Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Миксери и миксери во прав / Миксер во прав, миксер со лопатка CX-50

Миксер во прав, миксер со лопатка CX-50

367

921462
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна
 • Опрема за мешање на фармацевтски и суровини од храна

Популарни пребарувања

32%

Упатства за употреба во прав

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на миксерите во прав

деветнаесет%

Детален опис на процесот на мешање

18%

Прегледи од сопствениците на лабораториски миксери

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Миксери и миксери во прав / Миксер во прав, миксер со лопатка CX-50

Миксер во прав, миксер со лопатка CX-50

Индустриски миксер за материјали во прав и рефус и паста. За употреба во фармацевтската и прехранбената индустрија. Европска изработка, материјали - нерѓосувачки челик AISI 304. Нето волумен - 50 литри.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување миксер во прав. Пред да се испрати на клиентот, миксер се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 5000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер во прав CX-50

 • Означено како: 3Д миксер Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер Миксер во прав Миксер фармацевтски Опрема од Кина Прашоци Миксер Фармацевтски миксер Прашок за мешање Пакување во прав

Популарни пребарувања

32%

Упатства за употреба во прав

31%

Сведоштва од реални луѓе за работата на миксерите во прав

деветнаесет%

Детален опис на процесот на мешање

18%

Прегледи од сопствениците на лабораториски миксери

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Миксер со лопати за прашоци "CX-50"
Време на мешање: 10-20 минути
Тип: Ване
Примена: мешање на сув или влажен прав
Капацитет на бункер: 50 литри
Брзина на S-сечилото: 24 вртежи во минута
Моќност на моторот: 1,1 kW
Мотор на вртење: 0,75 kW
Вкусни димензии: 1100мм х 440мм х 900мм
Тежина: 90 кг
Тежина на испорака: 150 кг

Совети за нашите клиенти

Миксерот е изработен од не'рѓосувачки челик. Вратило со сечила во форма S, поставени на неа, минува низ подвижен бункер. Од електричен мотор, управувано е вратилото. Сечилата го мешаат прав на најдобар начин избегнувајќи ги „мртвите зони“. По мешањето, бункерот рачно се навалува под агол од 120 степени за да го растовари прашокот. Капак на нерѓосувачки челик се става на самата бункер, што спречува формирање прашина. Најдобар компактен уред за мешање прашоци и материјали за залепување.

Прегледи на клиенти (6)

Притиснете ги таблетите на ротирачката таблета. Ние мешаме разни прав во пропорции, како и гранулираме на влажен начин. Сечилата на миксер можат да измешаат и сув и влажен прав.

Максим Воробиев, Калининград

Во нашето производство, миксерите во прав се во облик на V и лопатка. Ние користиме миксер на лопатка за влажно мешање, и оние во форма на V, за суви прав.

Ана Николаевна, Тајмен

Сакам да ги споделам моите впечатоци за новиот миксер со четкичките за прав CX-50, кои беа избрани според спецификите на моето производство. MiniPress ја заврши нарачката на време. Ефтин Јас ќе порачам повеќе.

Николај Николаевич Трубин, Сизран

Секогаш одберете MiniPress кога купувате опрема. Одлични услови и квалитетна опрема. Миксер во прав CX-50 со лопати не е исклучок. Задоволни од купувањето.

Лидија, Камишин

Направена е индивидуална нарачка за производство. И решивме да купиме миксер со лопати за прав. Во „Минипрес“ успеавме да одбереме одличен модел. Благодарам Задоволен од опремата!

Владимир Петров, ИП, Томск

Како што се испостави, тешко е да се пронајде пристоен модел на миксер со лопати во прав на Интернет. Минипрес помогна да се собере и брзо да се нарача. Ви благодарам

Карина Александрова, UAB BIOD FARM, Градот Новосибирск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  миксер со лопати за прав cx-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: