Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Индустриско вибрирачко сито VS-12

Индустриско вибрирачко сито VS-12

438

922168
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи
 • Вибрирачки екран за фракција на храна и фармацевтски производи

Популарни пребарувања

28%

Гарантен период на вибрирачко сито

26%

Детален опис на процесот на производство на прав

24%

Пронајдете попуст продажба vibrosieve

22%

Каде да се најде специјалист за поделба на прашоци во фракции во Казахстан

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Експериментална опрема / Вибрирачки екран / Индустриско вибрирачко сито VS-12

Индустриско вибрирачко сито VS-12

Индустриско вибрирачко повеќе нивоа сито за употреба во производството. Регулирање на бројот на нивоа од 2 до 6 парчиња. Дијаметарот на екранот е 1100 мм. Тежината на опремата е 220 кг. Вибрирачкиот екран може да се користи за да се отстрани загадувањето и да се отстранат грутките од сувите честички на прашоците за храна. Сепараторите ги исполнуваат барањата на GMP и FDA стандардите, користените материјали ги исполнуваат строгите технички барања на прехранбената и фармацевтската индустрија. Искуството со слична опрема со следниве материјали: пченкарен скроб, компир скроб, пченично брашно, млеко во прав, засладувач, шеќер, зачини, материи за боење, ореви, трошки од леб, чоколадо во прав, какао, кокос, кафе, јајце во прав, трска сол , зачини, алги, квасец, снегулки. Исто така е можно да се отстранат нечистотиите, загадувачите, странските материи од течен, вискозен материјал. На пример, може да се користи за одделување на извлечен растително масло од неговите остатоци (влакна и други нечистотии) за прочистување. Искуство со следниве материјали: течно чоколадо, мед, извлечено растително масло, палмово масло, маслиново масло, сирење, овошни сокови. Изработено од не'рѓосувачки челик според GMP стандардите.

Ние нудиме детални упатства за работа на опрема за проверка на фармацевтски прав. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12.000 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Вибративно сито VS-12

 • Означено како: Вибрира сито Вибрира сито Вибрирачки екран Каталог на опрема Давач на таблети Прашоци Производство на капсули Фармацевтска опрема Фармацевтско сито

Популарни пребарувања

28%

Гарантен период на вибрирачко сито

26%

Детален опис на процесот на производство на прав

24%

Пронајдете попуст продажба vibrosieve

22%

Каде да се најде специјалист за поделба на прашоци во фракции во Казахстан

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА РАБОТА СО ВИБРАЦИЈА Сито.
На сите наши клиенти кои купиле лабораториски сепаратори за прав, ние нудиме литература за основите на поделба на прав во фракции. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за вибрации.
2) ЗАВРШНА ПРОДУКЦИЈА И ЛАБОРАТОРИИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за лабораториско раздвојување. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на вибрирачко сито, машини за прашкање прав, опрема за контрола на проток на прав, машини за раздвојување на прашоци во фракции и лабораториска опрема.
3) Испорака на резервни делови за VIBROSIT.
Соработуваме со производители на автоматски и лабораториски модели на екрани за вибрации, снабдуваме резервни делови за опрема за раздвојување прашоци во фракции купени во нашата компанија.

Спецификации

Индустриско вибрирачко сито "VS-12"
Дијаметар на сито: 1170 мм
Ефективен дијаметар на скрининг: 1100 mm
Ефективна област за преглед: 0,9499 м2
Големина на честички: 2-400 микрони
Број на нивоа: 5
Амплитуда на вибрации: 3.76
Мотор: 1460 вртежи во минута
Центрифугална сила: 25,000 tутн
Моќност: 1,5 kW
Напојување: 220V, 50 Hz
Висина со сито на едно ниво: 1075 мм
Сито со две нивоа: 1230 мм
Висина со три сита: 1390 мм
Вкусни димензии: 1300мм х 1150мм х 1100мм
Тежина на електричен мотор: 80 кг
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 220 кг

Совети за нашите клиенти

Можност за поставување до 5 екрани (4 екрани) со стандардна поставка. Мрежата на екранот може да се промени според барањата. Тивка вибрација и лесно одржување. Сите делови натопени со прав се изработени од не'рѓосувачки челик SUS304L. Пред да започнете со работа Поставете го вибрирачкиот екран на рамна и цврста површина така што ќе работи непречено и ефикасно. За да се обезбеди безбедност на корисникот, напојувањето мора да се заземе. Сертификација ISO, CE, BV & EX. Минимално одржување и леснотија на одржување. Може лесно да се интегрира во постојната производна линија. Повеќекратни палуби за прецизно разделување на фракционото делување. Опција за заштита на сјајот: ултразвучен систем, заштита од враќање на топки и прстени. Двослојна жичана структура за да се спречи кинење за подолга употреба. Можност за обработка на прав материјали со големина до 25 микрони во големина. Сортирање на храна и затворена прашина и FDA доказ за истекување.

Прегледи на клиенти (6)

Ова е еден од големите и гломазни видови сепаратор на вибрации за индустриски потреби. Попозитивни од лошите страни.

Виктор Галкин, Чита

Користејќи присилно скрининг, добивме неколку фракции од нашиот прав кои работат во различни производи. Ние преобразуваме големи честички, ставаме средни во капсули со желатин и користиме прашина за течни форми.

Мајкл, Барнаул

Сакам да кажам дека вибрирачкото повеќестепено сито што го поставивте во процесот на работа се етаблира како сигурен и лесен за ракување. Леснотијата на користење и широките технолошки способности, заедно со минимални загуби за време на работењето, обезбедуваат најголема продуктивност и квалитет на производот. Со оглед на сите горенаведени предности на вашата опрема, во однос на слична опрема од други добавувачи, решивме да купиме друга копија од вас.

Грачев ОнисимСимферопол

При изборот на снабдувач, секогаш обрнуваме внимание на широк спектар на производи, квалитетни и конкурентни цени за мулти-нивоа за вибрирачко сито опрема. Тие ја одбраа компанијата MiniPress, која ги комбинира сите овие квалитети. Би сакал да ја забележам ефикасноста, учтивоста и високата квалификација на раководителите на компанијата.

МајклКанти-Мансијск

Баравме на Интернет за индустриско вибрирачко сито. Сито на моделот vs-12 работи совршено според спецификите на нашето производство. Сите барања што беа во извештајот за работа беа исполнети.

Куксков Пет НиколаевичДиректор, град Владимир

Откако го проучувавме деталниот опис на различните модели на вибрирачки индустриски екрани на страницата, сепак дојдовме до заклучок дека моделите vs-12 се погодни за нас.

Контровски Е.Б.., Воронеж

  Вашето име (задолжително)

  Вашата адреса за е-пошта (задолжително)

  Повратна информација:

  Напишете ни порака

  Јас, , ,

  индустриско вибрирачко сито наспроти-12.

  Мои детали за контакт:


  Коментар: