Се препорачува сигурна услуга

Крем за емулгатор и мази ИТА-09-50

319 година

920933
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми
 • Индустриски хомогенизатор за ослободување на мази и креми

Популарни пребарувања

35%

Период на гаранција за хомогенизатор

45%

Упатства за употреба емулгатор

15%

Осврти од вистински луѓе за работата на кремот миксер

пет%

Каде да се најде специјалист за производство на мази во Казахстан?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Крем за емулгатор и мази ИТА-09-50

Индустриски емулгатор на крем и мази. За употреба во фармацевтската и козметичката индустрија. Модел од 50 литри. Производство Италија. Тежина 350 кг. Европска изработка, материјали - нерѓосувачки челик AISI 316.

Ние нудиме детални упатства за поставување емулгатор. Пред да се испрати на клиентот, емулгаторот се тестира и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 50.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Крем за емулгатор и мази ИТА-09-50

 • Означено како: Хомогенизатор Каталог на опрема Миксер за маст Производство на креми Производство на лекови Производство на маст Фармацевтска опрема Крем за полнење

Популарни пребарувања

35%

Период на гаранција за хомогенизатор

45%

Упатства за употреба емулгатор

15%

Осврти од вистински луѓе за работата на кремот миксер

пет%

Каде да се најде специјалист за производство на мази во Казахстан?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИИ ЗА ОБУКА НА ПРОИЗВОД НА МАСЛИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на подготовката на маст. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на опрема за половни мази и креми.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ЦЕРИ.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на мази. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за подготовка на креми и мази, емулгатори, опрема за полнење и пакување за емулзии.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски емулгатори и снабдуваме резервни делови за кој било модел на опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Крем за емулгатор и маст модел "ITA-09-50"
Миксер
Обем: 50 литри
Напон: 380V, 50Hz
Напон: 24 VDC бар
Максимална моќност: 2,0 kW
Димензии: 800мм x 830ммх 450мм
Тежина: 280 кг
Тежина на испорака: 350 кг

Детални упатства за употреба на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Едно парчен емулгатор изработен целосно од не'рѓосувачки челик и антикорозивен алуминиум за производство на следниве производи: креми, гелови и течности. Постапката се изведува автоматски, со дежурен циклус што користи миксер (вметнат на дното на резервоарот) и турбина вметната надвор од машината (што го крева производот од дното на садот и го меша одозгора).
Емулгаторот ви овозможува да го загревате и ладите производот полека и да работите во вакуум. Циклусот на ладење може да се програмира благодарение на екранот на допир. Постојат модели со волумен од 10,20 и 50 литри. Опремата доаѓа со детални упатства на италијански и англиски јазик со илустрации за процесот на работа.

Прегледи на клиенти (6)

Ние ги користиме за сопствено производство на лековити креми и мази. Некои позитивни впечатоци. Сè е осмислено во овој емулгатор.

Косенко Д.И.., Град Краснодар

Слични модели на емулгатори можат значително да варираат. Оваа опција ја купивме само заради нејзиното европско производство. Сè ми одговараше.

Сарсијан В.Д.., Волгоград

Се свртев кон изборот на опрема за производство на крем, сè беше избрано во согласност со регулаторните документи, цената на крем-емулгатор и мази е многу пониска од онаа на конкурентите.

Силина Лилија, PFC PK Ажурирање CJSCТамбов

Во текот на изминатата година, емулгаторот крем функционираше успешно, што е индикатор за голема сигурност на оваа опрема.

Попов Д.В..Барнаул

Баравме нова опрема за производство на мази. Соодветна опција беше емулгатор на крем и мази. Нашиот проблем е решен.

Нкитин Иван, Директор, Тамбов

Започна производство на мази. Емулгаторот на крем и мази ИТА-09-50 е достојна опција за нашите потреби. Задоволни од нашиот избор. Ви благодариме за вниманието.

Раиса Аркадевна Рал, Технолог, Москва

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  емулгатор крем и мази ita-09-50.

  Мои детали за контакт:






  Коментар: