Се препорачува сигурна услуга

Индустриско производство на лепила

6176

979553
 • Производство на лепенка
 • Изработка на ролни со леплива лента
 • Линијата е наменета за нанесување леплив слој на лепенка
 • Домашни лепила
 • Производство на лепенка
 • Изработка на ролни со леплива лента
 • Линијата е наменета за нанесување леплив слој на лепенка
 • Домашни лепила

Популарни пребарувања

15%

Како да изберете опрема за производство на лепила?

15%

Индустриско производство на совети за лепило технологија

35%

Погледнете добро квалитетно видео за индустриското производство на лепенка

35%

Детален опис на процесот на производство на лепенка

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Индустриско производство на лепила

Лепливи малтери "Фиксирање на унипласт", "Бактерицидно верофарм" и "Унипаст бактерицидно" Современото индустриско производство на малтери се карактеризира со широк спектар на производи. Затоа, не е можно детално да се разгледа во еден дел производството на сите видови лепила. За да ги разберете спецификите на технолошкото производство на лепила, како и да се запознаете со главните видови на користена опрема, како на пример, размислете за производство на лепливи малтери "Uniplast fixative", "Bactericidal Veropharm" и "Uniplast бактерицидно" организирана во хемиско-фармацевтскиот комбинат Воронеж, која е дел од составот на OJSC „VEROPHARM“. Лепило за лепило „Uniplast fixative“ е направено во согласност со меѓународните стандарди за квалитет. Хипоалергично е, има голема дишеност, лесно и безболно се отстранува, лесно се солзи без употреба на ножици и обезбедува сигурна фиксација.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 0 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • Фармацевтска опрема на залиха и по нарачка
 • Гаранција: 1 година за опрема за производство на лепенка

Модел: Производство на лепенка

 • Означено како: Бизнис Бизнис план Блогот Инвестиции Иновации Каталог на опрема Гума лепенка Класификација на лепила Трговија Компанија Купете бизнис Ново Производство Почни Статии Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

15%

Како да изберете опрема за производство на лепила?

15%

Индустриско производство на совети за лепило технологија

35%

Погледнете добро квалитетно видео за индустриското производство на лепенка

35%

Детален опис на процесот на производство на лепенка

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

Леплив малтер има природна основа и обезбедува сигурна фиксација на кожата. Лепилото за лепило на бактерицидно Veropharm е достапно во неколку големини (0,95 3,8 см, 2,3 × 7,2 см, 2,5 × 7,2 см, 3,8 × 3,8 см, 4 × 10 см, 6 × 10 см) засновани на бела или месна боја. Леплив малтер "Uniplast бактерицидно" е наменет за употреба како надворешен антисептички облекување за помали лезии на кожата. Снопот на леплива лента е импрегниран со антисептик (хлорхексидин биглуконат). Основата на лепливата лепенка е обложена со хипоалергично лепило состав кој му овозможува на кожата да „дише“. Достапни се четири варијанти на леплива лента „Бактерицидно унипласт“: отпорен на влага; незабележливо; природно; еластична. Лепило малтер "Uniplast бактерицидно отпорен на влага" има основа, што е микро-перфориран филм во боја на кожата. Леплив малтер е достапен во три големини: 1,9 × 7,2 см, 2,5 × 7,2 см и 6 × 10 см. Лепило малтер "Uniplast бактерицидно невидливо" се произведува врз основа на неткаена ткаенина од боја на месо и има големина од 1,9 × 7, 2 см. Апаратот за уништување на бактерицидни природни лепила Uniplast има основа на природна ткаенина во форма на месо (100% памук) и е достапен во две големини: 1,9 × 7,2 см и 6 × 10 см. Гипсот на бактерицидно еластично лепило Uniplast е направен врз основа на природна еластична ткаенина во боја на месо и има големина од 1,9 × 7,2 см.

Спецификации

Леплив малтер се произведува со употреба на хипоалергично лепило на полиакрилат на пет различни основи: неткаен материјал; перфориран транспарентен филм; свила; природна ткаенина; еластична ткаенина. Леплива лента „Uniplast fixative“ е достапна во различни големини: 1,25 × 500 см, 2,5 × 500 см, 5 × 500 см, како и леплив малтер на неткаен база со големина од 10 × 500 см. „Uniplast fixative“ се користи за фиксирање на преврски на рани, врие, итн., Како и за фиксирање на цевки, катетри, сонди и други медицински материјали. Леплива лента „Фиксатор Uniplast“ заснована на неткаен материјал е модерна хипоалергично леплива лепенка направена од бел неткаен материјал, кој има голема дишеност. Наменет е за чувствителна кожа склона кон алергиски реакции, како и за употреба кај педијатрија. Леплив малтер со големина од 10 × 500 см врз основа на мрежен неткаен материјал ги комбинира својствата на еластичност и специјална мекост, што ја објаснува неговата употреба на најчувствителната и „најсложена“ кожа за облекување на подвижните делови на телото.

Совети за нашите клиенти

Модерната хипоалергично лепенка за фиксирање базирана на перфориран филм е транспарентна, невидлива за кожата, не дозволува вода и му дозволува на кожата да „дише“. Печ-базиран на свила има голема дишеност, естетски е и не „лепи“ на облеката. Благодарение на работ на цик-цак, лепило малтер лесно се крши без употреба на ножици. Хипоалергично лепенка за фиксирање базирана на природно ткиво во боја на месо не е видлива на кожата, е отпорна на загадување и му овозможува на кожата да „дише“. Хипоалергично лепило малтер заснован на еластична ткаенина во боја на месо има голема дишеност на дишењето. Наменет е за фиксирање на преврските на големи и мали зглобови. Лепенката е отпорна на загадување и, благодарение на порозната структура на основата на природната ткаенина, allows овозможува на кожата да „дише“. Лепилото за лепило на бактерицидно Veropharm е наменето за употреба како надворешен антисептички облекување за мали парчиња, абразии, гребнатини и други помали лезии на кожата. Снопот на леплива лента е импрегниран со трикомпонентен раствор на алкохол на антисептици: фурацилина, синтомицин и брилијантно зелена боја.

Осврти на клиенти (4)

ОГЛАСЕН КАТАЛОГ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ОПРЕМА
Постојано ажуриран каталог на различна фармацевтска опрема со фотографии, описи, видеа и цени.

СПЕЦИЈАЛИСТИ И ТЕХНОЛОГИИ
Имаме широки врски во фармацевтската средина, ќе најдеме специјалист, ќе помогнеме во развојот на опрема и технологии

ДИСКУСИЈА НА ВАШИТЕ ИДЕИИ ЗА ПРОИЗВОД
Ние ќе помогнеме во проценка на вашите идеи. Огромно искуство во организирање на разни индустрии и производство на производи. Вредни совети.

ЛИЧЕН УПРАВУВАЕ 24 ЧАС
Вие комуницирате за сите прашања, од моментот на првата консултација до приемот на опрема, со еден специјалист.

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  индустриско производство на лепила.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: