Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / GF-04 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

GF-04 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

409

921835
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка
 • Пополнување на течности во пластични шишиња со обвивка

Популарни пребарувања

27%

Погледнете го видеото со добар квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители и купувачи на пластични шишиња

23%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и зачувување на шишиња / GF-04 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

GF-04 машина за полнење и затворање на пластични шишиња

Автоматска опрема за полнење на течности во пластични и стаклени шишиња, проследена со обвивка и затегнување на капаците. Автоматско снабдување со шишиња, капачиња од канти за складирање. Дози на течност од 10 до 250 ml. Во исто време се флашира во 4 шишиња. Продуктивност 2100-3000 шишиња на час. Тежина 600 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Ротирачката табела за автоматско хранење шише е дел од дизајнот. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење и шишење шишиња GF-04

 • Означено како: Каталог на опрема Капа за шишиња Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Ампули на пенилин Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Плукање со шишиња Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Вијали

Популарни пребарувања

27%

Погледнете го видеото со добар квалитет за флаширање

25%

Прилагодување опрема за флаширање во производството

25%

Производители и купувачи на пластични шишиња

23%

Активна продажба на стаклени шишиња, идеи за бизнис

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУЧУВА BOЕ СО МАШИНИ ЗА ILИВОТ И СЕЛЕЕ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на флаширање и плутање течности. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во спроведувањето на користената опрема за флаширање и заградување.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел за полнење и обвивка, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање на пластични и стаклени шишиња, опрема за етикетирање.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење и полнење со течности, рачни машини за полнење на работната површина и се занимаваме со снабдување со резервни делови за опрема за полнење и опфаќање купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за полнење и зачувување на шишињата со пеницилин „ГФ-04“
Број на пумпи: 4 пумпи
Максимална продуктивност: 2100 - 3000 шишиња на час
Пластични и стаклени шишиња (на барање од 10 до 250 ml)
Точност на дозирање: 0-2%
Напојување: 220V, 50Hz
Моќност: 0,6 kW
Севкупни димензии: 2000мм х 780мм х 1450мм
Тежина: 600 кг
Тежина на испорака: 700 кг

Совети за нашите клиенти

Системот храни празни пластични или стаклени шишиња поединечно на подвижниот појас што ги преместува шишињата до единицата за полнење. Машината пополнува четири ампули истовремено. Оптичките сензори го следат присуството на ампули. Ако нема шише, нема флаширање. Од кумулативните вибрациони хопери, капачињата се доставуваат до единиците за затворање, каде што шишињата се запечатени со капаци, а капаците се навртуваат механички со помош на ротирачки глави. Подготвените шишиња се отстрануваат со дополнителен подвижен ремен. М.Машината е уред за полнење на подвижна линија за орален раствор, кој се користи за полнење и запечатување на пластични шишиња со волумен од 10-250 ml. Операцијата за полнење и запечатување е комбинирана во оваа машина со неговиот напреден дизајн и компактна структура.  Голема важност е придадена на стабилноста на ампулите. За да донесете одлука за набавка на оваа опрема, препорачуваме да испратите фотографии и големини шишиња и капачиња до претставник на производителот на опрема.

Осврти на клиенти (4)

Ние ја користиме машината за флаширање за пластични шишиња за прехранбени производи. Истурете 10 типа лековити тинктури во 5 типа шишиња. Сè е лесно да се реконфигурираат и користат.

Вадим, Звенигород

Корисен совет до купувачите на оваа опрема - изберете ги капаците што ќе ги користите и претходно испратете ги до производителот на опремата. Некои капаци се слабо рани.

Ирина Горачевскаја, Мурманск

Старата пластична амбалажа за полнење и затворање на шишињата е во ред. Моделот gf-04 ги исполнува потребните услови. Нашата инвестиција се оствари. Задоволни сме!

Павел Роликовски, Инженер, Курск

Променете ги пластичните шишиња за полнење и зачувување на машината. Машина за полнење и зачувување на пластични шишиња е достојна опција за нашите потреби. Квалитетот е добар, препорачувам!

Улјана Викторовна, Менаџер за набавки, Подолск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за полнење и капацирање на пластични шишиња gf-04.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: