Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-60

Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-60

6825 година

986015
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-250
 • Гранулатор за суво и влажно гранулирање на прав YR-160
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-90
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-250
 • Гранулатор за суво и влажно гранулирање на прав YR-160
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-90
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав
 • Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав

Популарни пребарувања

25%

Фармацевтско производство на гранули

25%

Гранулација во модерно фармацевтско производство

25%

Каде е профитабилно да се купуваат гранулатори?

25%

Производители и купувачи на опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-60

Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав YR-60

Индустриски гранулатор за сува и влажна гранулација на маси во прав во фармацевтско производство. Продуктивност 1-15 кг на час. Големината на готовите гранули е 0,5-2 мм. Материјал - не'рѓосувачки челик. Идеално за лаборатории за истражување и пилот-растенија. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на гранулатор. Пред пратката, гранулаторите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Гранулатор на прав YR-60

 • Означено како: Влажна гранулација Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Сува гранулација Сува гранулација

Популарни пребарувања

25%

Фармацевтско производство на гранули

25%

Гранулација во модерно фармацевтско производство

25%

Каде е профитабилно да се купуваат гранулатори?

25%

Производители и купувачи на опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Гранулатор за сува и влажна гранулација на прав „YR-60“
Изведба
Сува гранулација: (со големина на мрежа од сито од 1 мм) - 15 кг на час
Влажна гранулација: (со големина на мрежа од сито од 1 мм) - 10 кг на час
Заменливи сита: пластична или не'рѓосувачка мрежа
Големини на гранула: од 0,5 мм до 3 мм
Поставување: табела, под
Дијаметарот на лопатките што тријат низ мрежата: 160 мм
Сечила на вртење: 360 степени
Моќност на моторот: 0,5 kW, 380V / 220V, 50 Hz
Брзина на вртење на сечилото: 65 вртежи во минута
Вкусни димензии: висина 430 мм, ширина 190 мм, должина 495 мм
Тежина: 38 кг
Тежина на испорака: 48 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел на гранулатор е едноставен механички уред кој брише навлажнет прав низ дупки во решетка или нерѓосувачки челик. Гранулатор: не меша прав; не ја навлажнува пудрата; не меша влажен прав; не суши гранули; не ги дели гранулите во добри и нестандардни; Не произведува пелети со иста форма. Функција на гранулаторот е да го избрише навлажниот прав низ дупките. Проверете дали гранулаторот е погоден за вас. Подгответе 1 кг прашок, навлажнете (откако ќе ги проучите теоријата и материјалите за навлажнување) до таков степен што пудрата остава отпечаток во раката кога е компресирана. Силната влага нема да формира гранули, слаба исто така. Со силна влага, ќе биде потребно подолго време на сушење на гранулите. Откако ќе измешате прашок рамномерно и ќе ја навлажнете, добивате маса подготвена за гранулација. Неопходно е да се направи рамка од 400 х 400 мм од дрвени табли и да се закопча метална мрежа на неа. Дебелината на жицата е најмалку 0,5 мм, големината на решетката е 2 мм за 2 мм. Раширете ја навлажната маса на решетката, со пластична или челична шпатула, бришејќи се од една на друга страна, бришејќи го прашокот преку решетката. На овој начин добивате примероци од гранули. Квалитетот на гранулите зависи од комбинацијата на навлажнувачки материи и количината на оваа течност во масата во прав. Ако со таков експеримент добиете гранули со висок квалитет - можете безбедно да купите гранулатор.

Прегледи на клиенти (6)

Пред да изберете гранулатор, треба да го тестирате материјалот за да го одредите методот за производство на гранули, може да потрае некое време.

Сергеј Николаев, Смоленск

После процесот на гранулација, потребно е да се исушат гранулите пред да се извршат операции на пакување и пакување.

Едвард, Можаиск

Два месеци по набавката, гранулаторот за сува и влажна гранулација на прашоци почна да периодично многу гласен шум. Беше бучно како да се крши, после неколку минути, и ја повикав компанијата за да испратам специјалист. Неколку дена подоцна, пристигна специјалист и рече дека еден од деловите е вонреден. Компанијата брзо испрати резервен дел и го инсталира. После тоа, опремата работи како што треба.

Заштеден, Мурманск

YR-60 е успешен модел на гранулатор за сува и влажна гранулација на прав. На нашето претпријатие чини исто, и ние сме задоволни од неговата работа.

лав, Москва

Гранулатор за сува и влажна гранулација беше едноставно неопходен за нашето производство. Нарачавме неколку во миниперт. Убаво е да се работи со таква одговорна компанија.

Константин Александров, Саратов

Гранулаторот што го нарачавме за суво и влажно гранулирање беше доставено навреме. Опрема за квалитет. Јас ќе порачам повеќе.

Ана Нестерова, Инженер, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор за сува и влажна гранулација на прашоци yr-60.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: