Се препорачува сигурна услуга

Машина за производство на котли БР-10

354

921324
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм
 • Опрема за производство на дражеи и котли со дијаметар до 12 мм

Популарни пребарувања

29%

Детален опис на процесот на производство на котли

27%

Каде да се најде специјалист за производство на дражеи во Казахстан?

23%

Пронајдете упатства за производство на топки

21%

Како да организирате бизнис со пелети?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Машина за производство на котли БР-10

Полуавтоматска машина за производство на топки (гранули, драгети, котли) од пластични маси. Погодно е за топки со дијаметар од 4 до 12 мм. Погоден за употреба во лабораториски услови и мало производство на топки. Продуктивност 3-4 кг на час. Максимална механизација на упатството. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за производство на топки. Пред пратката до клиентот, опремата се проверува и тестира во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 3.000 УСД КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за котли БР-10

 • Означено како: Грав од желе Панирање Машини за панирање Патен котел Каталог на опрема Лабораториска опрема Производство на Бојл Риболов врие Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

29%

Детален опис на процесот на производство на котли

27%

Каде да се најде специјалист за производство на дражеи во Казахстан?

23%

Пронајдете упатства за производство на топки

21%

Како да организирате бизнис со пелети?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА БИЛОВИ И ПРАВИЛНИЦИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на нанесување на облога на таблети и таблети, како и формирање топки од пластични материјали. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) ја комплетираме ПРОИЗВОДОТ НА БО BOИТЕ И JЕВЕРИЈА.
Имаме широк спектар на дополнителна опрема за производство на котли и драгерии. На барање на клиентот, ќе избираме модел на опрема за мешање прашоци едни со други, миксер за навлажнување на пудра, опрема за месење тесто.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за котли и драгерии и се вклучени во снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Машина за производство на котли „БР-10“
Продуктивност: 3-4 кг топки на час
Направено од не'рѓосувачки челик.
Дијаметар на котелот: 700 мм
Производство на дражеи со дијаметар: од 3мм до 12мм
Напојување: 220V, 50 Hz
Вчитување на котелот во исто време: таблети од 2 кг или котли
Ротациона брзина: 1400 вртежи во минута
Севкупни димензии: 650 mm x 270 mm x 300 mm
Тежина: 30 кг
Тежина на испорака: 40 кг

Совети за нашите клиенти

Овој модел на опрема има две функции. Првиот е формирање на тркалезни топки од пластични материјали слични на тесто. Вториот е употреба на загреан котел за сушење топки или обложување на драже или таблета. Машината е изработена од не'рѓосувачки челик. Сетот вклучува електричен шпорет за греење, кој е инсталиран под ротирачки котел. Принципот на работа на топката поранешна е како што следува: тестото се подготвува од прашок материјал и вода. За мешање и добивање на тесто, можете да користите кујна или индустриски миксер за тесто. Карактеристиките на тестот треба да бидат избрани како резултат на експерименти, прилагодувајќи ја неговата густина и лепливост. По приемот на тестот на саканата густина, можете да започнете со производство на топки. Вклучете ја машината во режим на работа, одделете со рацете мало парче тесто. Ставете го во првиот дел од ротирачките шахти. Ова ќе доведе до формирање на чинија со одредена дебелина. Потоа, операторот ја става добиената плоча со рацете на страницата за формирање на долги цилиндрични плочи. Потоа ги раздвојува, доколку е потребно, плочите едни од други и ги пренесува со рацете во областа на формирање топки. Завршените топки се истураат во заменетиот послужавник. За да се забрза процесот на сушење, топчињата може да се постават во ротирачки котел и да се вклучи електричен грејач.

Прегледи на клиенти (6)

Ние произведуваме топки од ариш смола со дијаметар од 6 мм. Материјалот се загрева во пластична состојба. Подмачкајте ги шахтите со течен парафин за да не се залепи смолата

Константин, Градот Новосибирск

Баравме котел за пелетирање за да ги покрие таблетите со заштитна обвивка. Ова е најевтиниот и најкомпактниот модел. Исушете ги таблетите со фен фен.

Ирина Игоревна Волгоград

Специјалистите на MiniPress воведоа полуавтоматска машина за производство на топки (пелети, драгети, котли) од пластичната маса BR-10 и се консултираа со вработените во компанијата. Специјалистите на компанијата ги завршија сите задачи на квалитетно и навремено.

ГригоријТајмен

Ја избравме компанијата MiniPress како партнер во поддршка на полуавтоматска машина, бидејќи компанијата обезбедува високо ниво на услуга, навремено одговориме на нашите барања и даваме совети.

Микеев Давид Иванович, Директор за набавкиГрад Златауст

Беше неопходно за производство на машина за производство на котли. Нарача во Минипрес. Задоволни од соработката. Чесна компанија.

Александар, Тамбов

Променет стариот автомобил за производство на котли. Компанијата го советуваше овој модел. Сакаше да се користи.

Питер Косулски, Инженер, град Абакан

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  машина за производство на котли бр-10.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: