Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Влажен гранулатор гранулатор ZL-12

Влажен гранулатор гранулатор ZL-12

408

921901
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство
 • Опрема за производство на гранули за фармацевтско производство

Популарни пребарувања

28%

Технологии и опрема за производство на гранули

26%

Упатства за употреба на гранулаторот

24%

Како да изберете опрема за гранулација?

22%

Совети за технологија за гранулација во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Индустриска опрема / Опрема за гранулација во прав / Влажен гранулатор гранулатор ZL-12

Влажен гранулатор гранулатор ZL-12

Гранулатор со голема брзина за влажна гранулација на маси во прав во фармацевтски, хемиски производи и производство на храна. Продуктивност до 150 кг на час. Тежина 155 кг. Големини на готови гранули со дијаметар од 0,5-2 мм. Материјал - не'рѓосувачки челик. Идеално за индустриско производство на пелети. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Цврста механичка конструкција. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на гранулатор. Пред пратката, гранулаторите се тестираат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

 

Цена: 17.500 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Влажен гранулатор гранулатор ZL-12

 • Означено како: Влажна гранулација Влажна гранулација Гранулација на прав Гранулат Гранулатор Каталог на опрема Компактор во прав Опрема од Кина Сува гранулација Сува гранулација Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

28%

Технологии и опрема за производство на гранули

26%

Упатства за употреба на гранулаторот

24%

Како да изберете опрема за гранулација?

22%

Совети за технологија за гранулација во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА ТЕХНОЛОГИИ ЗА ГРУНУЛАЦИЈА.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на производство на гранулација на материјали, со целосен асортиман на дополнителна опрема и материјали.
2) КОМПЛЕТНИ ЛАБОРАТОРИИ НА ФАРМАЦЕВТСКИ ПРОДУКЦИ.
Во Русија, имаме лабораториски лабораториски тест за производство на пилот серии што им ги овозможуваме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања. Во моментов, производителот на гранулатори може да понуди опрема за огромно производство на гранули со сите средства.
3) НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГРУНУЛАТОРИ.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на гранулатори е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана пост-продажна услуга на опрема.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на гранулатор заснован на целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на каква било опрема за гранулација. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Гранулатор за влажна гранулација на прав „ЗЛ-12“
Изведба
Влажна гранулација: (со големина на мрежа од 1 мм) 150 кг на час
Заменливи сита: не'рѓосувачки конусен
Големини на гранули: од 0,5 мм до 2 мм
Поставување: под
Моќност на моторот: 1,5 kW, 220V, 50 Hz
Брзина на вртење на сечилото: 1500 вртежи во минута
Севкупни димензии: 1150mm x 450mm x 1500mm
Тежина: 155 кг
Тежина на испорака: 185 кг

Совети за нашите клиенти

Користете сечила на роторот и ситовите конуси со голема брзина на движење што го брише навлажниот прав низ клетките на сито. Инстантно производство на готови гранули, помалку топлина, висока ефикасност и добар квалитет. Користење на регулација на фреквенција, прилагодлива брзина на вртење, широк опсег на патување. Апаратите и деловите за контакт на материјалот, како и случајот, се изработени од високо квалитетен не'рѓосувачки челик, полирани површини. За соработка со влажна гранулација со опрема за сушење кревети за течности. Главно за влажна гранулација и гранулација на прашоци со прскање, како и уништување на масовни материјали и таблети за отпадоци во согласност со барањата за големината на големината на гранулите. Исто така, гранулираат храна и преработка на бисквити и други цврсти материјали што можат да бидат смачкани и гранулирани.  Во основата на машината е вратилото на електричен мотор, на кој се облечени сечилата. Идовите на куќиштето во кое се снабдува влажниот прав се направени од перфориран челик. За време на ротацијата, лопатките ја стиснуваат (бришат) влажниот прашок низ дупките, добиените гранули можат да имаат и форма на сфера и црви. Обликот на гранулите зависи од својствата на прав, навлажнувач и врзивно средство. Бидете сигурни да нè консултирате за технологијата на подготвување на прав за гранулација. Гранулатор: не меша прав; не ја навлажнува пудрата; не меша влажен прав; не суши гранули; не ги дели гранулите во добри и нестандардни; Не произведува пелети со иста форма. Функција на гранулаторот е да го избрише навлажниот прав низ дупките. Проверете дали гранулаторот е во право за вас. Подгответе 1 кг прашок, навлажнете (откако ќе ги проучите теоријата и материјалите за навлажнување) до таков степен што пудрата остава отпечаток во раката кога е компресирана. Силната влага нема да формира гранули, слаба исто така. Со силна влага, ќе биде потребно подолго време на сушење на гранулите. По рамномерно мешање на прав и навлажнување на тоа, добивате
маса подготвена за гранулација. Неопходно е да се направи рамка од 400 х 400 мм од дрвени табли и да се закопча метална мрежа на неа. Дебелината на жицата е најмалку 0,5 мм, големината на решетката е 2 мм за 2 мм. Раширете ја навлажната маса на решетката, со пластична или челична шпатула, бришејќи се од една на друга страна, бришејќи го прашокот преку решетката. На овој начин добивате примероци од гранули. Квалитетот на гранулите зависи од комбинацијата на навлажнувачки материи и количината на оваа течност во масата во прав. Ако со таков експеримент добиете гранули со висок квалитет - можете безбедно да купите гранулатор.

Прегледи на клиенти (6)

Оптимален модел за гранулација и за мелење на фармацевтски суровини. Продуктивноста 150 кг на час ги опфаќа сите потреби за производство.

Денис Иванович, Уфа

Купивме гранулатор од овој модел за дробење на супстандардни таблети. Потребно е да се изберат материјали за мокрење на прашоци, добиените гранули мора да се исушат пред употреба.

Антон Јакубовски, Казан

Долго бараше гранулатор за влажна гранулација. Добивме компетентна консултација од Роман. Имаше некои нијанси, но генерално беа задоволни од набавката.

Вадим МорозовСпецијалист за набавки, Москва

Благодарение на помошта на вашите вработени, решивме да го користиме моделот ZL-12 за влажна гранулација во производството, што ни овозможи да ја завршиме работата навреме.

Волкова А.П.., Технолог, Астрахан

Влажниот гранулатор на гранулацијата е скршен. Набави нова, помодерна. Испораката беше брза, документите се во ред.

Кравцава Е.П., Вологда

Модернизираното производство. Гранулаторот за влажна гранулација беше доставен навреме. Зголемен обем на производство на нова опрема. Бев задоволен од услугата.

Ершов Генадиј, Технолог, Томск

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  влажен гранулатор гранулатор Зл-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: