Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување ампули / Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување ампула ABF-01

Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување ампула ABF-01

398

921733
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули
 • Опрема за полнење и запечатување стаклени ампули
 • Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули

Популарни пребарувања

28%

Нови начини на полнење и запечатување ампули во производството во Русија

26%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

24%

Детален опис на процесот на запечатување на ампулата

22%

Каде можам да најдам специјалист за полнење ампула во Казахстан?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска опрема / Машини за полнење и запечатување ампули / Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување ампула ABF-01

Автоматска стакло ампула за полнење и запечатување ампула ABF-01

Автоматска машина за полнење течности и запечатување стаклени ампули за фармацевтско производство. Продуктивност 800-2400 ампули на час. Дозата на ампули во три верзии на модели е 1-2 ml, 5-10 ml, 20 ml. Тежината е 150 кг. Автоматско, економично и лесно ракување, машината се користи во медицинската, прехранбената и хемиската индустрија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машина за полнење и запечатување ампули. Пред да ја испратите машината за запечатување ампули, се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење и запечатување ампули ABF-01

 • Означено како: Запечатување на ампула Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Флаширање Шиширање и заградување Стаклени ампули Амбала пакување Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Нови начини на полнење и запечатување ампули во производството во Русија

26%

Како да започнете бизнис со стакло ампули?

24%

Детален опис на процесот на запечатување на ампулата

22%

Каде можам да најдам специјалист за полнење ампула во Казахстан?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИЈА НА БОТЕЛ И ПРОДАБА НА Ампули.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на ампули за полнење и запечатување, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и десктоп машини за полнење и запечатување ампули кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) Испорака на опрема за шише и заптивање на стаклени ампули.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на опрема за запечатување стаклени ампули е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Производителот може да понуди и модели на автоматски машини за полнење и запечатување ампули, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за запечатување ампули. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за полнење и запечатување стаклени ампули "ABF-01"
Измени: 1-2мл, 5-10мл, 20мл
Продуктивност (1-2 ml): 2000 - 2400 ампули на час.
Продуктивност (5-10 ml): 1000 - 1200 ампули на час.
Продуктивност (20 ml): 600 - 800 ампули на час.
Моќност: 0,37 kW
Потрошувачка на гас: 2-2,5 м3 на час
Потрошувачка на воздух: 0,08-0,1 МПа
Стапка на проток на гас за поддршка на согорување: 0,7 m3 на час
Потрошувачка на кислород: 0,1 MPa
Напојување: 220V или 110V,
Вкусни димензии: 1300мм x 700мм х 1400мм
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Единствена серија на автоматски машини за полнење и запечатување стаклени ампули. Моделите се разликуваат едни од други во мали опции, дозирање и перформанси. Ампулите се земаат од бункерот, а потоа влегуваат во шишиња со транспортер. Операторот ја прилагодува дозата, во рамките на можностите на машината. Пополнувањето на стаклени ампули се врши од страна на група. Машината носи група ампули под иглите, подвижникот запира и иглите се спуштаат во ампулите. Следно е полнењето на ампулите. Потоа стаклените ампули се пренесуваат во зоната на горилникот. Температурата на согорување и интензитетот на пламенот исто така се прилагодливи. Откако вратот на ампулата се загрева со специјални стеги, се формира врвот на ампулата. Врвот има заоблена контура со редовна униформа форма. Висината на сите готови ампули и заобленоста се повторува постојано, без разлики. Внимание, за работата на машината за полнење и запечатување стаклени ампули, потребна е машина за ампули за миење и сушење. Како и машина за стерилизација со внатрешна инјекција.

Прегледи на клиенти (6)

Ова е најмалиот од сите постојни модели на автоматски машини за запечатување ампула. Тежината е само 150 кг. Многу лесен за употреба и поставување.

Степан Дмитриевич, Кемерово

Ние користиме 10 ml европски ампули. Ние произведуваме 1000 ампули на час. Ние успешно работиме со оваа опрема за полнење во нашето производство на ампула.

Илја ШушкевичЈарослав

При изборот на снабдувач, секогаш внимаваме на широк спектар на производи, квалитетни и конкурентни цени за опрема. Тие ја одбраа компанијата MiniPress, која ги комбинира сите овие квалитети. Би сакал да ја забележам ефикасноста, учтивоста и високата квалификација на раководителите на компанијата.

Воробиев Р.М.., ДОО „ЗДРАВЈЕ ПЛАНЕТ“ +"Иваново

Купивме автоматски автомобил. Купивме опрема во замена за застарена опрема. Машината ги исполнува сите потребни параметри, опремени со сè што е потребно за работа. Продуктивноста од 2400 ампули на час овозможува висококвалитетно, сигурно и удобно работење. Покрај тоа, со нова опрема, ја зголемивме продуктивноста на производството, ги минимизиравме трошоците за одржување и обезбедивме високи хигиенски перформанси.

Фролов ИгнатијАдигеја

За време на големата нарачка, пропадна една од машините за полнење и запечатување стаклени ампули. Тие почнаа да бараат за тоа кој може да испорача таква опрема за кратко време. Само Минипрес беше во можност, за што е многу благодарна.

АрхипТехнологГрад Ташкент

Ми требаше машина за полнење и запечатување ампули од 20 ml. Менаџерот го советуваше овој модел, и беше совршен за нашето производство од сите погледи.

Анатолиј БалакДОО Натфарм, Саратов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  автоматска машина за полнење и запечатување стаклени ампули abf-01.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: