Се препорачува сигурна услуга

Миксер во прав во облик В.М-20

369

921456
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав
 • Лабораториски миксер во облик на облик во форма на материјали во прав

Популарни пребарувања

25%

Кажете на сигурен снабдувач на миксери во форма на V

25%

Период на гаранција за миксери со лопатка

25%

Пронајдете миксери во прав за попуст на продажба

25%

Тековни реклами за миксер во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Миксер во прав во облик В.М-20

Индустриски миксер во облик на V во форма на материјали за рефус во прав. Погоден за употреба во фармацевтската, хемиската и прехранбената индустрија. Европска квалитетна изработка, материјали - AISI 304 не'рѓосувачки челик. Нето волумен - 14 литри.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување миксер во прав. Пред да се испрати на клиентот, миксер се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 7.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер В-облик В-20

 • Означено како: 3Д миксер Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер Миксер во прав Опрема од Кина Производство на лекови Миксер Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

25%

Кажете на сигурен снабдувач на миксери во форма на V

25%

Период на гаранција за миксери со лопатка

25%

Пронајдете миксери во прав за попуст на продажба

25%

Тековни реклами за миксер во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Миксер во облик на V во прав за ВМ-20 во прав
Време на мешање: 7-10 минути
Тип: без контакт
Апликација: Мешање на сув прав
Капацитет на бункер: 20 литри
Можен работен товар: 8 литри
Оптимален квалитет на оптеретување: 5,6 литри
Брзина на вртење на капацитетот: 20 вртежи во минута
Моќност на моторот: 0,55 kW
Вкусни димензии: 960mm x 400mm x 860mm
Тежина: 55 кг
Тежина на испорака: 65 кг

Совети за нашите клиенти

Миксерот е изработен од не'рѓосувачки челик. Главниот контејнер во кој се истура прашокот има формата V. Од електричниот мотор се управува вратилото. Контејнерот започнува да се врти околу неговата оска и прав се меша на најдобар начин. По мешањето, садот е исклучен или исклучен за празнење на прав. Контејнерот има капак од не'рѓосувачки челик кој спречува формирање прашина. Најдобриот компактен уред за мешање на прав од сув дел.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме таблети со различни големини и форми. Миксер во форма на V, се користи во производството. Времето на мешање зависи од дел од почетните прашоци и пропорциите на различните компоненти на смесата.

Вадим Лвович, Москва

Овој вид миксер не работи добро ако добиточната храна се тркала во грутки. Ако пудрата е магнетизирана или вишок на влага, потребно е мешање на лопатка. Миксерот ќе работи со лабави и хомогени прав.

Владимир Коротов, Јакутск

Го баравме овој модел долго време. Тука го најдовме миксер во прав во облик на В.М.-20. Нарачана Бевме задоволни од услугата.

Кетрин, град Магадан

Влегов во непријатна ситуација, миксер во прав во облик на V не успеа во производството, што значително ја забави работата на целиот тим. Тимот на MiniPress ни помогна да најдеме замена за погрешниот хардвер по пристојна цена.

Константин Перов, Налчик

Се соочивме со проблемот да најдеме опрема за мешање прав. Менаџерот помогна во пронаоѓањето на вистинскиот модел. Многу ми е драго што се обратив кон оваа компанија. Благодарам.

Влас Дмитриев, Град Екатеринбург

 Водечкиот модел на миксер во форма vm-14 не е во ред. Беше решено да се набави нов модел vm-20. Задоволни од квалитетот! Благодарам!
Ангела Кузмина, OJSC фармасинтеза Био, Барнаул

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  v-облик на миксер за прашоци vm-20.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: