Се препорачува сигурна услуга

Производство на малтери за пиперки

6176

979537
 • Пипер-лепенка
 • Изработка на ролни со леплива лента
 • Линијата е наменета за нанесување леплив слој на лепенка
 • Лепенка
 • Пипер-лепенка
 • Изработка на ролни со леплива лента
 • Линијата е наменета за нанесување леплив слој на лепенка
 • Лепенка

Популарни пребарувања

15%

Купете готов бизнис за производство на лепенка од пиперка

15%

Пронајдете упатства за лепенка со пипер

35%

Реклами за продажба на опрема со топична пиперка

35%

Каде да се најде специјалист за производство на пиперка лепенка во Казахстан?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Производство на малтери за пиперки

Пипер малтер (Emplastrum Capsici) е хомогена леплива маса од жолто-кафеава боја со чуден мирис, се нанесува на ткаенината и обложена со заштитен слој на целофан. Во моментов, широк спектар на лепила е достапен во различни големини: 12 × 18 см, 10 × 18 см, 8 × 18 см, 10 × 15 см, 4 × 10 см, 6 × 10 см, итн. следен состав: 8% дебел екстракт од капсикум, 0,6% дебел екстракт од беладона, 0,6% тинктура од арника, 22% природна гума, 21% бор русин, 18% безводен ланолин, 24% вазелин масло и други компоненти.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 0 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • Фармацевтска опрема на залиха и по нарачка
 • Гаранција: 1 година за опрема за производство на гипс од пиперки

Модел: Производство на малтери за пиперки

 • Означено како: Бизнис Бизнис план Блогот Сенф малтери Инвестиции Иновации Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Трговија Компанија Купете бизнис Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство Производство на лепенка Почни Статии Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

15%

Купете готов бизнис за производство на лепенка од пиперка

15%

Пронајдете упатства за лепенка со пипер

35%

Реклами за продажба на опрема со топична пиперка

35%

Каде да се најде специјалист за производство на пиперка лепенка во Казахстан?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

Печ е спакуван во хартиени кеси или пакување со контура bezjacheykovye. Бибер малтер се користи за олеснување на болката за гихт, артритис, радикулитис, лумбаго или како одвраќање за катара на респираторниот тракт и други настинки.

Спецификации

Во процесот на производство на пиперка, се подготвуваат неколку комплексни состојки: гумен лепак, што е раствор од гума во бензин со розин и антиоксиданс; паста од пиперка, која е подготвена на следниов начин: дебела екстракт од капсик се меша со дел од растопениот ланолин и се лади на температура од 40-50 ° С, потоа во добиената мешавина се додава густ екстракт од беладона и тинктура на арника по што смесата темелно се меша; база на брашно, кое се добива со мешање на пченично брашно со загреан ланолин, течен парафин и 1/6 од раствор на розин во бензин.

Совети за нашите клиенти

Пепер пипер се произведува во реактор. Процесот се одвива во следнава низа: паста од пиперка се додава на гумениот лепак и се меша 30 минути, а потоа розовиот раствор постепено се додава и се меша за 1 час. Завршената мешавина од пиперка се нанесува на лентата за ткаенина и лепенката се суши во машината за гипс.

Осврти на клиенти (4)

ОГЛАСЕН КАТАЛОГ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ОПРЕМА
Постојано ажуриран каталог на различна фармацевтска опрема со фотографии, описи, видеа и цени.

СПЕЦИЈАЛИСТИ И ТЕХНОЛОГИИ
Имаме широки врски во фармацевтската средина, ќе најдеме специјалист, ќе помогнеме во развојот на опрема и технологии

ДИСКУСИЈА НА ВАШИТЕ ИДЕИИ ЗА ПРОИЗВОД
Ние ќе помогнеме во проценка на вашите идеи. Огромно искуство во организирање на разни индустрии и производство на производи. Вредни совети.

ЛИЧЕН УПРАВУВАЕ 24 ЧАС
Вие комуницирате за сите прашања, од моментот на првата консултација до приемот на опрема, со еден специјалист.

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  производство на малтери од пиперка.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: