Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / XL-10 машина за полнење и затворање на шишенце за пеницилин

XL-10 машина за полнење и затворање на шишенце за пеницилин

403

921781
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин
 • Автоматска опрема за полнење на течности во ампули со пеницилин

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис вијала со пеницилин?

25%

Пронајдете упатства за флаширање и закривање

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на линијата за флаширање

25%

Повратна информација од сопствениците на линијата за покривање

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / XL-10 машина за полнење и затворање на шишенце за пеницилин

XL-10 машина за полнење и затворање на шишенце за пеницилин

Автоматска опрема за полнење течности во ампули со пеницилин, проследена со плутање со гумени затка и запечатување со алуминиумски капаци. Автоматско хранење шишиња, капачиња и капачиња од канти за складирање. Дози на течност од 5 до 30 ml. Продуктивност 2500 шишиња на час. Тежина 300 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Ротирачката табела за автоматско хранење шише е дел од дизајнот. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: XL-10 машина за полнење и затворање шишиња

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Амбалажа за шишенце Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

25%

Како да започнете бизнис вијала со пеницилин?

25%

Пронајдете упатства за флаширање и закривање

25%

Прегледи од вистински луѓе за работата на линијата за флаширање

25%

Повратна информација од сопствениците на линијата за покривање

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на шишиња со пеницилин, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење и зачувување на шишиња со пеницилин „XL-10“
Број на пумпи: 1 пумпа
Максимална продуктивност: 2500 шишиња на час
Вијали од пеницилин (на барање од 5 до 30 ml)
Точност на дозирање: 0-2%
Точност на обвивка и тркалање: ≥99%
Напојување: 220V, 50Hz
Моќност: 1 kW
Вкусни димензии: 1250mm x 1100mm x 1200mm
Тежина: 300 кг
Тежина на испорака: 380 кг

Совети за нашите клиенти

Системот испорачува празни ампули од пеницилин од страна на парчето до ротирачката табела, што ги преместува ампулите во единицата за полнење. Машината исполнува едно шише. Оптичките сензори го следат присуството на ампули. Ако нема шише, нема флаширање. Од кумулативните канти за вибрации, гумените приклучоци и алуминиумските капаци се напојуваат до единиците за затворање, каде што шишињата се приклучени со затка, а алуминиумските капачиња се носат одозгора. Капките се тркалаат механички со помош на ротирачки глави. Подготвените шишиња се отстрануваат со дополнителен подвижен ремен. М.Машината е уред за полнење на подвижна лента за орален раствор, кој се користи за полнење, блокирање, засилување ампули на пеницилин со волумен од 5-30 ml. Операцијата за полнење и запечатување е комбинирана во оваа машина со неговиот напреден дизајн и компактна структура.  Голема важност е придадена на стабилноста на ампулите. За да донесете одлука за набавка на оваа опрема, препорачуваме да испраќате фотографии и големини шишиња, капи и алуминиумски капачиња.

Прегледи на клиенти (6)

Машината е обложена со не'рѓосувачки челик и е изработена според GMP стандардите. Ве советуваме да барате редовни добавувачи на гумени приклучоци и капаци од алуминиум.

Дмитриј, Калининград

Компактна машина за полнење и опфаќање, правиме 2500 шишиња со пеницилин на неа за еден час.

Олег Иванович, Минск

Благодарам за помошта! При избор на техника за производство. Машината за полнење и капацирање на шишињата со пеницилин XL-10 е добра опција за нас.

Попов А.В.., Елиста

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купи машина за полнење и зачувување на ампули на пеницилин, како и секогаш, услугата е во најдобар случај.

Генадиј, Тула

Тие започнаа со производство, за ова беше потребна машина за полнење и капацирање шише со пеницилин. Нарачана од Минипрес. Испорака брза, квалитетна опрема.

Евгениј Петровски, Инженер, Саратов

Долго време тие сакаа да купат неколку машини за полнење и зачувување шишиња со пеницилин. Не можам да најдам снабдувач. Се сопна на Интернет на мини-печат. Нарачана Бевме задоволни од квалитетот на услугата и квалитетот на опремата.

Николај Ефремов, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  xl-10 машина за полнење и капацирање вијала за пеницилин.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: