Се препорачува сигурна услуга

Миксер во прав VL-300

370

921469
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав
 • Миксер со висока ефикасност за мешање на сув прав

Популарни пребарувања

29%

Производители и купувачи на миксери во форма на V

27%

Прилагодување на мешалки во прав во производството

23%

Миксери за производство на фармацевтски производи

21%

Детален опис на процесот на мешање на прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Миксер во прав VL-300

Современиот миксер во форма на V е мешалка во прав со внатрешна ротирачка вратило со ливчиња за мешање на сув прашок материјал во фармацевтската, прехранбената, хемиската и друга индустрија. Корисен волумен - 300 литри. Ефективно мешање на прашоци без застојани зони. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP барањата. Поради уникатниот дизајн, се јавува униформно мешање. Резервоарот за мешање е направен од не'рѓосувачки челик со полиран внатрешен и надворешен ид. Готово од ГМП.

Ние ви нудиме детални упатства за поставување миксер во прав. Пред да се испрати на клиентот, миксер се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Миксер во форма V-VL-300

 • Означено како: 3Д миксер Миксер во форма на V Каталог на опрема Миксер Миксер во прав Миксер фармацевтски Производство на лекови Миксер Фармацевтски миксер Прашок за мешање Фармацевтска машина

Популарни пребарувања

29%

Производители и купувачи на миксери во форма на V

27%

Прилагодување на мешалки во прав во производството

23%

Миксери за производство на фармацевтски производи

21%

Детален опис на процесот на мешање на прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА мешавина ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на мешање на прав. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за мешање.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА МОНИЦИ.
Имаме широк спектар на додатоци за мешање прав. По барање на клиентот, ќе избереме модел на миксер, миксер во прав, гранулатори, вибрирачки екрани, опрема за полнење и пакување за прашоци.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние работиме со производители на автоматски и полуавтоматски миксери во прав и набавуваме резервни делови за кој било модел на миксери купени во нашата компанија.

Спецификации

Миксер во облик на V во прав за VL-300 прашоци
Тип: со лопати внатре
Соодносен товар на прав: 40-60%
Апликација: Мешање на сув прав
Обем: 300 литри
Ефективен волумен на вчитување: 120 литри
Максимално оптоварување: 80 кг
Брзина на вртење на капацитетот: 12 вртежи во минута
Брзина на вртење на вратило со ливчиња: 1500 вртежи во минута
Време на мешање: 15-25 минути
Моторна моќност: 2 парчиња 1,5 kW и 1,1 kW
Напојување: 220V или 380V по избор на клиент
Севкупни димензии: 2300мм х 1050мм х 1900мм
Димензии со пакување: 2500mm x 1250mm x 2100mm
Тежина: 550 кг
Тежина на испорака: 650 кг

Совети за нашите клиенти

Миксерот е изработен од не'рѓосувачки челик. Миксери со миксер во прав во облик на V, се погодни за мешање прашоци од сув дел. Висока ефикасност на мешање се постигнува со присуство на ротирачко вратило со ливчиња во главниот резервоар. Главниот резервоар ротира со брзина од 12 вртежи во минута, а внатрешната вратило ротира за да се исполни ротацијата на резервоарот со брзина од 1500 вртежи во минута. Најдобриот модел што е од миксери во форма на V. Миксерот со високи перформанси во форма на V, нема слепи точки во цилиндрите со голема брзина и со минимално време на мешање. Случајот, внатрешните и надворешните wallsидови од полиран не'рѓосувачки челик, имаат елегантен изглед. Вчитувањето и растоварувањето во прав може да се изврши рачно или со користење на вакуум транспортер. Постојат вентили за брзо ослободување за празнење во прав. Овој миксер се користи за мешање на материјали во прав во фармацевтската и другите индустрии. Од електричен мотор, управувано е вратилото. Најдобриот индустриски уред за мешање на прав од сув дел.

Прегледи на клиенти (6)

За мешање на големи количини прав, помага присуството на внатрешна вратило со ливчиња. Без оваа функција, времето за мешање се зголемува неколку пати.

Константин , Ростов-на-Дон

Автоматски миксер во прав за мешање прашоци во производството. Рекордно краткорочно време додека не се добие униформа маса во прав.

Марина Лобанова, Москва

Ние го запревме нашиот избор на целата разновидна опрема на миксер во облик на V, кој ги комбинира сите овие квалитети, а овој избор целосно ги исполни нашите очекувања.

ПлатонСтавропол

Го вклучив изборот на опрема за мешање, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената е многу пониска од миксер за мешање од конкурентите.

Кузмин М.Т..., Грозни

Имаше проблем со нерамномерно мешање на прашоците. По совет на Minipress, купивме миксер во прав во облик на V. Ви благодариме за советите и одличната опрема. Набавката на оваа опрема го реши проблемот.

Анатолија, ДОО „антифармплус“, Батајск

Опремата беше ажурирана, вклучувајќи миксери во прав. Ги проучивме техничките карактеристики и сфативме дека сакаме да го размениме вообичаеното за миксер во форма на V. Избравте Задоволен од опремата. Работи без проблем.

Михаил Пономорев, Архангелск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  в-облик на миксер во прав vl-300.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: