Се препорачува сигурна услуга

Производство на гума од гума

6176

979588
 • Производство на бактерицидни малтери
 • Производство на лепенка Кина
 • Домашни лепила
 • Лепенка од ткаенини
 • Производство на бактерицидни малтери
 • Производство на лепенка Кина
 • Домашни лепила
 • Лепенка од ткаенини

Популарни пребарувања

15%

Како да организирате бизнис со гумени крпеници?

15%

Како да изберете опрема за производство на гумена крпеница?

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на опремата со гумени крпеници

35%

Бизнис со гумени лепенки во Русија и ЗНД

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Производство на гума од гума

Гумени малтери (Collemplastra) се направени врз основа на синтетичка и природна невулканизирана гума. Со додавање на смоли, мелеми, масти и други супстанции, како што се антиоксиданти. предностите на гума како гипс основа вклучуваат отсуство на иритирачки ефекти врз кожата, рамнодушност кон многу лековити материи, еластичност, отпорност на воздух и влага. Исто така, постојат недостатоци - ова е слаба дуктивност и лепливост. Обично, на неа се додава розон за да се елиминира и да се направи гумената крпа повеќе леплива.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 0 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • Фармацевтска опрема на залиха и по нарачка
 • Гаранција: 1 година за производство на гумени малтери

Модел: Производство на гума од гума

 • Означено како: Бизнис Бизнис план Блогот Сенф малтери Инвестиции Иновации Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Трговија Компанија Купете бизнис Леплив завој Ново Лепенка Пипер-лепенка Производство Производство на лепенка Почни Статии Пакување со леплива лента Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

15%

Како да организирате бизнис со гумени крпеници?

15%

Како да изберете опрема за производство на гумена крпеница?

35%

Сведоштва од реални луѓе за работата на опремата со гумени крпеници

35%

Бизнис со гумени лепенки во Русија и ЗНД

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

Така, растворувачот е вратен за повторна употреба. Кабинетот е поделен на голем број прегради со различни температури (20, 30, 35 и 45 ° С). Патот, кој поминува последователно низ сите прегради, се ослободува од растворувачот, а за зацврстување на крајот се поминува низ преградата во која циркулира ладен воздух. Групата гумени малтери вклучуваат лента-помош, бактерицидно лепило, лепенка од пиперка (лента-помош која содржи дебел екстракт од капсикум, тинктура од аралија и густ екстракт од медуза), салиподен пченкарски лепенка (лента-помош која се состои од на салицилна киселина и салицилна киселина).

Спецификации

Сепак, розин содржи значителна количина на бесплатни смоли киселини, кои предизвикуваат иритација на кожата; затоа, цинк оксид, кој формира цинк соли на смола киселини (смола), се воведува во масата. Покрај тоа, цинк оксидот има ефект на сушење, спречувајќи прекумерни белези на крпеница. Покрај наведените компоненти, за пластизација и спречување на стврднување на лепенката, во маса на гипс се додаваат течен парафин и безводен ланолин. За да се заштити гумата од стареење и губење на еластичност, се воведуваат антиоксиданти (неозон Д, параоксидфиниламин, едграјт, итн.).

Совети за нашите клиенти

Воведувањето гума во маса на гипс се врши во специјални затворени котли со прелиминарно растворање на гумата во авијацискиот бензин. Останатите материи се додаваат во добиената маса, по што производот се меша додека не се целосно хомогени. Тогаш масата влегува во машината за малтер за да се примени на ткаенината. Очигледно, растворувачот мора да се отстрани од производот. Затоа, лентата по која се движи малтерисаната крпеница е затворена во ормар низ кој поминува топол воздух. Во овој случај, растворувачот на пареата (бензин), минувајќи низ разменувачот на топлина, се кондензира.

Осврти на клиенти (4)

ОГЛАСЕН КАТАЛОГ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ОПРЕМА
Постојано ажуриран каталог на различна фармацевтска опрема со фотографии, описи, видеа и цени.

СПЕЦИЈАЛИСТИ И ТЕХНОЛОГИИ
Имаме широки врски во фармацевтската средина, ќе најдеме специјалист, ќе помогнеме во развојот на опрема и технологии

ДИСКУСИЈА НА ВАШИТЕ ИДЕИИ ЗА ПРОИЗВОД
Ние ќе помогнеме во проценка на вашите идеи. Огромно искуство во организирање на разни индустрии и производство на производи. Вредни совети.

ЛИЧЕН УПРАВУВАЕ 24 ЧАС
Вие комуницирате за сите прашања, од моментот на првата консултација до приемот на опрема, со еден специјалист.

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  производство на гумени лепила.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: