Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / Машина за полнење и капацирање стакло шише XL-20

Машина за полнење и капацирање стакло шише XL-20

384

921589
 • Моноблок за полнење на течности во стаклени шишиња со плута-стопери и алуминиумско капаче
 • Моноблок за полнење на течности во стаклени шишиња со плута-стопери и алуминиумско капаче

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на алуминиумски капи, деловни идеи

25%

Купете ефтини гумени приклучоци во Москва

25%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на ампули од пеницилин?

25%

Период на гаранција за линијата за полнење на течноста

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / Машина за полнење и капацирање стакло шише XL-20

Машина за полнење и капацирање стакло шише XL-20

Автоматска опрема за истурање на течности во стаклени шишиња, проследена со плутање со гумени затка и запечатување со алуминиумски капаци. Автоматско снабдување со стаклени шишиња, ракчиња и капачиња од канти за складирање. Дозите на течностите се прилагодливи. Продуктивност 1800 шишиња на час. Тежина 500 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Вклучена е ротирачка табела за автоматско хранење шише. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 18 000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење и шишење шишиња XL-20

 • Означено како: Алуминиумска капа Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на алуминиумски капи, деловни идеи

25%

Купете ефтини гумени приклучоци во Москва

25%

Како е профитабилно да се инвестира во производство на ампули од пеницилин?

25%

Период на гаранција за линијата за полнење на течноста

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење и плутање стаклени шишиња "XL-20"
Број на пумпи: 2 пумпи
Максимален капацитет: 1800 шишиња на час
Применливо шише: шише од 20,50,100,200,250,300 мл
Стаклено шише или пластично шише (на барање од 10 до 50 ml)
Точност на дозирање: 0-2%
Точност на обвивка и тркалање: ≥99%
Напојување: 220V, 50Hz
Моќност: 1 kW
Вкусни димензии: 1800мм x 1100мм х 1200мм
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 520 кг

Совети за нашите клиенти

Револвираната табела храни празни ампули од пеницилин стакло од парчето на подвижниот појас што ги преместува ампулите до единицата за полнење. Машината истовремено пополнува две шишиња. Оптичките сензори го следат присуството на ампули. Ако нема шише, нема флаширање. Од корпите за складирање се ставаат гумени заткачи и алуминиумски капаци до единиците за затворање, каде што шишињата се приклучуваат со затка, а на врвот се носат алуминиумските капачиња. Капките се тркалаат механички со помош на ротирачки глави. Подготвените шишиња се отстрануваат со дополнителен подвижен ремен. М.Машината е уред за полнење на подвижна линија за орален раствор, кој се користи за полнење, затнување и стискање на стаклени шишиња од 50-300 ml. Операцијата за полнење и запечатување е комбинирана во оваа машина со неговиот напреден дизајн и компактна структура. Машината има 2 точки за полнење.  Голема важност е придадена на стабилноста на ампулите. За да донесете одлука за набавка на оваа опрема, препорачуваме да испраќате фотографии и големини шишиња, капи и алуминиумски капачиња.

Прегледи на клиенти (6)

Машината е обложена со не'рѓосувачки челик и е изработена според GMP стандардите. Тие испратија во фабриката кутија со шишиња, корпи и капачиња за тестирање и прилагодување. Откако ја примивме опремата, поминавме малку време да ја доведеме во работна состојба. Претежно мали работи. Сега работи стабилно.

Олег ГенадиевичГрад Вол Volски

Компактна машина за полнење и опфаќање, правиме 1.500 шишиња на час. Ве советуваме да купите машина за плакнење и сушење шишиња.

Николај КазанцевМосква

Според мое мислење, главната вредност на машината за полнење и зачувување на стаклени шишиња е односот на цената и квалитетот, како и достапноста на гаранција и пост-гаранција, и работа со високо квалификуван персонал.

Евзи Рублев, Мајкоп

Благодарност до компанијата за сите барања направени на машината за полнење и плутање стаклени шишиња. Сè дојде во совршена состојба.

Илја Карамишев, Омск

Беше неопходно за производство на машина за полнење и зачувување на стаклени шишиња. Оперативната работа на Роман, и помогна на нашата компанија да избере. Ти благодарам за помошта!

Винсент СергеевЗаменик раководител за набавки, Град Екатеринбург

Отвори ново производство. Беше неопходно да се купи машина за полнење и зачувување на стаклени шишиња. Брзо доставено. Ние ќе продолжиме да соработуваме.

Аркадиј Макаров, CJSC RFKG, Волгоград

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење и капацирање стакло шише xl-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: