Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор на прашоци од центрифугална тип RY-160

Гранулатор на прашоци од центрифугална тип RY-160

339

921220
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор
 • Центрифугална прашкаста гранулација Автоматски гранулатор

Популарни пребарувања

27%

Нови методи на гранулација во производството во Русија

25%

Детален опис на процесот на влажна гранулација

25%

Каде да се најде специјалист за сува гранулација во Казахстан?

23%

Пронајдете упатства за гранулација

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Гранулатор на прашоци од центрифугална тип RY-160

Гранулатор на прашоци од центрифугална тип RY-160

Автоматски гранулатор на гранулација од центрифугална тип на маси во прав во фармацевтско производство. Продуктивноста е 150-300 кг на час. Материјал - не'рѓосувачки челик. Да се ​​добие гранулиран прав во производството на таблети со компресија во машини за таблети, во производство на лекови во форма на гранули. Завршени гранули со дијаметар од 1 до 6 мм. Употребата на микро гранули ви овозможува поцелосно да ја пополните капсулата со желатин. Гранулаторот може да се користи и за производство на таблети како опрема за гранулирање. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на гранулатор. Пред пратката, гранулаторите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 10.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Гранулатор на прашоци RY-160

 • Означено како: Влажна гранулација Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Лабораториска опрема Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

27%

Нови методи на гранулација во производството во Русија

25%

Детален опис на процесот на влажна гранулација

25%

Каде да се најде специјалист за сува гранулација во Казахстан?

23%

Пронајдете упатства за гранулација

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Гранулатор на прашоци од центрифугален тип "RY-160"
Изведба
Сува гранулација: (со големина на мрежа од 2 мм) - 300 кг на час
Влажна гранулација: (со сито мрежа со големина од 2 мм) - 150 кг на час
Заменливи сити: цилиндрична мрежа од не'рѓосувачки челик
Големини на гранули: од 1 мм до 6 мм
Поставување: на основата со тркала
Дијаметарот на лопатките што тријат низ мрежа: 185 мм
Ротација на лопатките: кружни
Моќност на моторот: 1,5 kW, 220V, 50 Hz
Брзина на вртење на сечилото: 1000-1500 вртежи во минута
Вкусни димензии: висина 1080 мм, ширина 870 мм, должина 1400 мм
Тежина: 260 кг
Тежина на испорака: 300 кг

Совети за нашите клиенти

Центрифугален гранулатор што брише навлажнет прашок низ дупките во перфориран цилиндер од не'рѓосувачки челик. Гранулатор: не меша прав; не ја навлажнува пудрата; не меша влажен прав; не суши гранули; не ги дели гранулите во добри и нестандардни; Не произведува пелети со иста форма. Функција на гранулаторот е да го избрише навлажниот прав низ дупките. Проверете дали гранулаторот е погоден за вас. Подгответе 1 кг прашок, навлажнете (откако ќе ги проучите теоријата и материјалите за навлажнување) до таков степен што пудрата остава отпечаток во раката кога е компресирана. Силната влага нема да формира гранули, слаба исто така. Со силна влага, ќе биде потребно подолго време на сушење на гранулите. Откако ќе измешате прашок рамномерно и ќе ја навлажнете, добивате маса подготвена за гранулација. Неопходно е да се направи рамка од 400 х 400 мм од дрвени табли и да се закопча метална мрежа на неа. Дебелината на жицата е најмалку 0,5 мм, големината на решетката е 2 мм за 2 мм. Раширете ја навлажната маса на решетката, со пластична или челична шпатула, бришејќи се од една на друга страна, бришејќи го прашокот преку решетката. На овој начин добивате примероци од гранули. Квалитетот на гранулите зависи од комбинацијата на навлажнувачки материи и количината на оваа течност во масата во прав. Ако со таков експеримент добиете гранули со висок квалитет - можете безбедно да купите гранулатор.

Прегледи на клиенти (6)

Овој модел на опрема е погоден за влажна гранулација со умерено мокрење на прав. Пред-тестирајте ја содржината на влага во прав во мали делови.

Тихон, Москва

Најдовме гранулатор со продуктивност од 300 кг на час од овој производител.

Борис Федорович, Перм

Јас веќе петти пат ги користам услугите на MiniPress, ставот на консултантот е секогаш задоволен. Овој пат купив гранулатор на центрифугална прашина RY-160, за претпријатието, среќен сум со сè.

Александра НауменкоКурск

Една од најдобрите компании за фармацевтска опрема во Русија, овој пат купил центрифугален прашок гранулатор од типот RY-160, како и секогаш, услугата е во најдобар случај.

МиронЛипетск

Променет стариот центрифугален гранулатор. Имаше тежок процес на селекција, но менаџерот помогна да се утврди. Сега имаме одличен квалитетен гранулатор во нашиот арсенал!

Инокит ФроловЗаменик раководител за набавки, Воронеж

Започна производство. За брзо и непречено функционирање, ни требаше центрифугален гранулатор во прав. Нарачана во мини печат. Испорача брзо. Сè е во ред со документите.

Денис Књажев, Инженер, Тамбов

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  гранулатор на центрифугална во прав.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: