Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-25

Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-25

416

921904
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав
 • Индустриски гранулатор за гранулација на сув прав

Популарни пребарувања

триесет%

Гарантен период за фармацевтска опрема

25%

Пронајдете упатства за суво гранулирање

25%

До големо зрнести прав од производителот

20%

Пронајдете продажба на гранулатор со попуст во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-25

Гранулатор за сува гранулација на прашоци GK-25

Притиснете гранулатор на прав користејќи технологија за суво гранулирање. Големината на гранулот на излезот е 0,3-2 мм. Обликот на гранулите е грицка. Суво притискање во плочи со нивно последователно уништување во готови гранули. Индустриски гранулатор за сува гранулација на прав во фармацевтската индустрија. Продуктивност 1-6 кг на час. Материјал - не'рѓосувачки челик. Идеално за производство на гранули од прав кои не можат да се навлажнат. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Механички систем на клип на валјаци. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на гранулатор. Пред пратката, гранулаторите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 20.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Сув гранулациски гранулатор GK-25

 • Означено како: Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Опрема од Кина Производство на лекови Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Гарантен период за фармацевтска опрема

25%

Пронајдете упатства за суво гранулирање

25%

До големо зрнести прав од производителот

20%

Пронајдете продажба на гранулатор со попуст во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме тест гранулатор за производство на пилотски серии што им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Гранулатор за сува гранулација на прашоци „ГК-25“
Продуктивност: 1-6 кг на час.
Големина на гранули: 0,3 до 2 мм
Форма на гранули: Nibs
Моќност: 1,6 kW
Напојување: 220V
Вкусни димензии: 650mm x 550mm x 1250mm
Димензии со пакување: 750мм х 650мм х 1450мм
Тежина: 250 кг
Тежина на испорака: 330 кг

Совети за нашите клиенти

Прашокот низ бункерот се истура во гранулатор за печат, шахтите што се вртат со моќни редуктори го притискаат прав, се притискаат во плочи, кои машината автоматски ги чисти и ги крши во гранули. Големата сила што ја создава гранулаторот за печат обезбедува производство на гранули без мокрење само со прашина во прав. За да се создаде стегач, се користи хидраулична пумпа за раце, со која е неопходно да се пумпа потребната сила еднаш на секои 1-2 часа од работата. Машината има мануелна контролна табла, во друга модификација, задржувањето е автоматско, поради употреба на хидраулична пумпа, и електронска контролна табла со мени на англиски јазик. Гранулатор: не меша прав; не ја навлажнува пудрата; не меша влажен прав; не суши гранули; не ги дели гранулите во добри и нестандардни; Не произведува пелети со иста форма. Функција на гранулаторот е да го исцеди прав во плочата со ролки и да го уништи во мали честички.

Прегледи на клиенти (6)

Баравме начин да го гранулираме нашиот прав, кој не може да се навлажни. Од ситно распрскана суровина, зрна со доволно флуидност се добиени со притискање во ролки. Сега го притискаме прав во преса за таблети. Недостатоци е со ниски перформанси.

Константин Петрович, Саратов

Работиме гранулатор на овој модел за гранулирање на фармацевтски суровини. Без навлажнување и сушење на прав, добиваме доволно квалитетни гранули, кои веднаш се испраќаат за понатамошно работење.

Елвира, Москва

Не се појавија недостатоци во практиката на употреба. Предностите вклучуваат сигурност, квалитет, сигурност и леснотија на одржување на гранулаторот во прав.

Hurуравлева ИлонаНижни Новгород

Долго време избрав преса за гранулатор во прав на различни места, застанав на ова. Погодена разумна цена и бројот на услуги.

Скворцов А.В..Трансбајкален регион

Баравме гранулатор исклучиво за гранулација на суви прав. Купивме гранулатор за сува гранулација. Задоволни од купувањето. Ви благодариме за квалитетна работа.

Скапцов Ју.М., Инженер, Твер

При набавка на гранулатор за сува гранулација на прав, се појавија голем број на проблеми кои беа успешно решени. Вистински професионалци. Посебна благодарност до Роман Цибулски.

Петров Александар, Технололог на компанијата ДОО „ФармоИнвест“, Барнаул

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор за сува гранулација на прашоци gk-25.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: