Се препорачува сигурна услуга

Машина за блистер за таблети ITA-03

312

920905
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци
 • Опрема за пакување таблети и капсули во плускавци

Популарни пребарувања

43%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината „Блистер“

33%

Детален опис на процесот на производство на блистер

17%

Пронајдете упатства за пакување со блистер

7%

Технологии и опрема за производство на плускавци

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за блистер за таблети ITA-03

Десктоп машина за пакување блистер за полнење на готови плускавци со таблети и капсули, проследено со запечатување со фолија. Опремата има функција да ги вметне датумот на истекување и датумот на производство. Погоден за лабораториска употреба, како и за производство на мали плускавци. Направено од не'рѓосувачки челик. Продуктивност 500-600 плускавци на час. Производство Италија.

Ние нудиме детални упатства за поставување блистер машина. Пред пратката до клиентот, блистер машината се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 4.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за блистер ИТА-03

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

43%

Прегледи од вистински луѓе за работата на машината „Блистер“

33%

Детален опис на процесот на производство на блистер

17%

Пронајдете упатства за пакување со блистер

7%

Технологии и опрема за производство на плускавци

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВУВАЕ НА БЛАТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние обезбедиме литература за основите на пакување таблети и капсули во плускавци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема во блистер.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДСТВОТО на плускавци.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на блистер. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на автоматска блистер машина, бази на податоци и нумери, опрема за полнење и пакување за капсули и таблети од желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на опрема за плускавци купена во нашата компанија.

Спецификации

Машина за заварување на фолија во ПВЦ „ИТА-03“
Опремата ви овозможува да запечатите плускавци со стандардни форми.
Употребените обрасци мора да бидат претходно нарачани со испраќање на дизајнот.
Машината е целосно изработена од не'рѓосувачки челик и алуминиум.
Тој е опремен со електронски контролер за температура што автоматски ја прилагодува температурата на фолијата.
Ви овозможува рачно да го прилагодите степенот на топлина на фазно заварување во зависност од употребената дебелина на материјалот.
Продуктивност: 500-600 плускавци на час
Главни димензии: 300 x 260 x 460 mm
Напојување: 220 V, 300 W, 50/60 Hz.
Тежина на испорака: 10 кг

Платните празнини може да се купат од нас. Вклучени се инструкции на италијански и англиски јазик.

Совети за нашите клиенти

Машината е полуавтоматска, поставена на маса. Пред употреба, клиентот мора да нарача од производителот алуминиумска матрица според неговиот дизајн и да има готови празни места за празни плускавци. Алуминиумската фолија е делумно заварена на плускавците. Рачно, неопходно е да се постави празен блистер во алуминиумска форма, да се полнат со таблети или капсули сите блистерски ќелии, да се покрие со алуминиумска фолија на врвот. Поместете го алуминиумскиот калап навнатре, вклучете го контролорот за температура и поставете ја саканата температура за греење, а потоа рачно притиснете ја фолијата на ПВЦ со лост. По пауза, неопходно е да се отстрани алуминиумската форма и да се добие готовиот блистер.

Прегледи на клиенти (6)

За влез на ниво и рачна работа, можете да го користите овој модел, но всушност е полесно да се купи кинеската најмала, но автоматска верзија.

Иван, Московски регион

Цената на оваа опрема е прифатлива, но цената на готови плускавци е многу висока. Ако ја додадете цената на машината + 5000 готови плускавци, полесно е да купите автоматски блистер што прави пакувања од валани ПВЦ и фолија.

Голикова Наталија, Барнаул

Влегов во непријатна ситуација, десктоп блистер машина за пакување не успеа во производството, што значително ја забави работата на целиот тим. Тимот на MiniPress ни помогна да најдеме замена за погрешниот хардвер по пристојна цена.

Илин К.П..Калининград

Одлична страница! Цените се разумни, наредив машина за пакување блистер за десктоп, поттикната од моделот и детално зборував за уредот. Испорака направена навреме. Сите документи се во ред. Во иднина ќе соработувам само со оваа компанија.

Комарци Кирил, Гомефарма ДООМагази

Одлична машина за блистер за мали количини. Задоволни од нарачката, но сепак ниска продуктивност за нашето производство. Ви благодариме за брза испорака!

Елена Виталивна, Технолог, Москва

За нашето производство купивме неколку блистер машини. Имаше некои проблеми при стартувањето. Но, сè беше решено. Благодарам!

Валерија Хрипач, Уфа

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  работна машина за блистер ita-03.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: