Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Фармацевтска автоматизација / Прес за ротационен таблет CC-80 серија

Прес за ротационен таблет CC-80 серија

7204

989830 година
 • Опрема за производство на таблети
 • Притисни таблети
 • Опрема за производство на таблети
 • Притисни таблети

Популарни пребарувања

45%

Производители на ротациони таблети во Русија

40%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Фармацевтска автоматизација / Прес за ротационен таблет CC-80 серија

Прес за ротационен таблет CC-80 серија

Ротационата преса за таблети CC-80 се користи главно во фармацевтската индустрија, но исто така е погодна за употреба во хемиската, електричната, металуршката и прехранбената индустрија. Опремата може да компресира скоро било каков вид суровина во различни видови таблети: тркалезни цилиндрични таблети, кадрави таблети, таблети со двојно втиснување, а може да се конфигурира и да притисне каква било форма и големина на таблети во согласност со потребите на производителите. Серија 80 е особено добро прилагодена за фармацевтски истражувачки центри, универзитетски лаборатории, болници и аптеки за кои е потребно големо производство. Дозволена флуктуација на тежината на една таблета во рамките на 1% од просечната тежина на таблетата (Фармакопеја 2%), разликата во тежината на една таблета: пониска 0,3 g, ± 5% (Фармакопеја 7,5%), горниот: 0,3 g, ± 3% (Фармакопеја 5%), процентот на премин на финалниот производ: 99%. Сите калапи и другите делови во контакт со суровините се изработени од не'рѓосувачки челик за да се спречи корозија. Држачите на горните и долните удари се опремени со специјални подмачкани грмушки заштитени од прашина. Обемот на производство може постојано да се прилагоди, машината може да работи и со висока и со мала продуктивност. Достапна е половина функција за намалување. Главната изворска воза е постојано прилагодлива. Прикажете ги податоците како што се притисокот во резервоарот и стапката на производство, итн. Таблетите се формираат во два процеса: пред-компресија и примарна компресија. Полнење во прав како резултат на сила на двојна завртка. Целосно автоматски систем за подмачкување. Можност за пресување таблети со кадрави таблети. Машината е опремена со бункер во прав, додатоци како што е правосмукалка и филтри за таблети може да се инсталираат како опција. Комората за печат под притисок е дизајнирана во согласност со GMP стандардот. Машината е исто така опремена со систем за предупредување за преоптоварување под притисок, итен одговор и предупредување за дефект. Главните моќности и системот за пренос го користат главниот мотор, како и механизмот за синхронизација за контрола на уредот за сопирање, кој ја контролира главната оска и комбинацијата на дискот на калапите. Фреквентниот конвертер обезбедува постојана контрола врз моторот и брзината на производство. Правоаголниот менувач на црви, работи со мала топлина, обезбедува торзионална сила и ефикасност на преносот многу прецизно и на многу ниско ниво на бучава. Овој уред има и предност да биде бесплатно одржување. Телото на печатот е изработено од не'рѓосувачки челик. Комбинацијата на дискот на калапите е директно поврзана со главната оска за да се избегне губење на електрична енергија. Врвните и приклучните шини се комбинираат во една структура за да се постигне заштеда на простор. Пролетната подршка обезбедува постојан притисок во системот. Прилагодлив главен притисок и длабочина на потопување на горниот удар. Прилагодлива дебелина на таблетот. Присили го режимот за преземање за поефикасно полнење. Прилагодлива длабочина на полнење. Традиционалната челична плоча е заменета со стаклена врата за лесна контрола. Комора за пренос и единица за контрола на нерѓосувачки челик за лесно расклопување. Системот за откривање на притисок, PLC, приказ и вклучување на компресија на притисок на контролата на една табла, брзина на производство, продуктивност и режим на тревога кога се открие разлика во тежината. Екранот на екранот ви овозможува целосно контролирање на целиот процес на производство. Главните компоненти на Panasonic (фреквентен конвертор, програмабилна контролна единица, дисплеј, итн.) Provide овозможуваат на машината висока компатибилност и сигурност.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 51.840 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес за ротационен таблет CC-80 серија

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

45%

Производители на ротациони таблети во Русија

40%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Таблета за изработка на таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Прес за ротационен таблет CC-80 серија
Број на удари: 14 комплети
Максимален притисок: 80 kN (Килонвотон)
Максимален пред-притисок: 10 kN (Килонвотон)
Максималниот дијаметар на таблетите: 25 мм
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Дебелина на таблетот: 0,5-8 мм
Дијаметар на горните и долните шипки за пробивање: 25,35 мм
Должината на горните и долните клипни шипки: 133,6 мм
Дијаметар на мувла: 38,1 мм
Дебелина на мувла: 23.812 мм
Максимална брзина на главното движење: 50 вртежи во минута
Максимална продуктивност: 42000 парчиња / час
Моќност: 3 KW
Димензии: 835x705x1200 mm
Големина на пакет: 1200X1050X1400 мм
Тежина: 900 кг
Тежина на испорака: 1000 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете Press-Rotary Tablet Press CC-80 Series.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротирачкото преса за таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Многу итно потребен за производство на ротирачки преса за таблети A CC-80. Оваа компанија ја има на располагање. Наредив лесно, сите термини и детали детално се дискутираа со менаџерот. Тоа е притискање на пелети веќе 3 години во производство. Таблетирањето се одвива околу часовникот, користете посветувач на таблети. Практично навигација на страници, нема да се мешате. Верувам дека ќе ја препорачам оваа компанија на други.

Карашева А.С., Смоленск

Се испостави дека е најпрофитабилната верзија на ротациониот преса за таблети A CC-80 во однос на продуктивноста и цената. Нарачавме две за наше фармацевтско производство.

Мравка Антем Олегович, Тула

Одлично друштво! Цените се добри, наредив ротирачки преса за таблети A CC-80, предложен од моделот и детално зборував за уредот. Сите документи се во ред. Испорака направена навреме. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Стрелцов А. И, Градот Смархош

Многу висока продуктивност на ротационата преса за таблети И CC-80. Вистинско откритие за голем обем на производство. Брзина на роторот: од 20 вртежи во минута, што ви овозможува да произведувате над 30 илјади таблети на час. Многу квалитетна машина за средно и големо производство.

Демчик А. Л., Чита

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  ротационен преса за таблети од серија cc-80.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: