Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Лабораториски вибрирачки екран YS-02

Лабораториски вибрирачки екран YS-02

435 година

922131
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито
 • Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито

Популарни пребарувања

27%

Прилагодување на фармацевтската опрема во производството

26%

Vibrosieve за производство на фармацевтски производи

24%

Кажете на сигурен снабдувач на вибрирачки екрани

23%

Како да организирате деловно средство за прав?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Лабораториски вибрирачки екран YS-02

Лабораториски вибрирачки екран YS-02

Лабораториско вибрирачко повеќе нивоа сито за употреба во производството. Регулирање на бројот на нивоа од 2 до 4 парчиња. Дијаметар на екранот 200 мм. Машината е мал и лесен лабораториски сепаратор, способен за раздвојување прашоци до 5 големини на честички (4 екрани), е широко користен во фармацевтската, прехранбената и хемиската индустрија. Ова е идеална опрема што се користи за кваси материјали како гранули, честички, парчиња, снегулки и прав. Тежината на опремата е 36 кг. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за проверка на фармацевтски прав. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4500 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вибрирачки екран YS-02

 • Означено како: Вибрирачки екран Каталог на опрема Лабораториска опрема Опрема од Кина Прашоци Фармацевтско сито Пакување во прав

Популарни пребарувања

27%

Прилагодување на фармацевтската опрема во производството

26%

Vibrosieve за производство на фармацевтски производи

24%

Кажете на сигурен снабдувач на вибрирачки екрани

23%

Како да организирате деловно средство за прав?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ВИБРАЦИЈА Сито.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториски сепаратори за прав, ние нудиме литература за основите на поделба на прав во фракции. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за вибрации.
2) ЗАВРШНА ПРОДУКЦИЈА И ЛАБОРАТОРИИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за лабораториско раздвојување. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на вибрирачко сито, машини за прашкање прав, опрема за контрола на проток на прав, машини за раздвојување на прашоци во фракции и лабораториска опрема.
3) Испорака на резервни делови за VIBROSIT.
Соработуваме со производители на автоматски и лабораториски модели на екрани за вибрации, снабдуваме резервни делови за опрема за раздвојување прашоци во фракции купени во нашата компанија.

Спецификации

Лабораториско вибрирачко сито "YS-02"
Рамка на екранот: 2-5 нивоа
Дијаметар на екранот: 200мм
Ниво на бучава: <50 db
Амплитуда: 42739 мм
Фреквенција на вибрации: 1400 вибрации во минута
Моќност на моторот: 0,12 kW
Напојување: 220V, 50Hz
Димензии: 360мм х 300мм х 470мм
Тежина: 36 кг
Тежина на испорака: 45 кг

Совети за нашите клиенти

Можност за поставување до 5 екрани (4 екрани) со стандардна поставка. Мрежата на екранот може да се промени според барањата. Тивка вибрација и лесно одржување. Сите делови натопени со прав се изработени од не'рѓосувачки челик SUS316L. Пред да започнете со работа Поставете го вибрирачкиот екран на рамна и цврста површина така што ќе работи непречено и ефикасно. За да се обезбеди безбедност на корисникот, напојувањето мора да се заземе.

Прегледи на клиенти (6)

Баравме мала опција, бидејќи порциите за раздвојување по големина на честички беа периодични и не беше профитабилно да се купи голема сито.

Полина ИвлеваМосква

Ние ја опремевме нашата лабораторија со овој модел на вибрирачко сито. Ги филтрираме прашоците во неколку фракции. Компактен лабораториски уред.

ГенадијНижни Новгород

Благодарам за помошта! При избор на опрема за употреба во производство. Сито YS-02 беше вистинската опција за нас.

Виноградова Ју.У.Черкеск

При избор на опрема за нашето производство. Решивме да ги искористиме советите на компанијата и да ја искористиме ситната мулти-нивоа на вибрирачки YS-02 во нашата работа, бидејќи бевме задоволни од односот цена-квалитет.

Иван, OJSC "Фармацевтска фабрика Луч", Москва

Лабораториското сито на овој модел одговара на сите параметри за нашата лабораторија. Многу удобен за употреба. Ви благодариме за брза испорака.

Никита Ивановски, Псков

Погодна опција за вибрирачко лабораториско сито беше сито модел YS-02. Имаше мали проблеми што се појавија при стартување, но што е најважно, нашите инженери беа во можност да ги поправат.

Невски А.П.Главен инженер, Твер

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  лабораториско вибрирање сито ys-02.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: