Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Миксери и миксери во прав / Миксер во прав во облик на ВМ-50

Миксер во прав во облик на ВМ-50

369

921433
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на миксери во прав

триесет%

Период на гаранција за миксер во прав

триесет%

Пронајдете попуст v-миксери на продажба

десет%

Пронајдете упатства за мешање прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Миксери и миксери во прав / Миксер во прав во облик на ВМ-50

Миксер во прав во облик на ВМ-50

Високо ефикасен миксер за мешање на сув прашок материјал во фармацевтската, прехранбената, хемиската и други индустрии. Поради уникатниот дизајн, се јавува униформно мешање. Корисен волумен - 50 литри. Резервоарот за мешање е направен од не'рѓосувачки челик со полиран внатрешен и надворешен ид. Готово од ГМП.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување миксер во прав. Пред да се испрати на клиентот, миксер се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 8,500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер во форма на облик В-50

 • Означено како: 3Д миксер Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер Миксер во прав Миксер фармацевтски Прашоци Саксија во прав Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Кажете на сигурен снабдувач на миксери во прав

триесет%

Период на гаранција за миксер во прав

триесет%

Пронајдете попуст v-миксери на продажба

десет%

Пронајдете упатства за мешање прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Миксер во облик на V, во прав за ВМ-50
Тип: без контакт
Апликација: Мешање на сув прав
Обем: 50 литри
Можен работен товар: 20 литри
Оптимален квалитет на вчитување: 14 литри
Брзина на вртење: 15 вртежи во минута
Соодносен товар на прав: 40-60%
Време на мешање: 15-20 минути
Моќност: 0,75 kW
Напојување: 220V или 380V по избор на клиент
Севкупни димензии: 1640mm x 670mm x 1720mm
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 270 кг

Совети за нашите клиенти

Миксерот е изработен од не'рѓосувачки челик. Миксерот со високи перформанси во форма на V, нема слепи точки во цилиндрите со голема брзина и со минимално време на мешање. Случајот, внатрешните и надворешните wallsидови од полиран не'рѓосувачки челик, имаат елегантен изглед. Вчитувањето и растоварувањето во прав може да се изврши рачно или со користење на вакуум транспортер. Постојат вентили за брзо ослободување за празнење во прав. Овој миксер се користи за мешање на материјали во прав во фармацевтската и другите индустрии. Од електричен мотор, управувано е вратилото. Најдобриот индустриски уред за мешање на прав од сув дел.

Прегледи на клиенти (6)

Ние го компресираме прашокот во таблети со различни големини и форми. Секојдневно користиме мешалка во форма на V. Времето на мешање зависи од дел од почетните прашоци и пропорциите на различните компоненти на смесата.

Ростислав, Новочеркаск

Овој вид миксер не работи добро ако добиточната храна се тркала во грутки. За суровини што се магнетизираат или имаат вишок влага, потребно е само мешање на контакт со лопатка. Овој миксер е добар за лабави и униформни прав.

Григориј Зотов, Чебоксари

Моделот ВМ-50 отсекогаш се одликуваше со високи перформанси и квалитет на работа, но со секоја нова верзија станува уште подобар. Го препорачувам овој модел.

НиколајРостов-на-Дон

Најдоброто нешто во овој миксер е брзината на бесење, бидејќи за големо производство најважно е квалитетот и брзината.

Заицева П.М.OJSC "armaceuticalевневска фармацевтска фабрика"Ставропол

Благодарение на V-обликот на миксер, сè се меша многу подобро и потемелно, во споредба со стариот. Минипрес беше убеден да го земеме овој посебен миксер, и никогаш не сме зажалиле. Благодарам!

Николај Вабишчевич, Саранск

Миксер во форма V, не одговараше баш за она што го нарачаа, но најдоа каде да го искористат. Ги извршува своите функции на 100%. Препорачува!

Николај Петрович Анасовски, Технолог, Град Караганда

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  миксер во прав во форма vm-50.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: