество пеницилин од производителот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за миење ампули и ампули SYB-10

Автоматска компактна машина за миење пластични и стаклени ампули од пеницилин и ампули, за полнење и запечатување линии на ампули. Машина од не'рѓосувачки челик за миење и сушење стаклени ампули и шишиња со пеницилин и други видови шишиња. Продуктивност 15.000 шишиња на час. Тежина 180 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за миење шишиња и шишиња. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Дополнително, потребен е компресор со компримиран воздух. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 9000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за миење ампули и ампули SYB-10

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Опрема од Кина Ампули на пенилин Стаклени ампули Амбала пакување Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

триесет%

Каде можам да најдам специјалист за чистење ампула во Казахстан?

триесет%

Пронајдете упатства за чистење шишиња

20%

Купете готов бизнис стакло ампули

20%

Купете шишиња со големо количество пеницилин од производителот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА СО машини за чистење на шишиња и ампули.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на шишињата за миење и ампулите во фармацевтското производство. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) САМО ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО ОД ЧИСТЕЕ НА ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за пред перење, плакнење, стерилизирање стакло и пластични шишиња и ампули. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и опфаќање, опрема за мешање на течности и опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на машини за автоматска и полуавтоматска машина за перење и стерилизација, рачни машини за полнење на десктоп и сме ангажирани во снабдување на резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за миење и сушење ампули и ампули "SYB-10"
Материјал: не'рѓосувачки челик
Капацитет на производство: 15,000 ампули на час (1-20 ml)
Димензии на фиоката: 360мм х 275мм х 600мм (4 парчиња)
Брзина на вртење за време на сушењето: 10-520 вртежи во минута
Притисок за испирање: 0,2 - 0,3 MPa
Брзина на плакнење: 2-3,6 метри / секунда
Моќност на моторот: 0,75 kW
Напон на напојување: 380V
Севкупни димензии: 1000мм 800мм х 1190мм
Тежина: 100 кг
Тежина на пакетот: 180 кг

Совети за нашите клиенти

Машината има четири единици за прием, во кои се инсталираат контејнери со ампули или шишиња. Покривот на машината за перење е херметички запечатен. Внатре има групи на млазници што снабдуваат вода под притисок. Брзината на вртење е прилагодлива. После процесот на миење, ампулите или шишињата се сушат со центрифугална ротација на контејнерите со ампули и шишиња. Квалитетот на мијалникот е во согласност со GMP стандардите. Машината ефикасно го чисти шишето внатре и надвор од дамките и ги издува капките со вода, што обезбедува поволни услови за процесот на сушење. Сите делови се изработени од не'рѓосувачки челик.

Прегледи на клиенти (6)

Најмалата машина за перење и сушење на шишиња со пеницилин што можеше да ја пронајдете. Центрифугална екстракција на преостаната вода.

Владимир Иванович, Чита

Ние ги користиме за да исплакнеме стаклени ампули пред флаширање и запечатување. Задоволни од едноставноста и ефикасноста.

Дмитриј Коваленко, Оренбург

При изборот на опрема за перење и сушење капсули, вашите консултанти ве советуваа да обрнете внимание на некои модели. Одлучивме да ги земеме советите и да користиме автоматска машина SYB-10 во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот цена-квалитет.

Сисоева Албина ИгнативнаСимферопол

Треба да се забележи пријатна брзина и квалитет на работа. Со сигурност може да се каже дека опремата за миење и сушење шишиња и ампули што ги купивме од вас се докажа во пуштање во работа и работење.

Давид Сергеевич, Менаџер УАБ БИОКАД ФАРМРегион Чеlyабинск

Ја проширивме работилницата за производство на ампули. Машината за перење ампули и ампули е неопходна во производството. И овој модел е исто така многу продуктивен.

Сергеј Некрасовски, Тајмен

Машината за перење ампули и ампули е изработена од високо квалитетен не'рѓосувачки челик. Целиот механизам е совршен дебагиран. Препорачува!

Анастасија Каролковскаја, Инженер, Јошкар-Ола

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за перење сиба-10 ампули и ампули.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: