Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / XL-12 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

XL-12 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

404

921786
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња
 • Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со пластични шишиња во Русија и ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Детален опис на процесот на полнење и опфаќање

21%

Упатства за употреба на линијата за полнење на течноста

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / XL-12 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

XL-12 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

Автоматска опрема за полнење на течности во нестабилни шишиња, проследена со плутање со гумени затка и запечатување со алуминиумски капаци или пластични капачиња. Автоматско снабдување на шишиња, капачиња и капачиња, капачиња од канти за складирање. Дози на течност од 5 до 100 ml. Продуктивност 2500 шишиња на час. Тежина 400 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Специјални дизајни за послужавник за автоматско хранење шишиња во областа за полнење и закривување. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: XL-12 машина за полнење и затворање шишиња

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Пластична кутија Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

29%

Бизнис со пластични шишиња во Русија и ЗНД

27%

Технологии и опрема за производство на ампули од пеницилин

23%

Детален опис на процесот на полнење и опфаќање

21%

Упатства за употреба на линијата за полнење на течноста

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на шишиња со пеницилин, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња „XL-12“
Број на пумпи: 1-2 пумпи
Максимална продуктивност: 2500 шишиња на час
Шишиња (на барање од 5 до 100 ml)
Точност на дозирање: 0-2%
Точност на обвивка и тркалање: ≥99%
Напојување: 220V, 50Hz
Моќност: 1 kW
Вкусни димензии: 1250mm x 1100mm x 1200mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 480 кг

Совети за нашите клиенти

Склопените ленти за шишиња се движат во единицата за полнење. Машината исполнува една или две шишиња. Моделот може да работи и со алуминиумски капаци и со пластични капачиња. Оптичките сензори го следат присуството на ампули. Ако нема шише, нема флаширање. Од кумулативните канти за вибрации, алуминиумските капаци или пластичните капаци се напојуваат до склопувачките склопки, каде што шишињата се приклучуваат со затка, а алуминиумските капачиња се ставаат на врвот. Капките се тркалаат механички со помош на ротирачки глави. Подготвените шишиња се отстрануваат со дополнителен подвижен ремен. М.Машината е уред за полнење на подвижна линија за орален раствор, кој се користи за полнење, блокирање, засилување ампули на пеницилин со волумен од 5-100 мл. Операцијата за полнење и запечатување е комбинирана во оваа машина со неговиот напреден дизајн и компактна структура.  Голема важност е придадена на стабилноста на ампулите. За да донесете одлука за набавка на оваа опрема, препорачуваме да испраќате фотографии и големини шишиња, капи и алуминиумски капачиња.

Прегледи на клиенти (6)

Главната предност е малата големина и ниската цена. Совршено се прилагодува на секаков вид шишиња и капачиња.

Питер Дементиев, Курск

На оваа машина произведуваме концентрати и екстракти за спортска исхрана. Високите пластични шишиња се многу нестабилни и треба да се поправат пред флаширањето. Плута со пластични капачиња за завртки. При навртување на капачето, шишето е притиснато и фиксирано.

Сергеј Мазуров, Саратов

Одлично место, XL-12 машина за полнење и капацирање на шишиња беше доставена во наведените 35 дена, задоволни сме со квалитетот на опремата. Благодарам.

Роман Котов, Ижевск

Ми се допадна услугата и најважното ми беше многу правилно објаснето. Нема поплаки за машината за флаширање и заградување.

Игнат, Ориол

Старата опрема не успеа. Потребна е нова машина за полнење и зачувување на пластични шишиња. Мини-печатот обезбеди помош не само во изборот, туку и во брзата достава. Благодарам.

Анџелина Федоровна, ДОО „фармаМорск“, Саранск

Добар модел на машината за полнење и зачувување на пластични шишиња. Совршено одговара на нашето производство. Ви благодариме за чесната услуга!

Андреј Егоров, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  xl-12 машина за полнење и капацирање на пластични шишиња.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: