Се препорачува сигурна услуга

GZ-50 алуминиумска капалка

411

921861
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња
 • Опрема за тркалање на алуминиумски капачиња на шишиња

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со производство на алуминиумски капи во Русија и во земјите на ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Како да започнете бизнис со гумена плута?

21%

Заглавување и шишиња со лекови

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

GZ-50 алуминиумска капалка

Автоматска машина што става алуминиумски капачиња на ампули од пеницилин пред-плутана со гумени затка. Снабдувањето со шишиња, капи и тркалање се автоматизираат и производителот може да направи машина за големината на шишињата на клиентот. Автоматско хранење шишиња и алуминиумски капачиња од канти. Дозирањето се прилагодува со распрскувачи во прав. Продуктивност 2500 шишиња на час. Тежина 380 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за покривање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за шишиња за шишиња GZ-50

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со производство на алуминиумски капи во Русија и во земјите на ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Како да започнете бизнис со гумена плута?

21%

Заглавување и шишиња со лекови

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) Обука со машини за тркалање со Алуминиум КАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на плутањето шишиња. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при спроведување на машини за плута за користени шишиња.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ПЕТИЦИЛИНСКИ ШОТЕЛИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за плутање со гумени затка и алуминиумски капаци. На барање на клиентот, ќе избереме и модел на опрема за полнење, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за шишиња со шишиња, рачни машини за тркалање со капачиња и се вклучени во снабдувањето на резервни делови за опрема за полнење на течни контејнери во шишиња купени во нашата компанија.

 

Спецификации

Машина за шишиња со шишиња со алуминиумски капачиња „ГЗ-50“
Обем на шишиња: 2-100 ml
Глави за ставање и тркалање на капаци: 1 парче
Продуктивност: 2500 шишиња на час
Квалитет на готов производ: 98%
Моќност: 0,6 kW,
Напојување: 380V / 220V, 50 / 60HZ, на барање
Вкусни димензии: 1100мм x 600мм х 1400мм
Димензии на пакетот: 1200мм x 700мм х 1600мм
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 380 кг

Совети за нашите клиенти

Машината има подвижна лента по која шишињата со пеницилин завиткани со гумен затка се напојуваат на ротирачки диск. Дискот фаќа едно шише и го пренесува на уред кој става алуминиумско капаче на шишето. Опремата има вибрирачки фидер и автоматски ги напојува алуминиумските капачиња. Следно, дискот го става шишето со капачето на тркалото. Рабовите на капачето се стегаат и шишето се пренесува преку транспортерот до погонот или подалеку од линијата. Подготвените шишиња се отстрануваат со дополнителен подвижен ремен. Голема важност е придадена на стабилноста на ампулите. За да донесете одлука за набавка на оваа опрема, препорачуваме да испраќате фотографии и големини шишиња и капачиња.

Прегледи на клиенти (6)

Од големо значење при одличното работење на опремата е постојаноста на шишињата и алуминиумските капачиња. Ако големини не одговараат на оние под кои е конфигурирана опремата, може да има проблеми.

Костја Громов, Норилск

Бидете сигурни дека испратете неколку стотици шишиња и капачиња од алуминиум во фабриката за поставување на претходна опрема од страна на инженерите на производителот. Ние го зедовме советот на претходните клиенти и добивме копија што е целосно подготвена за работа.

Владимир Георгиевич, Москва

Оперативна работа, квалитетен совет. Јас го користам MiniPress веќе четврти пат, а услугата само се подобрува. Овој пат купив автоматска машина за покривање на шишиња со пеницилин со алуминиумски капачиња и гумени затка, за претпријатието, задоволен сум од сè.

Давидов МартинКрим

Тие купиле автоматски автомобил, но неодамна едно парче опрема не успеа. Се обративме на компанијата за помош, по што брзо испорачавме резервен дел. Многу задоволен од услугата.

Максимов Емелијан БорисовичГрад Краснодар

Итно требаше да се купи машина за шишиња за шишиња со алуминиумски капачиња. Долго време го баравме вистинскиот модел. Бевме во можност да ги доставиме до мини-печатот во вистинско време и правилно да се консултираме. Благодарам!

Аркадиј, Томск

Квалитетот на машината за покривање шишиња со алуминиумски капаци на моделот доста ни одговара. Решивме да ја продолжиме соработката.

Марта Егорова, Астрахан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ампули на машина за капаци со алуминиумски капачиња gz-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: