Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување ампули / Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување АЛГ-10

Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување АЛГ-10

397

921725
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули

Популарни пребарувања

33%

Каде да се најде специјалист за полнење и запечатување ампули во Казахстан?

32%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за ампула

18%

Купете евтини стаклени ампули во Москва

17%

Прегледи од сопствениците на линијата за полнење на ампула

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување ампули / Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување АЛГ-10

Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување АЛГ-10

Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули за фармацевтско производство. Продуктивност 10000 ампули на час. Дозата на ампули е 5-10 ml. Тежина 450 кг. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Исто така, достапна е и машина верзија за нарачка, која откопчува запечатени празни ампули и ги запечати назад по полнењето. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење и запечатување ампули. Пред да ја испратите машината за запечатување ампули, се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 17.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење и запечатување ампули ALG-10

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Производство на лекови Флаширање Течно полнење Стаклени ампули Амбала пакување

Популарни пребарувања

33%

Каде да се најде специјалист за полнење и запечатување ампули во Казахстан?

32%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината за ампула

18%

Купете евтини стаклени ампули во Москва

17%

Прегледи од сопствениците на линијата за полнење на ампула

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА НА БОТЕЛ И ПРОДАБА НА АМПУЛИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на ампули за полнење и запечатување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и десктоп машини за полнење и запечатување ампули кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише и заптивање на стаклени ампули.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за запечатување стаклени ампули е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модели на автоматски машини за полнење и запечатување ампули, врз основа на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за запечатување ампули. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за полнење и запечатување стаклени ампули "АЛГ-10"
Дозирање за пополнување: 5-10 ml
Продуктивност: 10,000 ампули на час
Моќност: 0,55 kW
Потрошувачка на гас: 3-4 м3 на час
Потрошувачка на воздух: 0,08-0,1 МПа
Проток на гас за поддршка на согорување: 1 m3 на час
Потрошувачка на кислород: 0,1 MPa
Напојување: 380V, 50Hz
Вкусни димензии: 1850мм x 900мм х 1500мм
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Единствена серија на автоматски машини за полнење и запечатување стаклени ампули. Моделите се разликуваат едни од други во мали опции, дозирање и перформанси. Ампулите се земаат од бункерот, а потоа влегуваат во шишиња со транспортер. Операторот ја прилагодува дозата, во рамките на можностите на машината. Пополнувањето на стаклени ампули се врши од страна на група. Машината носи група ампули под иглите, подвижникот запира и иглите се спуштаат во ампулите. Следно е полнењето на ампулите. Потоа стаклените ампули се пренесуваат во зоната на горилникот. Температурата на согорување и интензитетот на пламенот исто така се прилагодливи. Откако вратот на ампулата се загрева со специјални стеги, се формира врвот на ампулата. Врвот има заоблена контура со редовна униформа форма. Висината на сите готови ампули и заобленоста се повторува постојано, без разлики. Внимание, за работата на машината за полнење и запечатување стаклени ампули, потребна е машина за ампули за миење и сушење. Како и машина за стерилизација со внатрешна инјекција.

Прегледи на клиенти (6)

Ампулите треба да се измијат и разнесат пред да се наполни течност. Научете ги работниците за безбедност. Ампулите понекогаш пукнале и фрагментите можат да му наштетат на операторот.

Николај Григориевич, Краснојарск

Ние користиме 10 ml европски ампули. Ние произведуваме 10.000 ампули на час. Опремата работи 8 часа секој ден.

Марат, Јакутск

Многу квалитетни машини за полнење и запечатување стаклени ампули, купив неколку за моето производство, задоволен сум со брзината на нивната работа.

Котов Матвеј, Самарамедбоопром А.Д., Самара

Искрено, не знам дали да го фалам или да го скарам, но со оглед дека прилично скапа работа веќе ми служеше верно повеќе од една година, ќе ја фалам. Барам ваква техника, затоа е важно да се напомене дека автоматската машина за полнење и запечатување стаклени ампули „АЛГ-10“ работеше без неуспеси и поправки.

Сисоева А.Л..Крим

Економична и лесна за ракување машина за полнење и запечатување стакло ампула. Ние го користиме во нашето фармаколошко производство.

Анастасија Егорова, ДОО „Инстрастарм“, Подолск

Тие започнаа да произведуваат повеќе производи, во врска со ова беше потребна нова машина за полнење и запечатување стаклени ампули. Благодарение на оваа машина, работата помина побрзо.

Федор Антипов, Курск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење и запечатување стаклени ампули алг-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: