Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-40

Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-40

416

921993
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав

Популарни пребарувања

триесет%

Упатства за употреба на гранулатори во прав

триесет%

Како да изберете опрема за производство на гранули?

триесет%

Совети за технологија за гранулација

десет%

Нови методи на гранулација на прашоци во производството во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-40

Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-40

Притиснете гранулатор на прав користејќи технологија за суво гранулирање. Големината на гранулот на излезот е 0,3-2 мм. Обликот на гранулите е грицка. Суво притискање во плочи со нивно последователно уништување во готови гранули. Индустриски гранулатор за сува гранулација на прав во фармацевтската индустрија. Продуктивност 1-6 кг на час. Материјал - не'рѓосувачки челик. Идеално за производство на гранули од прав кои не можат да се навлажнат. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Хидрауличен систем на клип на ролки. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на гранулатор. Пред пратката, гранулаторите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 27.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Сув гранулациски гранулатор GK-40

 • Означено како: Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Опрема од Кина Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Упатства за употреба на гранулатори во прав

триесет%

Како да изберете опрема за производство на гранули?

триесет%

Совети за технологија за гранулација

десет%

Нови методи на гранулација на прашоци во производството во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме тест гранулатор за производство на пилотски серии што им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Гранулатор за сува гранулација на прав „ГК-40“
Продуктивност: 1-6 кг на час.
Големина на гранули: 0,3 до 2 мм
Форма на гранули: Nibs
Моќност: 2,1 kW
Напојување: 220V
Севкупни димензии: 750мм x 750мм х 1350мм
Димензии со пакување: 850mm x 850mm x 1450mm
Тежина: 400 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Прашокот низ бункерот се истура во гранулатор за печат, шахтите што се вртат со моќни редуктори го притискаат прашокот, тие се притискаат во плочи, кои машината автоматски ги чисти и крши во гранули. Големата сила што ја создава гранулаторот за печат обезбедува производство на гранули без мокрење само со прашина во прав. За да се создаде стегач, се користи автоматски хидрауличен систем, кој ја пумпа потребната сила. Машината има рачна контролна табла, во друга модификација притисокот се одржува рачно со употреба на рачна хидраулична пумпа и електронска контролна табла со мени на англиски јазик. Гранулатор: не меша прав; не ја навлажнува пудрата; не меша влажен прав; не суши гранули; не ги дели гранулите во добри и нестандардни; Не произведува пелети со иста форма. Функција на гранулаторот е да го исцеди прав во плочата со ролки и да го уништи во мали честички.

Осврти на клиенти (4)

Овој гранулатор, во зависност од својствата на добиточната храна, може да произведе од 10 до 30% преостаната прашина.

Николај Глебов, Уфа

Алтернатива на сувата гранулација е притискање на прав во големи хидраулични преси во брикети, кои потоа се мелат во мелница со контрола на добиената фракција. Гранулаторот зазема помалку и помалку простор. Скапи.

Дени, Воронеж

Бев изненаден што на границата имаше гранулатор за сува гранулација на прашоци ГК-40, не можев да го пронајдам овој модел долго време. Многу голем список на опрема, препорачувам за запознавање.

Ушаков Ф.М., Специјалист за производствоСмоленски регион

Една од најдобрите компании за продажба на опрема за обликување во Русија, овој пат купи гранулатор во прав, како и секогаш услугата е во најдобар случај.

Дан ЕваСанкт Петербург

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор за сува гранулација на прашоци gk-40.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: